Autor Tema: 75050 - B-wing  (Pročitano 1593 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75050 - B-wing
« poslato: Avgust 29, 2016, 05:16:27:posle podne »
Pozdrav svima!!!  :smilie:
Ugrabio sam malo slobodnog vremena i resio da vam predstavim ovaj set  :smilie:
Rec je o B-wing-u iz 2014e godine,dolazi sa tri minifiga ( General Cracken, Rebel Pilot, Ten Numb ).
Pored toga sadrzi 448 delova i 9 nalepnica.

Odlucio sam da vam predstavim ovog lovca,jer sam po sebi ima mnogo vecu ulogu nego sto je to prikazano u filmu  :p


Ako ikada dodjete u situaciju da razmisljate o tome koji je najmocniji lovac kojeg poseduju pobunjnici,istog trena prekinite sa razmisljanjem jer je odgovor B-wing!!!
Apsolutno ni jedan lovac nije ravan ovom starfighter-u!!!  :smilie:



Veoma zanimljivog,cak jedinstvenog izgleda.
Poseduje cetiri laserska topa,protonska torpeda i jonske topove,sto ga sa razlogom svrstava na vrh liste.
Dugacak je 16.9 m,ima cetiri motora i poseduje hiperpogon.
E sad zasto je ovaj lovac toliko specifican:



Poseduje rotirajuci kokpit,tacnije ima jedinstveni ziroskopski sistem koji moze da zadrzi rotirajucu kabinu,tako da kabina sve vreme stoji u mestu,a telo samog fighter-a se obrce oko nje.
Iskljucivo najbolji i dugo trenirani piloti su mogli da voze ovog lovca.
Poseduje takticki displej i ciljni racunar,sto olaksava pilotu da pogodi svoj cilj.

Zvanicni naziv ovog lovca je A/SF-01 B-wing starfighter,ali jos je poznat i pod nazivom Blade Wing.
Ovaj naziv je dobio od inzinjera koji napravio prototip ovog lovca.



Njegovo ime je Quarrie,i on je rase Mon Calamari.

On se godinama mucio da napravi ovog lovca,cak sta vise u tajnosti ga je pravio za republiku,ali se njegovo stvaranje oduzilo,tako da republika nije ugledala i posedovala ovog lepotana u svojoj floti. Cak i kada ga je zavrsio,plasio se da bilo ko leti ovim njegovim remek-delom,jer je strahovao da bi nesto moglo da podje po zlu i da dodje do ostecenja samog broda.
Ovako je izgledao prototip B-wing-a:



Quarrie je bio sjajan inzenjer i vrlo iskusan u svom poslu.
Pored velike brzine i zanimljivog izgleda,hteo je da njegov lovac poseduje ogromnu ubojitu snagu.
Napravio je nesto sto do tada nikome nije palo na pamet,a ni posle toga niko nije znao kako da iskopira njegovo otkrice.
To cudo se zove Composite-beam laser.
Ovaj lovac je predvidjen da napada velike svemirske krstarice i uz pomoc ove vrste naoruzanja tesko da bi mu bilo ko stao na put.
Ovako izgleda napad sa Compsite-beam laser-om:



E sad postoji jedna velika mana,kada se ispali ova vrsta lasera,lovac na duzi vremenski period gubi mogucnost hiperpogona,a zbog njegove ne tako dobre i brze okretnosti postaje laka meta. . .
Ali jedan pogodak sa ovim laserom je u stanju da unisti Star Destroyer-a,pricamo o jednom neverovatnom naoruzanju.
Medjutim da ovo oruzije ne bi palo u ruke protivnika,kada je B-wing usao u proizvodnju izbacili su mu mogucnost nosenja ovog naoruzanja,ali je B-wing bez toga i dalje imao veliku ubojitu snagu,tako da jedna flota od 8 B-wing-ova,moze da unisti svemirskog razaraca koji je u napadackom modu.

Medjutim sam po sebi,B-wing nije omiljeni lovac medju pobunjenickim pilotima,jer je veoma komplikovan za kontrolisanje i ne poseduje brz manevar izbegavanja i onda postaje laka meta,pa stalno mora da bude u pratnji manjih lovaca,koji su tu da ga stite,i odprate do zeljenog cilja.Jos jedna velika mana ovog silovitog lovca je to sto na njemu nema mesta za astromech droida,pa i pri nekim manjim ostecenjima moze da bude iskljucen iz borbe.Zbog toga je proizvodnja ovog lovca isla sporo i u pobunjenickoj floti nema velikog broja B-wing-ova.Koriste se iskljucivo u specijalnim misijama.Jasno je da ima odredjeni broj mana,ali je isto tako jasno to,da gde god se pojavi B-wing,iza sebe ostavlja ogromnu stetu,uglavnom po protivnika...  :beaten:

Mogli bi sada da predjemo malo na sam set  :laugh:

Kutija ne tako velika,ali je dosta sira od ovih novih  :smilie: :



Minifigurice su odlicne,pogotovo B-wing Pilot:



Izgled samog lovca ( landing mode ) :



Attack mode:


Izgled motora:



Usisnici izgledaju fenomenalno:


Prelazimo na izgled kabine:


Kao i u filmu,predvidjeno je da kada okrecete telo letelice,sama kabina ostaje u mestu,to ne funkcionise bas najbolje,ali cu vam pokazati mogucnost rotacije kabine:



Na vrhu kabine se nalaze laserski topovi...

Ako gledamo lovca dok je u landing mode-u,on poseduje gornje i donje krilo,ona su identicna,tako da cu vam ja pokazati samo gornje krilo,a na njegovom vrhu se nalazi naoruzanje i tu je naravno spring-loaded raketica:


Srednje krilo je osnova lovca i na njenom vrhu se nalaze jonski topovi:



I sam kraj uputstvo i visak delova:


Moram da priznam me je ovaj set u potpunosti osvojio.  :smilie:
Definitvno vam nece biti mnogo zanimljiv,jer sam po sebi nema neke forice.
Ali sam pogled na njega stvara veoma lep utisak.
Deluje kao da je lego od ovoga napravio maketu,a ne igracku,to se deci nece mnogo svideti,ali kod starijih ljubitelja SW tematike,to ce imati veliki znacaj.  :smilie:
Figurice su odlicne i dolaze samo u ovom setu,B-wing pilot je definitivno odneo show!!!  :smilie:
Ako gledamo iz perspektive deteta onda bih set ocenio 7 od 10,ali ako gledamo iz perspektive kolekcionara,onda je to ocena 9 od 10.  :smilie:

Nadam se da sam vas malo upoznao sa ovim ne tako popularnim lovcem pobunjenicke flote i da sam vam sa samim prikazom seta,upoznao sa njegovim manama i vrlinama.
Posto je set iz 2014e godine,jos uvek moze ponegde da se nadje,tako da ako vam se set svidja,mozda vam je ovo jedna od poslednjih prilika da ga nabavite po nekoj normalnoj ceni,jer je povucen iz prodaje,pa ako ga ima,on se nalazi na preostalim zalihama.  :smilie:
Toliko od mene za danas  :smilie:

Vidimo se uskoro!!!  :wink:






« Poslednja izmena: Avgust 31, 2016, 03:13:01:pre podne SithLord »

Čeda

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2016, 12:22:10:pre podne »
Fantastičan review! :redface:
Ako smem da napomenem, tvoji review-evi su mi uvek najzanimljiviji jer zadrze malu istoriju star warsa...
Sve pohvale!

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2016, 12:33:06:pre podne »
Hvala Čedo,drago mi je da ti se dopadaju moje recenzije!  :smilie:

Darth Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #3 poslato: Avgust 30, 2016, 02:09:33:posle podne »
Odlican set i jos bolje opisivanje samo(posto predpostavljam da se pojavio u klonovima) da stave malo drugacije figurice ali nema veye

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2016, 02:21:21:posle podne »
Hvala Nikola  :smilie: Pa pazi,nije se on pojavio u doba klonova,tada je Quarrie poceo sa pravljenjem prototipa B-wing-a,ali nije uspeo da ga zavrsi,a kada je imperija preuzela vladavinu nad republikom,on ga je cuvao u tajnosti i uspeo da ga zavrsi  :smilie: A ovaj set treba da predstavlja B-wing-a,koji se na kratko pojavljuje u filmu povratak dzedaja,tako da su i figurice iz tog perioda  :smilie:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2016, 05:28:50:posle podne »
Najzad sam nasao sliku koja prikazuje kakvu ovaj lovac stetu ostavlja iza sebe,pa sam hteo da podelim sa vama!  :smilie:
Star Destroyer nema nikakve sanse protiv  flote B-Wing-ova:

Čeda

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2016, 06:26:16:posle podne »
Swooooosh-BoOm  :laugh:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2016, 03:25:12:posle podne »
Haha tako nekako  :laugh:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2016, 04:03:50:posle podne »
Sjajna recenzija kao i uvek, u pravom smislu te reči.  Živam u edukaciji, čitajući tvoje review. Inače posle Tie fightera, x-winga i a winga, jedna od mojih omiljenih SW letelica. Sve sve ali 4-6 epizode su legendarne

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75050 - B-wing
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2016, 08:01:13:posle podne »
Hehe drago mi je da uzivas u mojim recenzijama,svaka pohvala puno znaci!  :smilie:
Pa ovaj lovac spada u SW klasiku,ali nije imao bas neku minutazu u filmu,pa sam zato odlucio da ljude malo bolje upoznam sa B-Wing-om!  :smilie:
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2016, 09:52:21:posle podne SithLord »