Autor Tema: Moje rukotvorine - Anavi :D  (Pročitano 2888 puta)

Anavi

  • Gost
Moje rukotvorine - Anavi :D
« poslato: Avgust 18, 2013, 06:11:12:posle podne »
Evo, da i ja napokon postavim nešto od svojih radova. :wacky:  
Za početak to će biti crteži raznih LEGO minifigurica pošto sam odskora ponovo u LEGO svetu i još nisam ništa od pravih LEGO kockica sklopila. :shy:
Crtanjem se bavim godinama, to mi je jedan od glavnih hobija tako da mi je drago da bar time mogu da se predstavim za sada. :grin2:
Neke radove ste već videli, ja ću ih svakako postaviti, videću vremenom da li ću u istoj temi postavljati i MOC-ove....al za to ima vremena.
Drago mi je što ste odvojili vreme da ovo pogledate, svi komentari i kritike u dobrodošli i mnogo znače, tako da nemojte nimalo da se ustručavate. :beaten:
Toliko za sada od mene. :wink2:

EDIT: link ka galeriji mojih crteža koji nemaju veze sa legom, ako je neko zainteresovan da vidi kako izgledaju neki završeni radovi,mada ih ima malo takvih, dok ne postavim obojene minifigove. :)

galerija










P.S. crteži prikazani u ovom postu su rađeni kao poklon prijatelju koji mi je dao inspiraciju da počnem sa ovakvim crtežima i temama :)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #1 poslato: Avgust 18, 2013, 06:20:25:posle podne »
Čestitam na prvoj temi o tvojim rukotvorinama, nadam se da ćemo videti jos mnogo radova! :grin2:
Što se tiče samih kocaka, ne plaši se da rasklopiš svoje setove i da od tih kocaka napraviš nešto iz tvoje mašte. Deluje strašno ali su rezultati sjajni :wink2:
Crtež je ok, radiš li samo grafitnom ili i bojiš?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2013, 06:21:45:posle podne »
Uvek volim da vidim ženske figove, zato što je Lego uvek forsirao muške a ženske delio na kašičicu (situacija se malo popravlja, ali još uvek su u neravnopravnoj i nepravednoj manjini).

Dizajn je sjajan, mislim da bi realizacija mogla da se odradi na nekoliko načina. Glava sa dva lica, jedno sa otvorenim, jedno sa zatvorenim očima, npr?

EDIT: tehnika liči na ugljen, ili grešim?

Ђапето

  • Gost
Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #3 poslato: Avgust 18, 2013, 06:27:31:posle podne »
Феноменално!

Што се тиче склапања не жури како коцкице буду пристизале полако биће и тога, ово је нешто што нисмо имали до сада овде на форуму тако да ће се сви љубитељи лего одушевити!

Мене одушевљава ово што ти имаш још већу слободу јер можеш да нацрташ нешто што ни не постоји у лего свету од делова за фигуре што је феноменално по мени!

Јако лепо! Очекујемо још! :grin2:

