Autor Tema: Lego u Segedinu  (Pročitano 32218 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #60 poslato: Februar 18, 2012, 04:18:57:posle podne »
Gde se najblize moze nadji neki pravi PaB??

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #61 poslato: Februar 18, 2012, 04:41:42:posle podne »
Citat: \"milosh23\" post=9552
Gde se najblize moze nadji neki pravi PaB??


u minhenu je najbliži lego pab...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #62 poslato: Februar 18, 2012, 04:50:28:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=9551

...ovo je neki home-made Pick a Brick, nema veze sa Lego oficijalnim PaB-ovima, da ne bude zabune, gde se uvek prodaju nove, nekoriscene kockice i to na hiljade po komadu, razdeljene po bojama i tipovima... pa kad prichamo o PaB-u, na to mislimo


u prvom postu je rečeno

Citat: \"Sektaash\" post=8386

imaju neki vid Pick-a-bricka, gde su kockice polovne.

vide se i cene (300HUF=1EUR), ispod ovoga ima još 12-tak pregrada s krupnijim kockama na kilo.


tako da ne vidim kako može doći do zabune...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #63 poslato: Februar 18, 2012, 07:59:35:posle podne »
Uzgred, imamo informaciju koliko košta ulazak u pravi Pick-a-Brick program: 4000 EUR. To je najverovatnije i razlog zašto ih nema više (i bliže nama) jer ovo uopšte nije mala investicija.

S druge strane, znamo da će ova radnja u narednih par meseci početi da dobija pojedinačne kockice u većim količinama i po povoljnim cenama direktno od danskog Lega, tako da će biti i boljeg izbora.

I da, u postupku je nabavke formulara za tax free, ispalo je da nije toliko jednostavno (ima birokratije dosta) tako da nije uspela još da ih nabavi, ali ceni da će do aprila moći da ih izdaje.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #64 poslato: Februar 18, 2012, 08:04:36:posle podne »
E pa to su lepe informacije...eto razloga vise da se poseti Segedin na prolece :D

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #65 poslato: Februar 18, 2012, 08:07:03:posle podne »
Sledeća tura robe stiže početkom aprila, tako da ćemo tada verovatno ići opet svakako.

Ako nekoga zanima nešto od setova, neka postuje ovde pa ću ja u dogledno vreme proslediti i dobiti povratnu informaciju da li može da se naruči i po kojoj ceni. Naravno, možete i direktno da kontaktirate preko maila koji je na sajtu, ali ako odjednom uzimamo više šanse su da cene budu bolje...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #66 poslato: Februar 18, 2012, 09:26:19:posle podne »
Super :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #67 poslato: April 22, 2012, 11:31:23:pre podne »
Drugari verovatno cu ici prvi vikend maja u Segedin (5. maj) ako je iko zainteresovan da mu se nesto donese iz onog Lego shopa neka mi se javi

TheSaint

  • Gost
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #68 poslato: April 22, 2012, 02:44:35:posle podne »
Ja sam zainteresovan za brickove i plate-ove ako to moze da se nabavi?

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #69 poslato: April 22, 2012, 03:31:12:posle podne »
Ja sam bio proslog vikenda, od brikova i plejtova jedino ima u beloj, crvenoj, plavoj boji. Pokupio sam im sve crne, tan, dark i light bluish gray ukupno 200 grama :cry: nisu imali vise.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #70 poslato: April 22, 2012, 04:32:06:posle podne »
E super posto si vec bio reci kakav je izbor tih kocaka \"na merenje\" ? Ima li nesto zanimljivo cega nema na njihovom sajtu?

Sto se tice kupovine posto mi se vas vec dvoje troje javilo najbolje bi bilo da se dogovorimo oko preuzimanja para tj. nekih 2-3 dana pred moj put (najverovatnije bih isao 5og maja) mozemo da se nadjemo da mi date spiskove i novac za to sto zelite da vam uzmem. Ako se ne daj boze nesto desi pa ne uspem da vam nabavim to sto ste trazili vracam parice odmah po povratku. Mada je the best ako stavite i poneku alternativu za to sto vam treba pa ce nesto vec naci.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #71 poslato: April 22, 2012, 04:39:42:posle podne »
ne znam kako ideš, kolima ili busom, al moraš uzeti u obzir da ta prodavnica radi samo do 13 ili 14h subotom...takođe, prodavnica nije u centru grada, ima da se ide/vozi do nje...

i još jedna stvar, na njihovom sajtu, setovi koji imaju ono zeleno dugme za naručivanje su dostupni, a koji imaju narandžasto nisu trenutno na stanju...

i još jedna sitnica, u prodavnici možeš platiti u evrima, al je kurs dosta nepovoljan (kurs banke u kojoj imaju račun), tako da preporučujem plaćanje karticom ili forintama...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Lego u Segedinu
« Odgovor #72 poslato: April 22, 2012, 04:58:33:posle podne »
E super hvala za info... koliko ja znam autobus krece u 6 iz bg-a sto znaci da je u Segedinu oko 10h pola sata gore dole. Naravno raspitacu se pre polaska za eventualna stajanja pauze i kad je ocekivano vreme dolaska u Segedin. Znam da nije u samom centru ali bar po mapi nije nesto ni mnogo daleko (Segedin i nije toliko veliki zar ne ;))... sto se tice kursa Madjari su poznati po ludujecem kursu koji se razlikuje od menjacnice do menjacnice i od radnje do radnje...promenicu verovatno pare u forinte...

Setovi me i ne interesuju nesto s obzirom da su cene kao u kocki...vise bih otisao da vidim i kupim nesto od onih na \"merenje\"...

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #73 poslato: April 22, 2012, 05:33:26:posle podne »
Od setova su me jedino interesovale sine - nije ih bilo ostalo nisam ni gledao.

plejtovi su vecinom mali nista vece od 4x4, kocke vecinom 2x2, 2x4 mada ima i manjih ali samo u onim bojama koje sam napisoa u prethodnom postu.
Nasao sam neke technic motore i kucista sa baterijama to se prodaje po ceni 1000 forinti za 100grama
ostale kockice i plejtovi su bili cimi mi se oko 700forinti za 100grama
Imaju golmilu kopalja, koje kakvih stitova, imaju figurice po ceni od ~1,5eur ali sam mozes da izaberes koju glavu, noge, telo zelis.
Od biljka je bio samo jedan palmin list i 2-3 jelkice

Sada kada gledam dugmetove slike http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=497227 to je ta ista roba bez onoga sto je u medjuvremenu prodato.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego u Segedinu
« Odgovor #74 poslato: April 22, 2012, 07:43:21:posle podne »
Citat: \"Emerald Night\" post=11076


Sada kada gledam dugmetove slike http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=497227 to je ta ista roba bez onoga sto je u medjuvremenu prodato.


koliko sam skapirao iz rezgovora sa prodavačicom, ona se isto zanima kockicama, pa kad nabavi neke polovne koje joj ne trebaju, stavi ih na prodaju...a ima i neka količina novih kockia, koje je povadila iz svojih setova jer joj iz nekog razloga nisu potrebne...