Autor Tema: Lego u Segedinu  (Pročitano 32220 puta)

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #90 poslato: Novembar 22, 2012, 04:53:24:posle podne »
pre manje od tri meseca smo bili u Arkadu i ovo tad nije postojalo:
http://www.arkadszeged.hu/uzletek/mutat/id/131

na dnu strane je link ka sajtu prodavnice:
http://www.liliputjatek.hu/jatekok/?marka=lego

toliko je dobro i blizu da prosto ne mogu da poverujem da je istina. zna li neko nešto o ovome?

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #91 poslato: Novembar 22, 2012, 06:05:54:posle podne »
Ja sam bio u Segedinu 10. novembra 2012. preko agencije, dakle pre 12 dana. Vreme je bilo loše i vetrovito. Bili smo u Tesco-u najveći deo vremena.

Ispred Arkada je bilo okupljanje za povratak, te smo u Arkadu bili na kraju. Nije bilo puno vremena, ali sam uspeo samo na kratko da uđem u Liliput radnju. Nalazi se sprat ispod glavnog nivoa, sa leve strane od glavnog ulaza.

Sam Lego se nalazi u dubini prodavnice, iza žutog zida, ispred koga je kasa:


Nema ni približno ovu ponudu koja je na sajtu! Ja sam zatekao samo 8. seriju figura i to po ceni od 690 forinti, što je oko 275 dinara, što je skuplje nego kod nas u Rodi (265 dinara sa popustom), te ih nisam uzimao.

Vidim da je na sajtu set 9469 Gandalf Arrives 3990 ft, što je ispod 1600 dinara. Ja ga nisam zatekao. U radnji su bili samo 9470 Shelob Attacks, 9472 Attack On Weathertop i 9473 The Mines of Moria. Svi su redom bili skuplji nego u Temišvaru (5-10% skuplji od zvaničnih cena u evrima)!!

Pharaoh\'s Quest uopšte nema, baš sam tražio. Ja sam na kraju kupio samo kućicu 7346 Seaside House, i posle je prodao, jer sam u nekim dugovima.

Na popustu su bili neki City i neki za mene nebitni setovi, u proseku 20-25% sniženi. 5-6 setova, sveukupno.

Jadina zanimljiva stvar koja me je iznenadila je mini brick wall :amazed:  To je ovaj žuti zid označen na slici, direktno iza kase.  E sad, nisam pobrojao broj pregrada u zidu, ali rekao bih da ih je negde oko 6x3=18. Ono što znam je da se ne prodaje na čašu, nego na grame. Jedan gram je 60 ft, odnosno oko 24 dinara. Minimum za kupovinu je 600ft, iliti 10 grama. U pitanju su najosnovniji delovi, i bilo ih je u tako malim količinama da se nisam ni obazirao, a nisam ni imao vremena. Znam da su bili beli konji. Oni su teški valjda 14 grama, po 60 ft, to je negde oko 336 dinara. Preskupo. Takođe su bili i veliki zeleni listovi,



koji su teški 1,01 gram, pa se za 24 dinara po komadu, jedino oni isplate :smile2:

Moram da napomenem da naša agencija preko koje smo išli ne omogućava ljudima da na granici overe papire za vraćanje ATA-e (PDV-a), a ne znam ni da li Liliput izdaje papire. Nisam pitao (budala) :shy:  Išao sam prvi put u Mađarsku.

Sa vraćanjem poreza, svaka od cena u radnji se isplati, pogotovo ako su setovi na popustu :smile2:

U svakom slučaju, ako je radnja nova, nadam se da su povećali asortiman Lego-a. Kao i da su popunili Brik zid. Svakako ću u decembru ići ponovo, nadam se sa agencijom koja će izaći ljudima u susret, pa se nadam i nekoj boljoj kupovini i avanturi :laugh:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #92 poslato: Novembar 30, 2012, 06:12:46:posle podne »
http://www.letsgoszeged.hu/srb/


sada je deo sajta preveden na srpski, za lakše snalaženje

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #93 poslato: Januar 10, 2013, 08:58:34:pre podne »
Drugari, ja sa zenom uskoro planiram ici u Segedin kolima. Milosh23 je zainteresovan da ide, ako ima jos neko sa foruma da bi isao, neka mi javi. Islo bi se u subotu rano (oko 7-8), a povratak je popodne.. Samo sto nije sad ova subota u pitanju.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #94 poslato: Februar 01, 2013, 07:56:57:pre podne »
Ako ima zainteresovanih za put u Segedin sutra, ili sledece subote, kolima, nek mi se jave preko privatne poruke radi dogovora...
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #95 poslato: Februar 03, 2013, 12:53:12:posle podne »
bili smo u Segedinu u subotu 2.2.\'13.
što se Lega tiče, obišli smo samo Liliput u Arkadu.

