Autor Tema: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji  (Pročitano 3633 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #15 poslato: Septembar 17, 2012, 09:55:59:posle podne »
Moji ortaci kad cuju da se igram legom prsnu od smeha pa sam prestao i da pricam.Ono kao\"E brt imas neki hobi.Ma ne samo se smaram i igram igirce.\":grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #16 poslato: Septembar 18, 2012, 05:53:54:pre podne »
Sve zavisi kakva su deca.U osnovnoj ,mene su svi precrtali sa liste prijatelja zbog lega ,ali sada kada sam posao u srednju ,bas mi se dobro drustvo palo.Kada me pitaju ja otvoreno kazem da pravim od lego kockica ,i uvek dodam ne na nivou deteta od 3 godine.Tada su svi bili ok ,a i na srpskom napisao sam sastav o lego skulpturama i uspeo sam vrlo lepo to da docaram kao da je jos jedna grana umetnosti (sto i jeste).I sada svi misle da je to lepo sto se igram sa kockicama.Cak imam privezak lego kockiicu za mobilni ,i lego majcu ,i niko mi se nije smejao ,1 decko me je cak i pitao gde sam kupio.eeee ,a dasam tako dosao obucen u osnovnu skolu ....

Moj zakljucak,osnovna skola je bas naj naj dark ages,kasnije je sve lako
Tako je barem u mom slucaju.

Angeli

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #17 poslato: Septembar 18, 2012, 11:13:27:pre podne »
u osnovnoj (i srednjoj:) obicno imas tri grupe dece -oni neprimetni (obicno sa super ocenama, cesto na meti siladzija, tihi, vaspitani i fini); oni kul (svi ih zovu na zurke, svi bi da budu kao oni, uspeh varira, glasni, devojke se muvaju oko njih:) i siladzije(svi oni koji su hteli da budu u kul grupi, ali nisu uspeli, pa sad kinje onu prvu grupu, uspeh obicno losiji), i onda ono cime se bavis uglavnom zavisi u grupi u kojoj si; ako si u neprimetnoj grupi i bavis se otvorenim operacijama na srcu, opet nije zanimljivo; onaj u kul grupi pljune, i svi se oduseve:)

Kasnije kroz zivot, kada se istanji grug ljudi s akojima covek dolazi u kontakt, oni neprimetni se obicno opredele za devojku/momka i par prijatelja, tako da je krug ljudi oko njih mnogo manji, i sada su primeceni, kul izgube deo svite i pocnu da rade, pa se unormale, a siladzije nemaju vise koga bi mogli da maltretiraju, a i sad je uvek prisutna opasnost od policije ;) i u sva tri slucaja nekako je lakse \"priznati\" da se igras sa lego kockicama - neprimetni imaju maje ljudi koji ih prisno znaju i nezni su; kul ne brinu za reputaciju jer ionako nema vise ko bi nio uticajan, siladzije ne brinu za reputaciju jer ionako nema vise ko bi trebao da bude zastrasen sa njima :)

Ali poruka za sve klince i klinceze: ucite skole, jer kad ste dobri djaci brzo cete zavrsiti faks i dobiti dobar posao, a kad ste sami svoje gazde i imate svoje pare, moci cete da kupujete kockice i sakom i kapom  :)

kod mene se u dvoristu klinci cesto igraju sa lego kockicama, mislim da sam video neke ninjago setove :)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #18 poslato: Septembar 18, 2012, 12:08:46:posle podne »
Angeli, kojoj si grupi ti pripadao? :wink2:

p.s. Nekad tako ispreskaces slova da mi treba pola sata da bih procitao sta si napisao.

luka00

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #19 poslato: Septembar 18, 2012, 12:11:26:posle podne »
lego je za mene ljubav svidjalo se drugima ili ne

Hexx

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #20 poslato: Septembar 18, 2012, 03:46:20:posle podne »
Draga dečice, jedna stvar je bitna - da se vi osećate ok sami sa sobom! Ima nas matorih koji ne samo da pravimo kao neke ozbiljne skulpture i diorame ili skupljamo kolekcionarske 16+ setove, nego pravimo i neozbiljne stvari, kupujemo mini setove i čak se igramo sa minifigurama :laugh:
Pored toga vodimo normalne živote, imamo prijatelje, devojke/momke, studiramo ili smo završili fakultete, radimo...
Tako da ne treba da vas brine mišljenje drugih, neki će razumeti, neki neće, neki će vas osuđivati, neki podržavati i njihov stav čak i ne mora imati veze sa njihovim osećanjima prema vama, nekad ljudi naprosto nemaju mašte i možda je stvar da i vi prihvatite njih kao takve.
Ono što vam mogu savetovati je samo da ne budete prema ljudima koji vam se sviđaju previše nasrtljivi oko lega, dakle to ako neko deli sa vama mnoge sličnosti, možda će baš ovo biti stvar gde ćete se mimoilaziti, imajte u vidu da smo svi različiti i jednostavno nisu svi za sve :D

Srećna stvar je što sada mi imamo kakvu-takvu lego zajednicu, koja je veoma bitna stvar, kako za druženje i razmenu ideja, tako i za podršku. Moj dark ages se desio na silu, vaš uopšte ne mora da se desi :cool2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #21 poslato: Septembar 18, 2012, 08:11:53:posle podne »
Dok god devojka koja mi se svidja voli i odusevi se sa onim sto napravim bole me uvo za druge.
Obicno negoduju ortaci a stariji se oduseve kad vide da se nesto krece.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #22 poslato: Septembar 18, 2012, 09:46:32:posle podne »
u momci, bas ste ga lepo srocili :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #23 poslato: Septembar 19, 2012, 07:32:18:posle podne »
Legom se igraju i mladi naucnici, i oni koji su ozenjeni/udate, i oni koji idu sami na rejv i ostaju tamo preko 10 sati, i oni koji praktikuju ekstremni biciklizam, i oni koji su bili u vojsci, pucali i bacali bombe...

...ljudi se smeju onome sto ne razumeju zato sto u njima prevladava malogradjanski duh, a uz to su glupi, i lakse je smejati se necemu sto ne razumes nego se malo potruditi da to razumes...

...svakako ne treba biti naporan ni sa cim, pa ni sa Legom...da ne stvarate nepotreban otpor...

Ne vredi nervirati se... Mnogi vas nikada nece shvatiti, i dzaba se nervirate oko njih... Neki ce shvatiti vremenom, pa se ne vredi nervirati vec treba biti strpljiv... Neki vas vec razumeju, i sami imaju takav ili slican hobi, i nerviranjem cete se samo teze upoznati i doci do zajednickih tema...

Lego je predivan hobi, i stvar je licnosti, ne trenda...to je ono sto ga izdvaja iz mase!
...и нестадох у измаглици...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #24 poslato: Septembar 19, 2012, 07:37:03:posle podne »
Tako je.. a mi smo kao sekta.. svi mi koji ovde nesto sklapamo.. ko nas razume sa nama je.. ko nece ne mora. SOJ, a ne BROJ! :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #25 poslato: Septembar 19, 2012, 10:36:48:posle podne »
Vecini ljudi je uvek lakse da se smeje nego da razume nesto.Isti je i slucaj kad neko ne moze nesto da uradi niko nece da mu pomogne nego se svi smeju i govore kako je on glup.
U potpunosti si upravu acidium.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

aca

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #26 poslato: Septembar 20, 2012, 08:19:53:pre podne »
Све лепо до лепшег. На крају је мудри Ацидум све кратко и тачно срочио. :wink2:

:frozen: Ово је опет ван теме, где је тај модератор / администратор??? :laugh:

luka00

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #27 poslato: Septembar 20, 2012, 09:30:23:pre podne »
o ovome je tema i bila i treba da bude

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #28 poslato: Septembar 20, 2012, 07:27:04:posle podne »
Realno si upravu luka zato sto svi danas cim deca porastu prestanu da se igraju ne samo s legom nego svim dobrim igrackama i predju na kompove i extra igrice.I sad bolje je igrati CS nego slagati kocke.
Par primera.U pucacini vidim krv,puske,metke,ubistva,zaglupljuje,nerviras se,postajes agresivan.
Lego koristis mastu,kreativnost,razvijas motoriku,ne buljis u ekran nego izostravas vid sa sto vise delova i raznih boja,itd,itd.:grin2:

Znam ovo iz iskustva verujte mi.:wacky:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

luka00

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #29 poslato: Septembar 20, 2012, 07:31:49:posle podne »
sve se to desava zbog drustva