Autor Tema: Lego u Segedinu  (Pročitano 32220 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #30 poslato: Januar 17, 2012, 02:10:46:posle podne »
Kako god zelite ja sam uvek za :D

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #31 poslato: Januar 17, 2012, 03:13:18:posle podne »
Monster Fighters tek na leto, koliko znam.

Angeli

  • Gost
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #32 poslato: Januar 17, 2012, 05:57:38:posle podne »
mda, kao da ce neko imati pare za monster fighters kad u isto vreme izlaze gospodari prstenova :) + serija 7

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #33 poslato: Januar 17, 2012, 06:06:09:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=8434
Citat: \"aca\" post=8429
А како се сналазите са мађарским?

Осим тога, да ли сте плаћали вињету за ауто-пут или сте ишли неком заобилазницом?
И наравно, где сте и по ком курсу мењали евре?


s Mađarskim se, na primer ja, snalazim vrhunski: znam da brojim do 4, da kažem hvala, doviđenja i voda. to je otprilike to. :wacky:


i to je nesto, neces umreti od zedji kad das sve pare na kockice... ne bi bilo loshe da se raspitas kako se kaze \"beznin\" :)

znaci svi hoce u roadtrip a ja kad pitam dal neko hoce da se druzi, niko nece naroocito kako rece neko \"oko bozica \" :amazed:  da su se turci na vreme raspitali oko invazije na balkan i krenuli u januaru umesto u junu sad bi svi slagali domine a ne lego... :bored:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Hexx

  • Gost
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #34 poslato: Januar 18, 2012, 12:51:05:pre podne »
Avaj yanakine, ja, kao jedina osoba koja je htela da se druži, sam bio bolestan oko Božića, te nisam insistirao na okupljanju, a ti se javi kad budeš sledeći put ovde, pa idemo podeliti zidarske priče uz dobru kapljicu :smile2:

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #35 poslato: Januar 18, 2012, 08:30:47:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=8499
znaci svi hoce u roadtrip a ja kad pitam dal neko hoce da se druzi, niko nece naroocito kako rece neko \"oko bozica \" :amazed:  da su se turci na vreme raspitali oko invazije na balkan i krenuli u januaru umesto u junu sad bi svi slagali domine a ne lego... :bored:


Ја такође нисам био у Београду, важи исто што је написао и Хекс.

Узгред, немој да си тако строг према Турцима: Први српски устанак је подигнут за време циче зиме, а Сретењска скупштина се одржавала (чини ми се два дана) под ведрим небом.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #36 poslato: Januar 18, 2012, 03:43:46:posle podne »
Citat: \"aca\" post=8517
Citat: \"yanakin\" post=8499
znaci svi hoce u roadtrip a ja kad pitam dal neko hoce da se druzi, niko nece naroocito kako rece neko \"oko bozica \" :amazed:  da su se turci na vreme raspitali oko invazije na balkan i krenuli u januaru umesto u junu sad bi svi slagali domine a ne lego... :bored:


Ја такође нисам био у Београду, важи исто што је написао и Хекс.

Узгред, немој да си тако строг према Турцима: Први српски устанак је подигнут за време циче зиме, а Сретењска скупштина се одржавала (чини ми се два дана) под ведрим небом.



pa to da ne postanu predvidivi za protivnika pa su morali malo da se aktiviraju i u te mesece :)
nista, pokusacemo sledece godine :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #37 poslato: Januar 20, 2012, 07:28:51:posle podne »
E pa ljudi ima sanse da odem za Segedin naredni vikend bilo bi dobro da mi dugme i ostali objasne ako mogu gde se nalazi ona radnjica...takodje bilo bi super ako neko zna jos neka mesta za kupovinu lega tamo novih i polovnih neka pijaca mozda...koliko se secam Angeli je pominjao neku prodaju kocaka na tezgama???

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #38 poslato: Januar 21, 2012, 06:27:50:pre podne »
da, u glavnoj pijaci u Budimpesti

a ako neko pozeli da ide tamo, ostavicu mejl, adresu i broj telefona od madjara koji prodaje na toj pijaci (ima punu gajbu lego kockica:))

inace, povratna karta do Budimpeste vozom je dvadesetak eura, sto se super isplati, jer mozes da preneses deset kila lego kockica bez problema kada ih nosis sa sobom (isprobano, sa 12 kg, dve one ogromne kese, devojka nije mogla da ih digne jednom kada ih je uglavila kod nogu u busu)

mislim da bi u direktnom cenkanju na licu mesta moglo da se dobije toliko kockica za 100 e da jedan fizicki ne bi mogao da ih donese. Jos ako krenu dvojica (ili npr cetvorica), i svaki spremi npr po 100 e, za tih 400e mogli bi dobiti sigurno jos nekih 80e popusta (sto je 20%, sto nije nista u svetu cenkanja lego kockicama:)), i popuste na kolicinu i tezinu, i da donesu toliko kockica da fizicki bude vise nego na prosloj izlozbi :) jedini problem bi bio potegnuti te silne kilograme ;) ali poneli bi one torbe sa tockicima

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #39 poslato: Januar 21, 2012, 06:41:55:pre podne »
Ako mi propadne kombinacija za Segedin ovo je ok varijanta...moze neki predstojeci vikend samo neka mi se jave ljudi ja sigurno necu da idem sam da teglim tolike kocke :)Sto se tice karte - povratna vozna je 26e...bilo bi super da se napravi kombinacija da nas par ode za te kocke... s tim da ostali dele sa nama trosak prevoza srazmerno kolicini kocki koje bi se za njih uzele... naravno tu opet stoje oni logisticki problemi....sta uzeti za koga, ako nesto nema da se uzme nesto drugo umesto toga...itd.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #40 poslato: Januar 21, 2012, 07:39:12:pre podne »
kolima bi kostalo 80 e tamo i nazad. (manje, 70 i nesto, zaokruzio sam)
to je taman to, kada se natrpa cetiri coveka unutra + npr jos 4 coveka koji nece ici, svi po 10 e i kupio si tonu. u principu, kada bih ja kupovao, voleo bih da odem licno, da isfrikombinujem prodavca za sto vishe kockica, narocito zato sto ni on sam ne zna sta ima, kockice mu stoje u onim dzakovima od 50 kg svuda po kuci :) (to su dzakovi za cement, ne znam koliko stvarno je njihova kilaza kada se napune lego kockicama :)

ono sto bih mu ja oteo su prvo plejtovi, svih moja i velicina, i nagovorio bih ga da uzmem neki dobar dil, tako da se ratosilja svega :)

zatim krovove

a onda sve ostalo :)

ne bih kupovai minifigurine, jer ne volim koriscene, one su osetljivije od obicnih kockica, ne bih kupovao nista trans, jer se lako grebu i nista sa klipom, jer slabi sa vremenom.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #41 poslato: Januar 21, 2012, 07:56:37:pre podne »
Da...odredjeni brickovi su osteljiviji i u used varijantama cesto ne lice ni na sta, figure takodje, doduse treba videti pa odluciti...eto moze i varijanta kolima samo da skupimo ljude... :)

Meni trebaju light gray, dark gray, white bricks raznih dimenzija, reddish brown 1x2 i 1x4 modified log, tan baseplate 32x32 bi bio odlican...sve stvari koje je trebalo da uzmem iz mt bricks-a, naravno i plant-ovi razni...ali da ne sirimo temu...

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #42 poslato: Januar 21, 2012, 08:32:41:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=8594
da, u glavnoj pijaci u Budimpesti

a ako neko pozeli da ide tamo, ostavicu mejl, adresu i broj telefona od madjara koji prodaje na toj pijaci (ima punu gajbu lego kockica:))



Ja bi trebalo da sledece nedelje idem sluzbeno na 1 dan do Budimpeste ajde posalji mi podatke pa da probam da stupim u kontakt, jel govori srpski ili engleski jer ja od madjarskog neznam nista.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #43 poslato: Januar 21, 2012, 08:36:08:pre podne »
nemam pojma, nisam ga zvao, kontaktirao sam sa njime samo preko mejla, i tu je zvucao totalno ok na engleskom (mada mozda je koristio google translate:))

aj dobaci mi mejl na nemamime@yahoo.com pa cu ti poslati

btw, ja idem sled ned u Pechuj na takmicenje :) svrati da navijas ;)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #44 poslato: Januar 21, 2012, 05:47:57:posle podne »
Takmicenje u cemu? Ne verujem posto cu ici minibusom pa nema stajanja usput.