Autor Tema: Ponuda u bg-u  (Pročitano 61071 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #255 poslato: Maj 04, 2015, 01:20:16:posle podne »
Proveravao sam cene nekih obicnijih setova za 2015 u dexyju i lavirintu i mnogo su nize nego prethodnih godina. Cak stavise, kod setova iz nekog srednjeg ranga 40-60 eur razlike u odnosu na evropske cene su samo 5-10 eur. Lavirint je nekih 5-10% jeftiniji od dexyja, ali dexy ima dosta starijih setova na "akciji"

djmrky

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #256 poslato: Maj 04, 2015, 01:35:22:posle podne »
Proveravao sam cene nekih obicnijih setova za 2015 u dexyju i lavirintu i mnogo su nize nego prethodnih godina. Cak stavise, kod setova iz nekog srednjeg ranga 40-60 eur razlike u odnosu na evropske cene su samo 5-10 eur. Lavirint je nekih 5-10% jeftiniji od dexyja, ali dexy ima dosta starijih setova na "akciji"

Mislim da se ti setovi koji su slicni sa evropskim cenama mogu nabrojati na prste jedne ruke. Mnogo je veci broj onih koji su od 50 do 100% skuplji nego, recimo, u Segedinu. Pravio sam neku statistiku nedavno i rezultati su bili ocajni.

Zapravo je jako tuzno sto ljude mrzi da odu do Segedina i kupe sta ima treba za daleko manje pare nego sto to nude ove raznorazne firme, Dexyco-ocvi i Lavirint-ovci i zato ove firme "prezivljavaju", na zalost.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #257 poslato: Maj 04, 2015, 01:58:03:posle podne »
Ja prvi kupujem uglavnom u inostranstvu ali ako su kod nas cene slične ili iste (uz popust sa kartice) objektivno se ne isplati cimanje.

Npr Chima battle pack-ovi su u Dexy-ju i Lavirintu 1500 RSD, što je 12,5 EUR, a zvanična cena u Nemačkoj (koja se primenjuje i na Mađarsku) je 10 EUR. U Lavirintu je nedeljom popust 10%, dakle cena postaje maltene identična.

Chima 70221 je u Lavirintu 3000 (25 EUR), nedeljom 22,5, a zvanična cena je 20 EUR.

Creator 31036 je u Lavirintu 5000 (42 EUR), nedeljom 37,8 EUR, a zvanična cena je 35 EUR.

Zapamtio sam samo za ove setove jer me zanimaju, ali sam bacio pogled i na Elves, ostale Creator, City, i još neke teme i cene su skroz korektne.

Ovo se odnosi SAMO na ovogodišnje setove, stari setovi koji su i dalje na stanju drže stare cene.

Naravno, iz Mađarske može da bude dosta jeftinije ako se uračuna i povraćaj PDV koji se dobija prilikom sledeće posete, ali treba računati i na novouvedene vinjete koje su obavezne do Segedina i nisu jeftine. Plus, naravno, trošak goriva i putarine (meni ne izađe manje od 50 EUR do Segedina i nazad).

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #258 poslato: Maj 04, 2015, 07:44:44:posle podne »
Verovatno su se malo prizvali pameti . Fakat da kad god obidjem DexyCo (Lavirint takodje), slika identicna- prodavac cuva ili redja artikle, a poneko dete gleda set dok mu roditelji kazu, cekaj narucicemo to od tetke iz Austrije. Ja ne pamtim da u poslednjih 4-5 godina da sam video nekog da placa Lego na kasi. Nema sanse da se setim. Dok npr pre 10tak godina, prodavnica Kozmolino ispod sadasnjeg Manga u Knezu, kad god sam odlazio a to je bilo 5-6 puta mesečno, stalno je neko kupovao setove.

Bojan-Boki

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 406
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #259 poslato: Maj 19, 2015, 06:25:43:posle podne »
Valjda sam na pravom mestu ovo postavio  :grin2:

Elem, sigurno ce nekom od SW zaljubljenika biti interesantno( i meni jeste ali nemam vremena za ovo)  :bored:
Ako je sve kao sto je navedeno u oglasu ovo je veoma primamljiva ponuda  8)

http://frame.goglasi.com/frame?eid=84526758&q=lego

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #260 poslato: Maj 20, 2015, 11:08:09:pre podne »
ja sa novim rezimom voznje (100 na sat na auto putu bez klime  :wacky:  ) i sa godisnjom vinjetom koju sam kupio potrosim 40% rezervoara do tamo i nazad.  Putarina je 1200 tako da je moj ukupni trosak po putovanju oko 4500 din ako racunam i cenu vinjete razbijenu na broj putovanja  8)
Ja glasam za madjarsku uvek za sve sto ne kosta gotovo identicno kao u evropi kao u Sammael-ovim primerima
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #261 poslato: Maj 27, 2015, 09:16:06:pre podne »
U Dexy Co u Uscu  dobili najveci set iz serije Deep Sea Explorers, br. 60095 (ostale mislim da jos nemaju). Cena mislim da je >16.000 din  :bored:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #262 poslato: Maj 27, 2015, 10:53:21:pre podne »
samo, pa to je vise nego jeftino  :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #263 poslato: Maj 27, 2015, 11:22:44:pre podne »
U SAD je 120 dolara, što je preko 13000 din... ako je kod nas 16000 to je skroz ok cena u poređenju sa dosadašnjim.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #264 poslato: Maj 27, 2015, 11:23:13:pre podne »
Mislim da to treba ici odmah kupiti dok se ne rasproda,cena je vise nego povoljna. :sick:

Mislim da se to da naci jeftinije ali realno sad. :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #265 poslato: Maj 27, 2015, 04:14:33:posle podne »
Pa može povoljnije, na rasprodaji, u Mađarskoj (kad i ako ga bude) sa povraćajem PDV-a... samo objektivno nije skup u odnosu na MSRP. Da je prošle godine izašao, ne bi bio manje od 23000.

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #266 poslato: Jun 10, 2015, 10:53:02:posle podne »
Slučajno sam danas cuo od kolege da je zbog zatvaranja radnje Pilot Toys u Nusicevoj 50% popusta na sve. Na zalost popust je bio za ponedeljak i utorak ali ja sam recimo danas otisao i dosta povoljno kupio dva velika seta. Tako da nije isključeno da ce i sutra radnja biti otvorena. Na zalost nije bas nesto mnogo ostalo a i cene u toj radnji su ranije bile bas preterane.  Ovako sa 50% popusta je recino 20% jeftinije nego kod kocke.
Evo nekoliko setova koje sam video u radnji ali bilo je u jednoj kutiji jos par:
4204 City rudnik 7500 rsd
42025 Cargo airplane 11000rsd
42000 Grand Prix Racer 11000rsd
75020 Jabas Sail Barge 11000rsd
Za ta 4 sam siguran da je bilo veceras oko 8, bio je jos i 79008 za 10 000 rsd koji sam ja kupio. Mislim da je ostao jos jedan u onoj kutiji sto sam pominjao.
Eto ko ima vremena neka ode sutra da pogleda, izvinjavam se svima sto je poruka donekle reklama ali miskim da je tema odgovarajuca i verujem da ce nekome informacije biti od koristi.
Inace u radnji ima jos dosta druge robe koja je na 50% popusta izmedju ostalog i neke lego kopije London gate bridge, Burg al arab hotel i jos par nekih zgrada.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #267 poslato: Jun 11, 2015, 06:08:47:pre podne »
hvala na dojavi, mozda ce nekome biti interesantno!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #268 poslato: Jun 17, 2015, 07:05:25:posle podne »
 U prodavnici igracaka na prvom spratu, u TC Zira, imaju 21108  Ghostbusters po ceni od oko 7.900 din

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #269 poslato: Novembar 29, 2015, 12:56:07:pre podne »
Malo pre videh reklamu za akcije igracaka u Rodi. Ima par manjih Lego setova po vrlo razumnim cenama  (naravno ako nije po sistemu , "nemamo vise, rasprodalo se")


http://www.roda.rs/files/deals/Katalog_igracke.pdf