Autor Tema: Saveti za moc-ovanje  (Pročitano 2055 puta)

Angeli

  • Gost
Saveti za moc-ovanje
« poslato: Februar 18, 2013, 08:23:50:posle podne »
probao sam da nadjem slicnu temu, ali nisam nasao;
sobzirom da ima par komada novih modifikovanih 1x1 sa studom sa strane, a mnogo  headlights-a, evo neceg sto moze pomoci pri gradnji sa njima, narocito ako se koriste za SNOT tehnike gradnje, npr za prozore, i sl:




vise o lego geometriji sa ovim delom ovde i ovde


Hexx

  • Gost
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2013, 10:14:06:posle podne »
Ovo je zapravo super!

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2013, 10:21:03:posle podne »

Angeli

  • Gost
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2013, 11:12:44:posle podne »
sjajna \"kako napraviti\" sekcija ovde

ima bas dosta tema sa savetima, od reka, vodopada, preko drveca do zgrada:



Citat: \"duke\" post=20972
Jedan od jacih uputstava za gradnju.
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=60907


:)))
on nam salje one trans tamno plave 1x1 round plejtove ;) (ko je rekao da hoce njih :)))

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2013, 11:37:12:pre podne »
Citat: \"duke\" post=20972
Jedan od jacih uputstava za gradnju.

http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=60907


car je sto je to podelio sa drugima a i ti si sto si to podelio sa nama. kapa dole.
jos samo da se nadje neko ko ce to da primeni (izmedju redova sam napisao da niko nista ne gradi u poslednje vreme - cast izuzecima)

najbolja mi je konstrukcija cetvorovodnog krova na kuli sa primenom oblica u funkciji grbine. osudio bih bunar kao varanje zbog gumica.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2013, 11:44:01:pre podne »
Zidan je koristio to uputstvo kad je pravio drvoseče za 3. izložbu.

Uputstvo je sjajno ali traži količine delova koje malo ljudi imaju na raspolaganju. Npr. ja bih možda mogao da napravim jednu kućicu pomoću tačkica (1x1 round plate) ali pitanje je da li bih imao dovoljno delova za krov rađen nekom od tih tehnika.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2013, 11:58:16:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=20983

Uputstvo je sjajno ali traži količine delova koje malo ljudi imaju na raspolaganju.


fakat, u pitanju su hiljade...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Angeli

  • Gost
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2013, 02:21:53:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=20981
...
car je sto je to podelio sa drugima


pa to je normalno, zar ne?
barem u svetu... vrlo cesto, kad neko nesto novo ili slozeno napravi, on postavi i sliku \" u gradnji\", da bi i drugi mogli da naprave isto/slicno


Kad su lego kockice i mocovanje u pitanju, stalno ucimo nesto novo, i verujem da maltene ne moze da presushi kreativnost da se nesto upotrebi na neki nachin i da pritom odusevi :)

npr: godinama gradim coskaste dvorce, nikad mi nije palo na pamet da je hinge tako cvrst, sve dok nisam uhvatio helm\'s deep u ruke; i nikad mi nij eplao na pamet da kruzne (cvrste) konstrukcije mogu da se prave kombinovanjem obicnih i round kockica :) A kad sam video - otkrovenje :) I onda, igranjem na temu, kombinovanjem, eksperimentisanjem orinasao sam onaj kruzni \"bodljikavi\" izgled, sa 1x1 round i 2x2 obicnom kockom - nikad mi ne bi palo na pamet to da radim, da nisam video nekog kako gradi kruzno :)

npr, Luk ( Derfel Cadarn, ovaj cije je ono uputstvo za pravljenje), je iskoristio taj koncept 1x1 round i 2x1 obicna, i samo je zamenio obicnu 1x2 sa dve 1x1 modifikovane (headlight) - i rezultati su fantasticni ;) Svojevremeno smo prichali na tu temu, i on je takodje video klot frket kruznu kulu, i razradio; a taj sto je napravio klot-frket ( :) ) kruznu kulu koristeci, po prvi put, 1x1 round i 1x2 obicne, uradio je to kad je video nekog kako je napravio ogromnu kruznu kulu naprezuci spojene 1x2 :)

Drugim recima, najbolji nacin da rastes kao graditelj i da uoblichavas i razvijas svoju kreativnost je bas taj - da podelis svoju viziju sa drugima ;) Pogledaj kod mene na brickshelfu, jos od samih pocetaka, svaki grad ima folder \"konstrukcija\" gde se vidi kako je pravljeno :) Profa je to radio sa LDD kreacijama, pokazujuci frejmove \" u izgradnji\" i sl :)

Koliko je dobra cela populacija ljubitelja lega, nije cudno kada se pojavi takvo uputstvo, cudno je kad ga nema :) I to je bas divno :)

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2013, 06:22:12:pre podne »
pa da, u pravu si nije to neka sredina tipa \"necu da ti pokazem\" ali ipak treba izdvojiti svoje vreme da podelis sa drugima. imam puno nekih svojih predloga tehnika gradnje i da znas da cu da ih okacim.

btw, cija je ova crna kreacija, ubaci neki link...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2013, 01:03:10:posle podne »
Kako je pametno iskoristio ovaj novi deo iz novog technic seta excavator pa svaku mu cast.Kreacije kidaju.Naravno uvek treba podeliti ideje sa drugima jer tako svi napredujemo.
Ja bi delio neke ideje,ali nema ih puno i vezane su za technic.:grin2:

Yanakin nemoj da nisi okacio.:devil2: :tongue2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2013, 01:40:48:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=21045
Kako je pametno iskoristio ovaj novi deo iz novog technic seta excavator pa svaku mu cast.Kreacije kidaju.Naravno uvek treba podeliti ideje sa drugima jer tako svi napredujemo.
Ja bi delio neke ideje,ali nema ih puno i vezane su za technic.:grin2:

Yanakin nemoj da nisi okacio.:devil2: :tongue2:


Ti si vala OBJASNIO sa onim velikim mehom...sto je bio i na izlozbi...svaka cast...ideja i realizacija...:smile2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2013, 09:23:21:posle podne »
Koji bre meh???:confuzed2: Pa ti si bio na izlozbi,a nismo se sreli.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2013, 09:24:05:posle podne »
vikinski mech
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Angeli

  • Gost
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2013, 10:23:44:posle podne »
Citat: \"yanakin\" post=21033
btw, cija je ova crna kreacija, ubaci neki link...


evo linka do njegovog flickr profila, pa pretrazi po fotkama (najvishe tih \"crvica\" ima na cetvrtoj strani, ali ih ima i na drugim:)


Hexx

  • Gost
Re: Saveti za moc-ovanje
« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2013, 10:42:25:posle podne »
Ako već transkribujemo,
Meh:


Mek:



Elem, ontopic, ovaj lik ima svašta zabavno (između ostalog i stop motion seriju), a ovde objašnjava kako se pravi pokretna traka :)

http://www.youtube.com/watch?v=DQhFMENp-zY