Autor Tema: 10184 - Town Plan  (Pročitano 1708 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
10184 - Town Plan
« poslato: Oktobar 08, 2012, 09:24:51:posle podne »
Blast from the past - evo jedne stare recenzije koju sam uradio pre 4 godine na originalnom forumu. Set je i dalje među top 5 mojih omiljenih ikada :)

Oficijelne fotografije:



Evo za početak fotografija snimljenih tokom sklapanja Town Plan-a:

http://picasaweb.google.com/duke.sammael/20081014TownPlan#

Deo prvi, gradska većnica.

Zgrada je sastavljena uglavnom od tamno zelenih, belih i sivih kockica. Verovatno najmanje zanimljiva od sve tri zgrade u okviru Town Plan-a, ali i dalje daleko zanimljivija od 99% standardnih Lego setova. Deluje nešto manje nego što bi trebalo (naročito u poređenju s drugim zgradama iz seta), a i prilično je primetno da nedostaje zadnji kraj. Ako budem ikada skupio dovoljno kockica, sigurno ću povećati visinu (za još jedan sprat) i dodati zadnji deo zgrade. Uzgred, tamno zelene kockice koje se koriste su sve 1x1, 1x2 i poneka 1x4.

Zanimljivi detalji: cveće ispred zgrade, ograda od kovanog gvožđa, starinski stubovi, stepenište, crveni tepih na ulazu, dva ogromna fikusa unutra, stolice za goste, pult za matičara.

Figurice: mlada s bidermajerom i mladoženja.










Sledeća zgrada na redu je perionica/auto servis. Napominjem da je ovo jedina Lego perionica/auto servis koju imam, pa ne mogu da poredim sa drugim setovima (a bilo ih je mnogo).

Zgrada se sastoji od dve celine, od kojih je jedna (glavna) na bazi 16x32, a druga (pomična) na bazi 16x16. U okviru glavne celine nalaze se perionica i prodavnica, a u pomičnoj celini je auto servis. Pomična celina je na "šarkama" što omogućava lak pristup unutrašnjosti zgrade.

(dodao sam pet detalja iz City Advent Calendar-a koji inače nisu prisutni u setu: još jednu figuricu, raf sa sokovima, mali kiosk za ručno pranje automobila, Octan burence i hidrant)

Detalji su izuzetni, što se vidi na slikama. Na krovu zgrade nalazi se ventilacioni otvor za perionicu i krovni prozor (sastavljen od providnih 1x2 kockica). Iznad ulaznih vrata je klima uređaj. Octan znak je sastavljen o gomile delova (lepo se vidi na slici koja je snimljena bez blica). Tu su plinske boce, stalak s gumama, uređaj za (pretpostavljam) proveru pritiska u gumama, tri četke za pranje, vitrina sa voćem, alat i stega. Osim detalja koje sam dodao, bukvalno nema mesta ni za šta više. Od figurica, tu je jedan Octan radnik sa teget pantalonama. U Town Plan-u dolaze 2 Octan radnika, ali je drugi vezan za benzinsku pumpu (o njoj više reči sledeći put).

Zgrada je vrlo zanimljiva što se tiče konstrukcije jer pored navedenog znaka i krovnih prozora ima i veliki zakrivljen izlog koji je konstruisan na izuzetno zanimljiv način. Generalno, zakrivljeni uglovi su retkost kod Lega, a ovaj je jako lepo izveden.

Za sastavljanje mi je trebalo oko 3 sata.

Slike:














3. deo - bioskop

Ovo je verovatno najsloženija od sve tri zgrade koje čine Town Plan, koristi zanimljivu šemu boja i prvi je Lego bioskop ikada! Kao i kod prethodnih zgrada, i ovde su detalji fantastični: biletarnica na ulazu, filmski posteri, kokice, aparat za žvake, sedišta sa naslonima/držačima za čaše, projektor (doduše na malo čudnom mestu), platno, fantastični natpis "Cinema" iznad ulaza... jedina mana je krov za koji je upotrebljena baza vagona (čini mi se) i koji je malo klimav.

Uz bioskop idu dve minifigure - prodavac karata i prodavačica kokica. Bilo bi lepo da smo dobili i 2-3 gledaoca, ali šta je-tu je.

Od inovativnih (za mene) tehnika gradnje, tu je (gore pomenuti) znak, zatim bilbordi, sama biletarnica, bioskopsko platno i zakošeni ulaz (strane su pod uglom od 45 stepeni).

Ako kupujete Town Plan zbog samo jedne zgrade, to treba da bude bioskop. Zaista je spektakularan (ne znam koliko se to vidi na slikama).

Slike:









Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 10184 - Town Plan
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2012, 09:55:55:posle podne »
Dopada mi se set, strašno :love:

Gradska većnica je najlošiji deo seta, ali dovoljno dopadljiv. Mlada iz 8. serije minifigura bi se po meni mnogo bolje uklopila, kao i buket koji ona nosi.

Ovaj koji postoji u setu je baš nezgrapan.

Perionica mi je skroz super. Jedino nisi trebao da ubacuješ dodatne detalje u recenziju.

Bioskop je prosto genijalan, i ja ne bih znao šta tu da dodam ili oduzmem :sweating:

Još jedna zamerka, koju možeš lako da ispraviš :smile2:  Na početku recenzije ubaci sliku seta, da odmah znamo o čemu se radi. Barem ja volim tako da uradim.

Jako lepo si uslikao, sve se vidi. Puno ti hvala za recenziju. Uživao sam čitajući je :smile2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10184 - Town Plan
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:02:42:posle podne »
Dodao sam oficijelne slike na vrh, hvala na sugestiji. :smile2:

Nova mlada jeste dosta bolja, ali moraš da uzmeš u obzir da je ovo ipak set od pre skoro 5 godina.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 10184 - Town Plan
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:11:25:posle podne »
Naravno da uzimam u obzir :smile2:  Lego se dosta popravio u poslednji 5 godina i izbacio još dosta delova za to vreme. Ali ako budeš za izložbu izlagao set, eto predloga :wink2:

Shvatio sam da si recenziju radio pre 4 godine i sada sa slike vidim da nedostaje fontanica i klupe, kao i grupna slika. Da si sada radio recenziju, sigurno bi i njih uvrstio u istu, zar ne? :pirate:

Malo se šalim, ne zameri. Svakako ti hvala za recenziju :smile2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10184 - Town Plan
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:14:14:posle podne »
Dodaću cisternu i fontanu kad budem uspeo da ih iskopam iz ormana :cool2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 10184 - Town Plan
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2012, 08:24:22:posle podne »
imao sam više puta prilike da uživo vidim ovaj set, al tek mi je sada zapalo za oko drvo iza perionice, koje je složeno na vrlo zanimljiv način... :wacky:

Bubi89

  • Gost
Odg: 10184 - Town Plan
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2013, 10:08:57:pre podne »
Diiiiiiivno :love: