Autor Tema: Pick-a-brick  (Pročitano 3559 puta)

Angeli

  • Gost
Pick-a-brick
« poslato: Oktobar 12, 2011, 10:26:28:posle podne »
Lego prodavnice - Pick-a-brick gde u one plasticne case trpate lego koje stignete, a naplacuje se po casi (malocas mi onaj sto je pravio LOTR rece da je 15$ po casi, a pricali smo o onim trans koje je koristio za vodu)

Da li je neko od vas bio u ovakvoj prodavnici? planira li da ode?
link do par slika

djomla666

  • Gost
Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2011, 11:09:32:posle podne »
Nisam nikad bio, ali zvuci veoma zanimljivo. To u Srbiji garant nema, pa bi valjalo da saznamo koja najbliza zemlja istu prodavnicu i poseduje.

aca

  • Gost
Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2011, 07:26:53:pre podne »
Не, али на том форуму неки Пољак се жали да му је најближа продавница у Хамбургу. Одговарају му да проба БЛ, \"има на пример polandbricks\". :wink2: Јесте ли одавде наручивали?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:15:03:pre podne »
žena je bila poslovno u minhenu početkom godine i svratila u lego shop, koji ima pick-a-brick...pošto je bila posle novogodišnjih praznika, radnja je bila praktično ispražnjena...pick-a-brick ponuda slaba...od preko 30 kockica koje sam joj tražio, nije bilo ni jedne jedine...:sad:
inače, taj u minhenu nam je najbliži i cena velike čaše je 15€ (što je 5€ više nego u usa)...:angry:
takođe, koliko sam obavešten, nemaju stalnu ponudu nekih elemenata, nego kako im kad šta stigne...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2011, 02:00:26:posle podne »
pa za tih 5e razlike isplati se na jednu casu, za postarinu... narocito ako se kupuju sitne stvari, plate, plate round, cheese slopes i sl...

da, poland bricks je potpuno proveren, kupio sam kod njega najvise kockica sto sma igde kupio, sigurno jedno 50% koje imam.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2011, 02:07:42:posle podne »
glavni problem sa pick-a-brick prodavnicama je sto nikad ne znas sta imaju u ponudi, i onda cak i ako poludis, sednes na avioni odes npr u USA samo zbog toga, moze se desiti da imaju samo kockice koje ti u zivotu ne trebaju.

...a to je veliki problem. postoji sajt koji ljudi apdejtuju kao redovno, ali imam neki bas jak osecaj da se ne treba oslanjati na to.

... a to je veliki problem :)

vidite ovako, matematika je jasna (crva nikad nije ni bilo:)) : elem:
kada su veliki delovi u pitanu, pick-a-brick se nikako ne isplati. po emni, isplati se tek sa 1x2 brick nekih nenormalnih boja (citaj: retkih), kao sto su dark red i slicno, i ot od kockica brick1x2 i to kad ih slazes, kao po upustvu sa neta - za jednu casu treba ispraksanom kupcu oko sat rvemena da slozi jednu casu. Mi stranci sigutrno nemam o vremena za to

ali, sa druge strane, poslednji grad koji pravim, Lith My\'athar, sem sto ima vodu, imace i lavu. Problem sa lavom (i vodom) je taj sto najlepsi efekat dobijas koriscenjem trans kockica (plate 1x1, plate round 1x1 i cheese slopes). totalno je nebitno koja od ove tri kockice, sve tri daju super efekte. Ali problem je sto su to 1x1 kockice, sto znaci da ako zelis da pokrijes povrsinu jednog baseplate-a 32x32, moras imati 1024 kockice. A laca, ako vec tecve i curi, pokriva mnogo vecu povrsinu :) drugim recima, za vodu ti trebaju tri vrste: trans bela, trans plava tamna i trans plava svetla, za dobijanje ovakvog efekta:

za lavu ti trebaju trans crvena, trans zuta i trans narandzasta za dobijanje ovakvog efekta:

(detaljan tutorial kako napraviti vodu i/ili lavu postavicu za nedelju dana :))

Elem, najjeftinije sto sam nasao na netu je 0.01e po komadu za trans plate round 1x1 (bilo je malo jeftinijih, ali je to toliko nenzatno da cemo koristiti ove cifre). Te kockice su poprilicno teske, tako da ni postarina nije mala stvar, i zato sve preko okeana pada u vodu.

za 3000 crvenih morao bih platiti 30e

u pick-a-bricku u USA jedna velika solja kosta 15$ (sto je tacno 11e)
u jednu solju staje oko 3000 istih tih kockcia

Drugim recima, tri puta je jeftinije.

Svi vi koji ste graditelji znate koliko trans kockice umeju da osveze i ulepsaju kreaciju (svi koji ste se takmicili u brikenburgu, zatim Acidumova vrsta, setite se onih super motora nazad ili Alexander.Ruove fontane i andjeli (ili orao, kako ko vidi:), svioni vodopadi, reke i slicno.

Rasprostreo sam mrezu ljudi koji zive pored Pick-a-brick shopova u usa, i dao im odresene ruke da kad prodju pored prodavnice bace pogled i iskoriste svoje zdravo rasudjivanje kada su trans kockice u pitanju. kada me budu obavestili da ensto ima i da mogu da kupe, obavesticu i ja vas ovde :)

sem kada odu na bum, posto neki voze i do par sati, ebaji ga, onda ce uzeti sta misle da je ok, pa cemo razdeliti :)

Takodjem, u pregovorima smo za Lego kompanijom za kupovinu ogromne kolicine kockica na konto promocije, pa taj user-bulk mozda ispadne jeftiniji i od casa :) Bulk je obicno izuzetno povoljan kada su bas bas velike kolicine kockica u pitanju. jedino sto individualni bulkovi mogu biti malo komplikovaniji od lug bulkova, i/ili skuplji, zavisi od luga do luga, ali sa druge strane iako lug bulk uvek bude veci, to se deli na minimum deset ljudi, pa onda individualni bulk bude mnogo bolji po pitanju kockica koje dobijes :)

ali, do toga ima jos dosta :) a ove case su nam na domaku ruke ;)

svetlucavo svetlucavo svetlucavo :) kao devojcica :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2011, 06:07:26:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=4925
...svetlucavo svetlucavo svetlucavo :) kao devojcica :)


Ljubitelji Robotecha bi odmah rekli - I know what it is! It\'s something BRIGHT and SHINY!!!

PS. Svidza mi se ova idejica za p.a.b. za trance-delove! Imajte me u vidu...
...и нестадох у измаглици...

djomla666

  • Gost
Odg: Re: Odg: Pick-a-brick
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2011, 09:09:32:posle podne »
Posto sam se preorijentisao na izgradnju mech-ova i raznoraznih letelica, podmornica, sipaka, pipaka, i mene imajte u vidu za te lepe shiny stvarcice :grin2: