Autor Tema: 75005 Rancor Pit  (Pročitano 1665 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75005 Rancor Pit
« poslato: Septembar 01, 2015, 07:19:54:posle podne »
Pozdrav svima!!!  :smilie:
Danas ću vam predstaviti set 75005 Rancor Pit.
Ljubitelji hobbit-a su čekali Šmaug-a,a ja kao ljubitelj Star Wars-a Rancor-a!!!
Dugo se čekalo da LEGO izbaci ovaj set i na kraju je to i učinio godine 2012  :grin2:
Moje omiljeno stvorenje iz celog star wars univerzuma je Rancor,i pre nego sto krenem sa recenzijom seta,reći cu vam nesto o ovom legendarnom stvorenju.



Rancor je čuveno stvorenje koje potiče iz doba pre stare republike.
Oduvek je bio ozbiljna pretnja svim živim stvorenjima koji su delili stanište sa njim i malo ko je imao šanse da preživi njegov napad.Duge i oštre kandze,veliki zubi i debela koža poput oklopa činile su ovo biće teško zaustavljivim.
Lako je mogao da se prilagodi na bilo koje stanište i u zavisnosti od okruzenja,njegova koža je menjala boju,izgled pa čak i odbranbeni mehanizam.Visoki su u proseku od 5 do 10 metara i težak oko 1650kg,a njihovi preci iz doba stare republike su dostizali visinu i do 19 metara.Hoda na dve noge i nema veliku brzinu.

Uglavnom je majka nosila dva mladuca,jedno mladunče na ledjima,a drugo na stomaku.

Često se dešavalo da oba završe u stomaku gladne mame,ili velikog mužjaka.

Zbog svog moćnog i zastrašujućeg izgleda na mnogim planetama se smatrao kao neka vrsta božanstva.
Baš iz tih razloga su ga često lovile razne rase i pokusavale da ga ubiju ili zarobe.

Ovde se vidi kako lovci pokušavaju da ubiju rancor-a.

U periodu Galakticke Imperije se smatralo da je rancor istrebljen i da je kao vrsta skroz zbrisan,ali se saznalo da se dobro prilagodio na planeti Dathomir.Ova planeta je poznata po Vešticama koje su uspele da uz pomoć magije pripitome Rancor-e i koriste ih u borbama.

Uglavnom su to bili planinski Rancor-i i nešto niži Rancor-i koji su se zvali Pygmy i bili su zelene boje.

Na ovoj slici vidimo vešticu iz Planinskog Klana sa Dathomir-a.

Još jedna planeta koja je poznata po ovom biću je Felucia.
Rancor je ovde poprimio plave štrafte i nešto veću visinu.

Ima naziv Battle Rancor (Borbeni Rankor)
Felucianci smatraju da mu je bog dodelio ratnicke boje i zbog toga ga oni smatraju njihovim članom i veoma ga poštuju.
U igrici Star Wars Force Unleashed imate priliku da se borite sa Borbenim Rankorom.

Planinski Rancor je uglavnom bio najpoznatiji,ali ne i najopasniji.
Ima dosta vrsta ovog zanimljivog stvorenja,a to su: Bull Rancor,Felucian Rancor,Rancor Dragon,Pygmy Rancor,Jungle Rancor...

Bull Rancor se smatra najjačim od svih svojih rođaka i prepoznatljiv je po svojoj visini i velikim bodljama po telu i glavi.



E sada zamislite koje su vam šanse kada naletite na ovo čudo pa još sa krilima i oklopom   :beaten:


Dragon Rancor mutirani Rancor sa krilima,dosta manji od Battle Rancora i Bull Rancora.Oni su napravljeni pomoću tamne strane sile i to iskljucivo da bi se broj dzedaja smanjio na minimum.Nauka poznata kao Force Alchemy.

Jungle Rancor je takodje jedan od većih Rancor-a i dolazi nam sa planete Teth,a kasnije i stanovnik Felucia-e.
Ima veliku čeljust i dosta duži jezik od ostalih Rancor-a,a izmedju prstiju ima debelu kožu.
Njega možete videti u animiranoj seriji Star Wars The Clone Wars

I u obrisanoj sceni istoimenog animiranog filma,mozete pogledati na ovom linku
https://www.youtube.com/watch?v=DUuwLCZyiHU

Prelazimo na Pygmy Rancora,koji spada u nižu vrstu Rancor-a.
Smatra se da su ovo eksperimenti Noćniih Sestri koji su uspeli da pobegnu.