Anavi

  • Gost
Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2013, 06:35:03:posle podne »
Uh,imala sam problema sa prvim postom...nisu slike htele da se postave kako treba pa sam morala ponovo da proučavam uputstva na forumu,sad su svi crteži postavljeni. :laugh:
Liči na ugljen ali nije, rađeno je patenticom ali 2B minama pa deluje tamnije, a crteži su jako mali pa je detalje bilo teško odraditi a da se nešto ne zamaže.
Ovo su samo skice, planiram da jedan uradim lepo od početka do kraja, da pređem mastilom linije i da obojim drvenim bojama...to mi je \'\'uska specijalnost\'\' i omiljena tehnika a probala sam razne... :wacky:
Da, i meni su zanimljiviji ženski karakteri u bilo kom obliku, LEGO minifigure nisu izuzetak i mislim da je šteta što ih ima tako malo... Al,dobro, to stanje se zaista, korak po korak, popravlja u poslednje vreme...ne možemo mi tu mnogo da utičemo... :bored:
Glava sa dva lica i slične ideje su odlične, ovde sam pokušavala da dočaram trenutak, pokret, ali ako bih radila detaljno dizajn figure svakako da bih i to uključila, i print na torzou bi bio bolje odrađen itd...
Rasklopiću ja set, samo što sam sad u Zrenjaninu a tu nema mojih LEGO kockica, tako da će to morati malo da pričeka. :smile2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2013, 06:49:37:posle podne »
Samo ti lagano spremaj portfolio, znam za neke ljude koji su na osnovu ovakvih crteža dobili posao u Legu :party:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2013, 06:57:00:posle podne »
Ja sam odusevljen! Mene je mnogo tesko oduseviti crtezima ,ali ovo je stvarno izuzetak!Mnogo mi se svidja tvoj stil!Mozda da pokusas da crtas malo vece sake ,mislim dace lepse izgledati ,ali to vazi smao za pojedine skice.Dosta lici ovaj tvoj stil sa stilom Djordja Djordjevica koji je trenutno Lego dizajner ,good for you...
Voleo bih da vidim i par obojenih skica ,bilo bi bas lepo da neku vilu obojis u tirkiznoj ,plavoj ,roze ,ljubicastoj itd. da izvuces sto vise nijansi i da izgledaju bas misticno. Ocemo jos!
edit : ja ne bi koristio mine ,nama u umetnickoj ih zabranjuju iako sam ja na smeru gde je preciznost najvaznija

Anavi

  • Gost
Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2013, 07:10:11:posle podne »
Hvala! Biće obojenih samo ne znam kada, trenutno sam zauzeta ispitima, tako da ćete morati malo da se strpite. :beaten:
Postavila sam i link ka albumu na facebook-u sa mojim ostalim crtežima ako je neko zainteresovan da pogleda. Većina nija moja \'\'iz glave\'\', uglavnom su precrtani...
Što se korišćenja mina tiče, mnogi su mi to rekli, ali kako crtam kad u naletima i uglavnom neplanirano,a patentica mi je gotovo uvek pri ruci...a i nekako sam se navikla sad samo time da crtam pa mi ne predstavlja problem... Olovkom crtam kad radim malo veće crteže... :laugh:

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2013, 07:18:34:posle podne »
Oooo, kako ste slatki....
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Anavi

  • Gost
Odg: Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2013, 08:38:00:posle podne »
Citat: \"yanakin\" post=26609
Oooo, kako ste slatki....

? ? ?
Kako je ko sladak? Malo sporo povezujem stvari... :laugh:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2013, 08:43:49:posle podne »
Divni crtezi. Moj favorit je slika 5.

Ne radi nesto link ka fejsu :sad:

EDIT: Sad radi :grin2:

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2013, 08:41:42:pre podne »
Super su crtezi, bilo bi lepo da neki uradis u vecem formatu u tehnici koju si spominjala. Tada bi tek detalji dosli do izrazaja.

Samo napred!

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #12 poslato: Avgust 19, 2013, 08:53:40:pre podne »
Probaj da radis vece crteze,sa detaljima,inace super(ja obozavam da detaljisem i sencim).:grin2:
Pazi i vaske krenuo tvojim stopama,mogo bi i ja nesto da nacrtam na lego fazon,i dobih sad ideju.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Anavi

  • Gost
Odg: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #13 poslato: Avgust 19, 2013, 08:57:15:pre podne »
Probala bih ja kad bih imala vremena... Ja sam perfekcionista i danima radim na većim crtežima a sada ne mogu tome da se posvetim, kasnije možda. :wacky:
Neka,neka,samo vi crtajte, to je odlično. :grin2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Moje rukotvorine - Anavi :D
« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2013, 08:59:51:pre podne »
Daj okaci te vece crteze,i ja sam svoja dva zadnja radio po 4-5h.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/