novi/aktuelni setovi su po normalnim evropskim cenama.
prednost ozbiljnih, velikih prodavnica su popusti od 20-30%. evo nekih primera:
9492 TIE Fighter 40evra;
7962 Anakin Skywalker and Sebulba\'s Podracers 68evra;
5770 Lighthouse Island 28 evra;
3782 Airport 68 evra;
4431 Ambulance 14 evra;

u \"PaB\"-u je situacija ovakva:
male jelke 180ft;
velike jelke 240ft;
okruglo drveće 290ft;
sastavljanje čikice/tetice po izboru (noge, telo, glava i kosa/kapa) 450ft;
ima još i zeleniša 5 vrsta koji ide na gram kao i još eke poluneupotrebljive stvarčice.

za 1 euro se dobija 285 forinti, a u svakoj prodavnici može da se plati karticom.

od zanimljivih setova u ponudi imaju Architecture (5-6 različitih), pet shop, crveni i žuti voz, Death Star, Imperial Flagship, velikog R2D2,...

u tržnom centru uz Tesco koji radi non-stop ima prodavnica igračaka u njoj su cene slične, a u ponudi ima nešto što nema u Liliputu. ono što ima su minifigovi serije 7 (550ft) i 8 (650ft)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #96 poslato: Februar 03, 2013, 12:54:49:posle podne »
A ostale kocke na komad je jeftino ili ne?
Sta ima od technic ako se secas?
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #97 poslato: Februar 03, 2013, 01:15:59:posle podne »
ima još starih belih konja (mislim na komad), a nisam mogao da se upuštam u tumačenje table na kojoj je pisalo pošto su na kilo.

svih tema ima Chima, LOTR (Helms Deep,...), Hobbit (Goblin King,...), Friends,...
Technisa ima sigurno onaj motor 42007 i Excavator 42006. mislim da ima i helikopter 9396. za ostalo od Technicsa ne smem da tvrdim.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #98 poslato: Februar 03, 2013, 01:20:24:posle podne »
I moj hiljaditi post glasi jel se secas koliko je kostao excavator?
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

aca

  • Gost
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #99 poslato: Februar 03, 2013, 02:23:57:posle podne »
5770 Lighthouse Island 28 evra;

џабе! Да сам се сетио раније...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #100 poslato: Februar 03, 2013, 02:28:44:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=20219
Imperial Flagship

Wha...? Za koje pare?

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #101 poslato: Februar 03, 2013, 02:41:07:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=20226
Citat: \"Sektaash\" post=20219
Imperial Flagship

Wha...? Za koje pare?

uups! maaalo sam pogrešio (malo više) kucajući napamet i pokušavajući da se setim onoga što nisam zapamtio.
u pitanju nije Imperial Flagship (koji je zaista brod) već Super Star Destroyer 10221 (koji je svemirski brod).:laugh: doduše, oba su predvodnici flote, zar ne?

možete slobodno da me ne pitate više za cene, jer ih više nisam zapamtio. hvala na razumevanju.

Hexx

  • Gost
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #102 poslato: Februar 03, 2013, 03:12:46:posle podne »
Evo su cene,
http://www.liliputjatek.hu/lego/
s tim što su sve cene veće od 2-7 evra u radnji iz nekog razloga.

Ja bih trebao da idem na kraju meseca, pa mi možete naručiti ako neko nešto želi, samo molim da mi ne dajete narudžbine manje od 20 evra, jer me mrzi da se cimam i nalazim sad sa jedno 15 ljudi koji hoće 2 minifigurice, Bilba ili Gandalfa. Isto tako, mogu doneti minfigurice serije 9 (koje koštaju 750huf, a ne 690 k\'o što ovde piše), ali eto - vrednosti od 20 evra pa nadalje - i nemam nameru da pipkam svaku.
Ovo radim pro bono, ne znam da li rade povraćaj poreza - raspitaću se, ali eto, računajte da možete iskoristiti moju dobru volju, a kad budem znao tačan datum puta - javljam :)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #103 poslato: Februar 03, 2013, 03:28:17:posle podne »
pitanje za povracaj poreza: da li moze da se uradi odmah na izlasku ili mora ona glupost sa izlaskom  i ponovnim ulaskom?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #104 poslato: Februar 03, 2013, 03:29:44:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=20227

možete slobodno da me ne pitate više za cene, jer ih više nisam zapamtio. hvala na razumevanju.


kolko su ostali star wars setovi? :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”