Nisu se samo Luke Skywalker i Starkiler morali namučiti sa Rancor-om.
Darth Maul je na jednom od svojih zadataka na koji ga je poslao Imperator morao da se susretne i bori sa Rancorom,koji mu je očigledno napravio neplanirane probleme.



Jedan od najvećih planinski Rancor-a protiv armije stormtrooper-a I hodačice koju bacaka kao limenku  :grin2:


Luke je uz dosta sreće izašao na kraj sa Rancor-om,ali koje su mu šanse protiv dva  :wink:


I za kraj istorije o ovom legendarnom biću ide priča kako je ovo stvorenje završilo kao ljubimac Jabba the Hutt-a:

Rancor je trebao da bude prevezen iz Tarsunt Sistema od trgovca po imenu Grizzd,koji je nameravao da ga proda Bothan-skom trgovcu po imenu Grendu.Rankor se oslobodio,ubio Grizzda i njegovu posadu,oštetio brod koji je pao na planetu Tatooine.Maleni seljani ove planete po imenu Jawa-e su u svom Sandcrawler-u prvi našli olupinu broda i njihov kapetan Ttel Kkak je odmah obavesto Jabbinog slugu Bib Fortuna o celom događaju.On je preuzeo Rancor-a od malenih trgovaca i poklonio ga svom gospodaru Jabbi za rodjendan.Jabba se oduševio i dobro nagradio svog vernog slugu.
Hutt je zadužio Malakili-a da se brine o novom ljubimcu,a on se mnogo vezao za ovo stvorenje,čak ga je i Rancor spasao od grupe peščanih ljudi koji su hteli da ga ubiju.
Jabba je uživao gledajući moćnog Rancor-a kako ubija i jede razna stvorenja i njegove dužnike,sve dok jednog dana
Rancor nije bio teško ranjen od tri  Caridan combat arachnids-a (Bodljikavi pauci).Posle ove teške povrede Jabba je hteo da Rancor-a stavi u ring sa čuvenim Kryt zmajem,koji bi sigurno pobedio teško povređenog Rancor-a.
Malakili-u se ovo nikako nije svidelo i imao je planove da izda Jabba the Hutt-a i zajedno sa Rancor-om pobegne sa planete Tatooine.

Evo jedne slike čuvenog Bobba Fett-a sa Rancor-om


E sada da pređemo na set  :grin2:
Kutija je sasvim korektna:



Figurice su stvarno dobre,Malakili dolazi samo u ovom setu,kao i njegov veliki ljubimac,a i nova verzija Gamorrean Guard-a je vrhunski urađena i pored ovog seta možete ga nabaviti i u setu 9516:



Rancor je fenomenalno napravljen i mogu vam reći da mi nije žao što ga nisu pravili od kockica,ovako kao veliki fig izgleda super,ruke se pomeraju gore dole,zglobovi okreću za 360 stepeni,pomeraju se po dva prsta na obe ruke,usta se otvaraju i zatvaraju:



Ja sam jedan od onih koji je navijao da Luk bude pojeden,a svinja da ostane živa  :grin2:
Na ovoj slici se vidi da ceo minifig moze da stane u Rancor-ova usta igrom slučaja je to bio Luk.  :laugh:

Isto tako može i kostur,a Gamorrean Guard staje do pola.

Izgled katakombe:




Velika vrata stvarno izgledaju super,ručno se podižu na gore,crvena poluga se gurne u rupe na kapiji i tako stoji,vi je podešavate svojevoljno,a ako hoćete da se vrata spuste,samo polugu povučete ka sebi (u nazad) i kapija če se odjednom i brzo zatvoriti:



Luke pokušava da spasi živu glavu i ulazi u dobro skriveni kutak:

Rancor je nanjušio Skywalker-a,ali ga ne vidi:


Ako i vi kao i ja navijate za svinju,onda samo treba da podignete sivu 4x4 kockicu sa kosturskom lobanjom i tu se krije ključ koji otvara sporedna vrata  :grin2: :



Kapija se može otvoriti i na drugi način,i samim tim se povećava prostor za igru:



Malakili je upravo servirao klopu svom ljubimcu,i okačio ključ na svoje mesto:


Pogled od gore na ceo set,na ove sive male piramide se stavlja Jabbina palata,set 9516:



Uputstvo i rezervni delovi:


 Još par slika...
Rancor ide pored Barže:


Sarlacc-u nije baš svejedno kada je Rancor u blizini,a i kada bi pojeo Rancor-a ko zna koliko bi ga dugo vario njegov želudac :grin2:


Nadam se da vam se svidela recenzija seta,sve sto vas zanima slobodno pitajte  :smilie:
Ovaj set meni spada u top 5 svih Star Wars setova i od mene na skali od 1 do 10 dobija ocenu 15  :laugh:
Set je stvarno igriv,zanimljiv za sklapanje,ima dobre figurice,a i bez Jabbine palate izgleda vrlo lepo.
Deci bi se sigurno svideo,zbog dobrih forica i naravno Rancor-a.
Stariji opet dobijaju star wars klasiku,tako da nema greške  :wink:

Vreme je da Rancor ide u šetnju,pa vas do sledećeg viđenja srdačno pozdravljamo  :smilie:


May the Force be with you...
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2015, 07:49:29:posle podne SithLord »

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2015, 07:50:07:posle podne »
zaista sjajna recenzija  :love: dosta zanimljivih informacija, najvise me je iznenadilo da su Rancor-i naseljeni i na Dathomir-u s obzirom da ih u seriji The Clone Wars nisu prikazivali na toj planeti (a bilo je prilike, mislim da su bar 3 epizode tu smestene)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2015, 08:15:51:posle podne »
Hvala  :smilie: Rancor-e očigledno retko stavljaju u crtaće,više u igrice,verovatno da ne bi dosadili,posto ipak spadaju u retka stvorenja,bar u odnosu na staru republiku,a u igrici je dosta zanimljivije kada si oči u oči sa ovim stvorom.  >:D

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2015, 09:15:11:posle podne »
Odlično i vrlo poučno!

Mada sam ja od onih koji su odrasli uz originalne delove kako su se pojavljivali
i ne volim mnogo taj "prošireni" svemir tj "dodatnu" istoriju Sw-a, smatram da nije loše da ponešto naučim...
Samo napred-svi koji obogaćujete recenzije ovakvim detaljima

I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2015, 09:32:13:posle podne »
Drago mi je da ti se sviđa recenzija!  :smilie:
Pokušao sam da ovo stvorenje približim čitaocima,a pošto se probija kroz sva doba i periode,mislim da ima za svakoga po nešto zanimljivo  :smilie:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2015, 10:05:27:posle podne »
Jako lep review seta, puno informacija i detalja o setu, pravo uzivanje za svakog sw fana

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2015, 11:43:53:posle podne »
Hvala,drago mi je ako je tako!  :smilie:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #7 poslato: Septembar 02, 2015, 09:36:52:pre podne »
Obilje informacija za svaku pohvalu!  :love:

Plus lep set, za one koje interesuje tematika...  :wink:
...и нестадох у измаглици...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #8 poslato: Septembar 02, 2015, 10:37:24:pre podne »
hvala na obilju informacija i lepom prikazu.
dobio sam želju da i ja posedujem jednog Rancora  >:D

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2015, 10:55:20:pre podne »
Hvala na pohvalama,drago mi je da vam se svidja moj prikaz seta!  :smilie: Svaka kuća treba da ima bar jednog Rancora  >:D hahahah

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #10 poslato: Septembar 02, 2015, 02:20:53:posle podne »
Lep prikaz, puno zanimljivih detalja. hvala puno na recenziji.

Obzirom da je set star i povucen iz prodaje, moze li info gde si ga uzeo i kako.

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #11 poslato: Septembar 02, 2015, 02:55:02:posle podne »
Nema na čemu!  :smilie:
Kod nas nema da se nabavi,jer su ga sve prodavnice povukle iz prodaje,a polsednji sam video na sajtu dexica pre malo vise od mesec dana i ako se ne varam bio je 12 000,jedino u inostranstvu.Kocku sam isto u tom periodu zvao i rekli su da taj set vise nece nabavljati.
Ja sam ga nabavio skoro iz nemačke i kostao me je 76eur.
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2015, 03:01:25:posle podne SithLord »

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75005 Rancor Pit
« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2016, 05:20:42:posle podne »
Naleteo sam na ovu mnogo dobru sliku,pa sam morao da je podelim sa vama  :grin2: