Autor Tema: 75052 - Mos Eisley Cantina  (Pročitano 1056 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75052 - Mos Eisley Cantina
« poslato: Februar 15, 2016, 06:24:02:posle podne »


Postovanje skockana druzino!!!  :smilie:
Danas cu vam predstaviti set 75052 iz 2014-e godine.
Legendarna Mos Eisley Cantina!
Ima 615 delova, 8 minifigura i jedno reptilsko stvorenje Dewback.
Konkretno set predstavlja nekoliko scena iz prvog dela ratova zvezda - A New Hope.

Da krenemo od samog pocetka  :smilie:
Cantina je smestena u piratskom gradu Mos Eisley na peskom prekrivenoj planeti Tatooine.
Posto je Tatooine neutralna planeta,bila je dobro skroviste i sigurna luka za sve pirate,trgovce,svercere,lovce na ucene,kao i za sve koji nisu postovali zakone i ziveli van istih.
Grad nije preterano velik i u njemu su se stanovnici uglavnom snalazili da bi preziveli.
Visoke temperature i pescane oluje su vrlo ceste i to otezava zivot na ovoj planeti.
Izgled grada Mos Eisley :


Razna stvorenja zive na ovoj cudnoj planeti i medju njima je Dewback.
Dewback je veliki reptiil,na prvi pogled podseca na gustera.


Ovo nevervatno stvorenje je vrlo lako pripitomiti i spada u domacu zivotinju na Tatooine-u.
Pogodni su za vucu,nemaju veliku brzinu ali mogu da prelaze velike distance po ovoj ni malo prijatnoj planeti.
U stanju su da izdrze neverovatne vrucine i udare vetra koji nanose prasinu,koja cesto dovodi do kvara motora na modernim prevoznim sredstvima i zbog toga su pravi izbor lokalnog stanovnistva,kao i imperije koja ga koristi u svoje svrhe:


Oni su svastojedi,hrane se liscem sa zbunja i jedu malena stvorenja nalik na pacove.
Dewback je dobio ovaj naziv jer lize jutarnju rosu sa svojih ledja.

Postoje razne boje ovog stvorenja,neki su sivi,neki crvenkasti,postoje i braon,a najredji i najskuplji Dewback je svetlo plave boje,ali svi ovi stvorovi imaju slicnu saru po svom telu.
Jednom godisnje se pare u Jundland-u i tu se skuplja gomila ovih stvorenja.Ovaj ritual parenja je toliko usao u krv ovog stvorenja,da ova stvorenja koja su u zatocenistvu i koja su pripitomljena,ne mogu da se pare i samim tim ne mogu da imaju mlade.Zenka Dewback-a snese izmedju 50 i 85 palačinke.Maleni Dewback mora sam da brine o sebi i cesto ne prezivi.
Pored prirodnih neprijatelja kao sto su odrasli Womp pacovi,Krayt zmajevi, Dewback-ov najveci neprijatelj su Tusken Raiders-i. Ozloglaseni pescani narod koji Dewback-a lovi i od njegove koze pravi satore,kajiseve,torbe kao i cizme.

Nesto malo cu vam reci i o samoj Cantini.
Ovo mesto za izlazak je vrlo nezgodno i ozloglaseno.
Gotovo da nema dana u kojem ne izbije tuca ili ubistvo.
Razlog za to je vrlo prost i jednostavan,a to je da se na ovom mestu okuplja najveci olos razlicitih vanzemaljskih rasa  :grin2:

Ova kantinica ima svoj licni bend i osoblje koje radi,ali i vrlo cesto nastrada u tucama i pucnjavi koja je sastavni deo ove svemirske kafane  :laugh:
Kao sto vecina zna u kantini je zabranjen ulaz robotima,droidima i ostalim tvorevinama od metala.
Da odgonetnemo cuveno pitanje zbog cega je robotima zabranjen ulaz u ovu kafanicu.
Odgovor je vrlo logican,droidi i roboti ne piju nikakva pica,niti jedu,a samim tim bi zauzimali mesta u kafani,a gazda kafane ne bi imao nikakvu korist od toga i zbog toga bi droidi samo smetali.  :grin2:


Da predjemo na set  :grin2:

Kutija:



Moram da priznam je sam izbor figurica vrlo zanimljiv,ali imam jednu zamrku i nju cu nesto kasnije iskazati...
Minifigurice su vrlo dobre,moj favorit je Greedo  :smilie:



Da predjemo na stvorenje koje je odnelo show u ovom setu,a to je Dewback!!!  :smilie:
Izgleda stvarno fantasticno,noge i rep ne mogu da se pomeraju,a jedino sto je na njemu pokretno to je donja vilica,koja se spusta i podize.
Vi mozete sami da odlucite da li cete imati Dewback-a u prirodnim uslovima ili Dewback-a u pripitomljenim uslovima i LEGO-u na tome skidam kapu!!!  :wink:
U prirodi izgleda ovako:



E sada,skidanjem cetiri kockice sa ledja ovog stvorenja,dobijate mesto za postavljanje sedla,na sedlo mozete okacti pusku,ranac kao i veliki stap za kontrolisanje Dewback-a,i sve to poseduje Sandtrooper:



Dewback sa sedlom,pripitomljen od strane imperije.



E sada prelazimo na Landspeeder.


Ovo vozilo spada u jedne od najomiljenijih prevoznih sredstava u Star Wars univerzumu i nosi naziv X-34.
Pre ove verzije mogao se naci u jos tri LEGO seta a to su 7110,stara verzija Cantine 4501,i u setu 8092.
Moram da napomenem da je set 8092 jedan od najprodavanijih LEGO setova ikada i to govori koliko je ovo vozilo popularno!

Izgled Landspeeder-a:



Kao sto se vidi,u njemu ima mesta samo za dvoje ,ali na zadnjem delu,kod motora,mozete staviti R2-D2-a i C3PO-a,ukoliko zelite da upotpunite scenu!  :smilie:
Na zadnjem delu speeder-a se nalaze 3 motora,a ispod gornjeg motora se nalazi gepek,u koji mogu da stanu oba svetlosna maca ukoliko ih rastavite i dvoogled ukoliko zelte da vam gepek bude bas natrpan!  :grin2:



E sada prelazimo na vrlo zanimljiv izgled Cantine:



Ima mogucnost transformacije prostora i mozete je skupiti ili prosiriti,sve zavisi kako vama odgovara:



Na zadnjem delu cantine se nalazi hranilica za Dewback-a i u njoj je velika kost:


Pomeranjem te hranilice ka samoj cantini,izbacujemo unutrasnjost sredisnjeg dela cantine da bi lakse namestili i ubacili figurice na svoja mesta:



Ima cetiri prostorije u cantini,a prva je sank koji izgleda vrlo uverljivo!
Pored pica i kase,ima i pistolji,cisto radi reda  :grin2:

Tu dolazimo do zamerke koju sam spomenuo na pocetku recenzije,a to je da LEGO nije mislio o tome da za tim sankom neko treba i da radi!  :p Po mom iskrenom misljenju to je veliki propust i mislim da su trebali da naprave figuricu sankera!!!

Prelazimo na drugu prostoriju i ona je predvidjena za muzikante,na zalost mogu da stanu samo dva muzikata ukoliko zelte da skupite svoju kantinu,ukoliko vam kantina stoji rasirena mogu sva tri da se smeste!  :smilie:


Treca prostorija je predvidjena za cuvenu scenu iz filma,a to je obracun Han Solo-a i lovca na glave Greedo-a.
Sami odlucite ko je pucao prvi,ne zelim da ulazim u tu raspravu!  :grin2:


Cetvrta prostorija je ulaz u cantinu,kupola predstavlja krov i moze se otvoriti da biste lakse smestili figurice,a vrata se otvaraju povlacenjem sive kockice iznad vrata,u pitanju je klizni sistem.
 



Pogled na ceo set:


Visak delova i uputstvo



Ovaj set stvarno zasluzuje punu desetku!
Deca ce imati stvarno neverovatne mogucnosti za igru!
Dobija se veliki broj sjajnih figurica,pored neverovatnog Dewback-a i Landspeeder-a!
Zamerka je taj sanker kojeg su mogli da ubace,ali dobro,sta da se radi,koga nema bez njega se moze!  :grin2:
Ocenite sami set,ja sam pokusao da vam ga sto bolje i detaljnije priblizim i od mene imate ozbljnu preporuku da ga nabavite!!!

Ako vas put nekim cudom nanese na udaljenu planetu Tatooine,pazite se stvorenja koje vrebaju u divljini!  :grin2:

U tom slucaju neka sila bude sa vama,a Boga mi i malo srece!  :grin2:

Do sledeceg vidjenja...pozdrav!!!  :smilie:




 
« Poslednja izmena: Februar 16, 2016, 02:33:40:pre podne SithLord »

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2016, 06:34:05:posle podne »
Vrlo, vrlo lep set, baš igriv i vrlo zanimljiv.
Lepa prezentacija!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2016, 06:55:01:posle podne »
Drago mi je da ti se svidjaju set i recenzija!  :smilie:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2016, 07:47:44:posle podne »
Uzivao sam citajuci, vrlo lepo uradjeno

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2016, 07:53:49:posle podne »
Hvala,drago mi je da je tako!  :smilie:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2016, 08:37:08:posle podne »
Set me interesuje koliko i sve ostalo iz SW franšize, ali recenzija je ooodlična!!! Volim obilje informacija, i sviđa mi se kad se neko ozbiljno udubi u ono što ga interesuje.
...и нестадох у измаглици...

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2016, 09:24:09:posle podne »
Hvala puno!  :smilie:

Darth Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2016, 02:05:17:posle podne »
Odlican set, a jos bolja recenzija   :grin2:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75052 - Mos Eisley Cantina
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2016, 05:41:16:posle podne »
Hvala Nikola  :smilie: