Autor Tema: Spremanje Lego kockica  (Pročitano 40300 puta)

przulj

  • Gost
Fioke i kutije
« Odgovor #30 poslato: April 11, 2011, 11:28:37:pre podne »
Ovako ja skadištim kocke:

Fioke sam kupio u Novoj Pazovi, ne znam tačan naziv prodavnice, neko prezime, čini mi se \"Jovanović\".

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Fioke i kutije
« Odgovor #31 poslato: April 11, 2011, 01:32:56:posle podne »
Ti bas to na siroko pakujes... fotkacu ja moj sistem. Koliko kosta jedna ova fioka?

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #32 poslato: April 11, 2011, 07:19:36:posle podne »
moram da vam priznam da je onaj crni klaser sto sam ga uzeo sa prethodne strane, izuzetno praktican. nisao popunio ni pola od pregrada (a hteo sam da kupim dva):)

stabilan je (nijednom mi nije pao), kutije se dobro drze unutra i relativno dobro klizaju. Sada dok sam gradio Menzoberranzan koristio sam ga tako sto bih izvadio kutiju odakle sam vadio stvari, i stalno mi je barem desetak kutija bilo poluotvoreno. To sto je providan bas dosta znaci...

eto, preporucujem ga (mislim da je ona cena od 1000 i nesto din ok)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #33 poslato: April 17, 2011, 08:10:35:posle podne »
meni sve kockice stoje u jednoj vertikali američkog plakara...

to izgleda ovako


a sada sam dodao još jedan element sa fiokicama za sortiranje

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #34 poslato: April 17, 2011, 08:46:11:posle podne »
Evo kako to kod mene izgleda... posebno cu da fotkam kutiju gde se nalazi veci deo kocaka... za sada samo ovoliko... sitni delovi




przulj

  • Gost
Odg: Fioke i kutije
« Odgovor #35 poslato: April 17, 2011, 10:58:56:posle podne »
Citat: \"zidane\" post=2755
Ti bas to na siroko pakujes... fotkacu ja moj sistem. Koliko kosta jedna ova fioka?

Tek sad vidjeh ovaj post i pitanje. Nisam siguran da znam koliko sam platio jedan set od 5 fioka, nešto mi se po glavi mota cifra od 400 dinara :wacky:

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #36 poslato: April 18, 2011, 04:59:31:pre podne »
hej Dugme, gde si uzeo ovaj crveni, i, ako se secas, koliko si placao (sve zajedno, ili po celiji, ako je pretpostaviti da ima 16 celija)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #37 poslato: April 18, 2011, 07:57:46:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=2860
hej Dugme, gde si uzeo ovaj crveni, i, ako se secas, koliko si placao (sve zajedno, ili po celiji, ako je pretpostaviti da ima 16 celija)


kupljen je u jednoj od dve prodavnice plastike na zemunskoj pijaci...mislim da je bilo 1200din...svaka fiokica ima mogućnost da se podeli na 3 dela i svaka fiokica je nezavisna, može da se presloži kako ti odgovara...

ako te ne mrzi da ideš u staru pazovu, i da ga tamo tražiš od jedne do druge prodavnice, verovatno bi mogao da ga nađeš upola cene...al dok potrošiš na gorivo dođe tu negde...

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #38 poslato: April 18, 2011, 01:21:06:posle podne »
znam, imam iste takve, samo plave, maznuo sam od majke ;) 1200 dinara svih 16, zar ne?
imam 12, i moram ti priznati da mi je to najbolja investicija (jeste da sam maznuo na kvarnjaka, ali ajde de:)

imam drugare u staroj pazovi, pa mogu da kupe i posalju kad budu dolazili

znam da sam davez, a da nemas link od njihovog sajta, ako ga imaju? takodje, gde bese zemunska pijaca? nesto mi je stao mozak...

super, jedan taj bi mi tako resio posao :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #39 poslato: April 18, 2011, 01:44:37:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=2867
znam, imam iste takve, samo plave, maznuo sam od majke ;) 1200 dinara svih 16, zar ne?
imam 12, i moram ti priznati da mi je to najbolja investicija (jeste da sam maznuo na kvarnjaka, ali ajde de:)

znam da sam davez, a da nemas link od njihovog sajta, ako ga imaju? takodje, gde bese zemunska pijaca? nesto mi je stao mozak...



svih 16 je 1200din
sajt nemam, ne pise na \"pakovanju\"
do zemunske pijace najlakse dodjes tako sto sednes na 88 ili 611 ili 82 ili neki cetvrti bus kome je poslednja stanica zemun kej i odatle ima 100-150m peske...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #40 poslato: April 24, 2011, 03:29:22:posle podne »
bio sam juče do obe pazove, i stare i nove u potrazi za klaserima...obišao sve prodavnice...
našao sam samo u jednoj jedinoj prodavnici i to po ceni od 1168din tačno...:sad:

tako da pretpostavka o mnogo jeftinijim klaserima tamo pada u vodu... :cry:

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #41 poslato: April 24, 2011, 07:09:27:posle podne »
uh covece, pa koliko ti treba? ja imam onih devet celija, mnoge nisam delio na tri (moze da se izvuce pregrada), i to mi je puno, onaj visoki mi je totalno poluprazan :)

...to ustvari znaci da imam malo lega i da mi treba jos, a ja to pricam sve vreme :)))

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #42 poslato: April 25, 2011, 03:35:25:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=2943
uh covece, pa koliko ti treba? ja imam onih devet celija, mnoge nisam delio na tri (moze da se izvuce pregrada), i to mi je puno, onaj visoki mi je totalno poluprazan :)

...to ustvari znaci da imam malo lega i da mi treba jos, a ja to pricam sve vreme :)))



pa posto 95% mojih kockica, u ovom trenutku, cine setovi, ima gomila specificnih kockica, koje sam razvrstavao po nekoj mojoj logici...a sada kad sam nabavio 2 ova klasera, neke svoje podele sam jos usitnio, tako da sam npr tile-ove razvrstao u 15ak kategorija prema njihovim dimenzijama...

Toma

  • Gost
Cuvanje LEGO kockica
« Odgovor #43 poslato: Avgust 19, 2011, 02:16:19:posle podne »
Ne znam da li je za ovo potrebna nova tema ili sam mozda trebao da pitam u okviru neke vec postojece...

Zanima me gde drzite vase kockice?
Koliko cesto ih perete? I kako?
Kako ih skladistite?
Na koji nacin ih sortirate?

Ja konkretno, vecinu setova drzim u njihovim originalnim kutijama, poredjane po temama.
Medjutim, imam jedno 8-9 nekompletnih setova cije sam kockice stavio na jednu gomilu. Planiram da nabavim neke providne plasticne posude pa da sve to razvrstam prema obliku i funkciji. Da li neko zna gde bih mogao da nabavim neke kvalitetnije?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #44 poslato: Avgust 20, 2011, 08:00:02:pre podne »
tema je spojena sa već pripadajućom temom...

što se tiče kutija za spremanje, ja koristim ovakve