Autor Tema: Lego ponuda na Limundu  (Pročitano 34449 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #75 poslato: April 12, 2012, 06:23:34:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=10852
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=10851
moje je da ispostujem koliko god da bude na kraju.


Hoces da kazes da ces ga dati i za 1000 din ako to bude poslednja ponuda. Valjda moze da se povuce ponuda ako je nepovoljna za prodavca.


ne postoji rezervisana cena za prodaju na limundu...postojala je ranije za automobile, al mislim da su je ukinuli, ali nisam 100% siguran...

ako imaš minimalnu cenu za koju želiš nešto da prodaš, tu cenu staviš ili koristiš kupindo...

obaveza prodavca je da ti proda po ceni koja je izlicitirana...mada ako ti ne proda, samo može da dobije negativnu ocenu...niko ne može da ga primora da ti proda predmet po toj ceni...ali ako ima 2 ili 3 negativne brišu mu nalog...mada uvek može da se otvori novi, što je već ranije zloupotrebljavano na limundu... :sad:

Djapeto

  • Gost
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #76 poslato: April 12, 2012, 06:49:50:posle podne »
Шта је ово удружење сликара наиваца :grin2:

Са неког другог профила ако имаш још који, може и неки ортак са свог лимундо профила, шибнеш цену испод које не идеш, проблем је што то лимундо гледа као да си стварно продао па ти узме проценат али и то је мање зло него да нешто оде за смешне паре у односу на вредност.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #77 poslato: April 12, 2012, 07:16:29:posle podne »
@Djapeto
Ja mislim da tako vecina i radi, samo moras da uzmes nekog ko postoji npr. nekog druga, jer valjda ne mozes da imas vise profila(oni proveravaju podatke u mupu). Tako mi bas danas pricao neki kolega sa faksa. Kaze da postoji i opcija da odaberes neki limit u licitaciji npr. 5000 din i da onda na svaku tudju ponudu ti ponudis dinar vise i sve tako do 5000. To se vrsi automatski, tako da ne moras ni da budes ulogovan. Ta opcija kosta svega 30 din po aukciji. Tako da mozes da zamolis nekog druga da to uradi nad tvojom ponudom.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #78 poslato: April 12, 2012, 08:34:47:posle podne »
osnovno načelo ovog vida kupovine je da su sve zainteresovane strane poštene...

onaj ko namešta aukciju, vrlo često snosi sankcije (u vidu ukidanja naloga), al ne može krivično da odgovara...

ako ne želiš da nešto prodaš ispod određene cene, tu cenu staviš kao početnu i miran si...sve što se izlicitira preko nje je samo plus...

Djapeto

  • Gost
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #79 poslato: April 12, 2012, 09:33:28:posle podne »
Дугме:
[quote
osnovno načelo ovog vida kupovine je da su sve zainteresovane strane poštene...][/quote]

Основно начело хришћанског морала постоји у десет божијих запаовести а сваки човек има природно уграђени морал у виду савести само што зли људи слободну вољу другачије усмеравају.

Постоји и термин \"тркачи\" за оне који набијају цену на лимунду, тако да кад већ постоји име за то онда се зна колико има сати.

Мени је чудно на пример пошто као и ви пратите лего лицитације да неки који редовно остављају сетове увек буде цена излицитирана у висини која је иначе за те сетове, како то да никад не буде нека добра цена у смислу доста нижа него иначе, ту нешто смрдуцка. Разумем кад неко нешто окачи да је јако вредно, па добија смешне паре за то, па да то уради, али и онда, и ту се слажем са осталима, треба да или прихватиш ризик или ставиш минималну цену, то је поштена лицитација.

Што се тиче институције зване BelFin  :grin2:  могу да потврдим да сам узео castle микс за јако мале паре и био је на лимунду и ништа БФ-а није муварио, вештица и господари шишмиша су из тог микса, а иначе БФ-а је познат по изузетно коретном односу и повољним ценама сетова, ово исто причам из искуства, што сам до сада неколико пута и поменуо у постовима.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #80 poslato: April 13, 2012, 08:34:18:pre podne »
Citat: \"Djapeto\" post=10862
Дугме:
[quote
osnovno načelo ovog vida kupovine je da su sve zainteresovane strane poštene...]


Основно начело хришћанског морала постоји у десет божијих запаовести а сваки човек има природно уграђени морал у виду савести само што зли људи слободну вољу другачије усмеравају.

Постоји и термин \"тркачи\" за оне који набијају цену на лимунду, тако да кад већ постоји име за то онда се зна колико има сати.

Мени је чудно на пример пошто као и ви пратите лего лицитације да неки који редовно остављају сетове увек буде цена излицитирана у висини која је иначе за те сетове, како то да никад не буде нека добра цена у смислу доста нижа него иначе, ту нешто смрдуцка. Разумем кад неко нешто окачи да је јако вредно, па добија смешне паре за то, па да то уради, али и онда, и ту се слажем са осталима, треба да или прихватиш ризик или ставиш минималну цену, то је поштена лицитација.

Што се тиче институције зване BelFin  :grin2:  могу да потврдим да сам узео castle микс за јако мале паре и био је на лимунду и ништа БФ-а није муварио, вештица и господари шишмиша су из тог микса, а иначе БФ-а је познат по изузетно коретном односу и повољним ценама сетова, ово исто причам из искуства, што сам до сада неколико пута и поменуо у постовима.[/quote]


I meni je bilo cudno u pocetku a onda sam provalio da cesto tu licitiraju ljudi koji verovatno ne znaju ni za kocku i ni za neke druge alternativne nacine nabavljanja kocaka, tako da nisu upoznati sa cenama...neretko se desavalo da izlicitirani iznosi prevazidju i cenu koja je recimo u kocki za isti set...ali dobro to je vec problem onih koji uzimaju taj set...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #81 poslato: April 13, 2012, 08:36:42:pre podne »
A sto se tice Zokijevog dvorca koliko vidim vec je dostigao cenu od 3754 din. a ostalo je jos 9 dana za licitiranje, tako da sumnjam da ce ostati na nekom iznosu ispod 100e, a ako i bude uvek mozemo i mi malo da \"poteramo\" licitaciju da mu pomognemo :wink2:

Djapeto

  • Gost
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #82 poslato: April 13, 2012, 08:45:35:pre podne »
milosh23:

Citat
I meni je bilo cudno u pocetku a onda sam provalio da cesto tu licitiraju ljudi koji verovatno ne znaju ni za kocku i ni za neke druge alternativne nacine nabavljanja kocaka, tako da nisu upoznati sa cenama...neretko se desavalo da izlicitirani iznosi prevazidju i cenu koja je recimo u kocki za isti set...ali dobro to je vec problem onih koji uzimaju taj set...


Мени је ту чудно што ти људи нису чули можда за коцку али јесу сигурно за купиндо ако знају за лимундо, а на купинду постоје ти исти сетови са одређеном ценом и увек се излицитира отприлике та цена мало веће или мало мања, ту нешто смрдуцка а чини ми се да није незнање.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #83 poslato: April 13, 2012, 09:11:09:pre podne »
Znas kako moze biti svasta...mada sam ja sam par puta kupovao kocke preko limunda za fine pare tj. ispod cene...

Djapeto

  • Gost
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #84 poslato: April 13, 2012, 09:33:46:pre podne »
И ја сам исто, и не само коцке! Лимундо је супер ствар!

Него сам се надовезао на причу о томе шта ако је јако ниска цена и шта неки у том случају раде, а чини ми се да има оних који то редовно раде, да би подигли цену и рекао на основу чега то мислим. То што се ради није уреду ни по правилима лимунда а није ни људски, али ради се и то је опште познато.

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #85 poslato: Maj 05, 2012, 10:30:00:posle podne »

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #86 poslato: Jul 24, 2012, 11:48:27:pre podne »
postavio sam vise kila kocaka i uputstava na limundo:
http://www.limundo.com/kupovina/Za-bebe-i-decu/Igracke/Lego-kocke/lego-mix-vise-kilograma-ninja-vitezovi-vikinzi/5670081

za one koje vole mixove, po pocetnoj ceni :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #87 poslato: Avgust 22, 2012, 09:57:03:posle podne »
ovo je sasvim sigurno daleko od kompletog, ali samo IR transmiteri, motor, hidraulika (čini mi se da se sve to vid) vrede 3000.- osim ako cena ne ode mnogo visoko.

http://www.limundo.com/kupovina/Za-bebe-i-decu/Igracke/Lego-kocke/Lego-8043/5829492

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #88 poslato: Avgust 22, 2012, 10:28:49:posle podne »
OMG.Ja cu da nudim dokle mogu pa sta bude inace jel ovo novo ili sta.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Lego ponuda na Limundu
« Odgovor #89 poslato: Avgust 23, 2012, 08:56:39:pre podne »
nije baš Lego, ali liči:
http://www.kupindo.com/Futrole/10639461_Lego-futrola-za-Samsung-Galaxy-S3
za onog ko ima odgovarajući telefon, možda.