Autor Tema: 8092 - Luke`s Landspeeder  (Pročitano 6726 puta)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
8092 - Luke`s Landspeeder
« poslato: Decembar 16, 2010, 11:29:30:pre podne »
TROOPER: How long have you had these droids?
LUKE: About three or four seasons.
BEN: They\'re for sale if you want them.
TROOPER: Let me see your identification.
BEN: You don\'t need to see his identification.
TROOPER: We don\'t need to see his identification.
BEN: These are not the droids your looking for.
TROOPER: These are not the droids we\'re looking for.
BEN: He can go about his business.
TROOPER: You can go about your business.
BEN: (to Luke) Move along.
TROOPER: Move along. Move along.

Predstavljam vam lego set 8092 Luke`s Landspeeder. Set je izašao 2010 godine, i ima 163 dela. Set ilustruje jednu zaista nezaboravnu scenu iz filma, gde se prvi put upoznajemo sa moćima Jedi mastera.

Set sam morao da nabavim zbog C3-PO koga nisam imao ali i zbog ostalih minifigura i samog vozila koje ovaj set čine vrhunskom kupovinom. Cena ovog seta na Lego Shopu je trenutno 27 EUR, moj primerak je kupljen u Toys`r us u Berlinu, a bio je na popustu i plaćen je 22 EUR.

Bila je još jedna potencijalna vrhunska kupovina, naime u nekom njihovom diskontu bio je novi Slave I za nekih 64 EUR. Međutim to je ostalo za neku drugu priliku.

Krećemo, kutija iz raznih uglova:




U kutiji se nalaze 3 kesice, uputstvo i dve elastične sive cevke, videće se bolje na nekoj od sledećih fotografija.



Uputstva su počela da me nerviraju za ovako mali set, zaista je nepotrebno uputstvo od dvadeset i kusur strana. Kada za modele koji su i do 6x veći upustvo može stati na isti broj stranica.

Sve kockice na gomili:


Slaganje je vrlo jednostavno.


Sam Landspeeder je neverovatno detaljno urađen, motori, glatki delovi, a ugođaju posebno doprinose prelepe dark red i tan kockice.




Već spomenute sive elastične cevke su našle savršenu i za mene do sada neviđenu primenu. Znači u posebno predviđen prostor iskrivljene smestile su se i dale prednjem delu Landspeedera vrlo specifičan i cool look. Landspeeder se pojavljivao i ranije u setovima 7110 i setu 4501, prvi iz 2001 godine a drugi je iz 2004.



Landspeeder ima i jednu tajnu komoru gde na žalost svetlosni mačevi ne mogu da stanu, bar ne sklopljeni. Morate ih rastaviti i tako ih ubaciti da bi stali.



Sklopljen brod izgleda svršeno, gomila tile-ova doprinelo je da brod izlgeda veoma elegantno, a i dimenzija samog broda je dovoljna da se komotno u njega smeste 4 minifigurice.



BEN: You don\'t need to see his identification.
TROOPER: We don\'t need to see his identification.



Minifigure sam ostavio za kraj, ima ih ukupno 5, Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, R2-D2, C-3PO i Sandtrooper.



Posebna \"minifigura\" je security droid koji lebdi pored Sandtroopera.



I još par fotki za kraj


Ekipa odlazi u sumrak oba sunca...


djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: 8092 - Luke`s Landspeeder
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2010, 12:23:36:posle podne »
zinedine zinedane nam se opasno bacio u recenziju...svaka cast

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: 8092 - Luke`s Landspeeder
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2010, 01:04:21:posle podne »
Moram malo da popularišem forum. Jedino mi nije jasno da li je ova tema reviews vidljiva i ako posetioci sajta nisu registrovani. Bilo bi dobro da ovu temu svi vide...

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: 8092 - Luke`s Landspeeder
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2010, 01:31:45:posle podne »
neka neka, samo napred...sto se tice tvog pitanja na to ce morati dugmence ili przulj da ti odgovore

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 8092 - Luke`s Landspeeder
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2010, 03:22:18:posle podne »
\"Bila je još jedna potencijalna vrhunska kupovina, naime u nekom njihovom diskontu bio je novi Slave I za nekih 64 EUR.\"
pa kud ga ne uze!?!? pa, pa, pa kupio bi neko od nas i još bi te častili... :cry:

\"Landspeeder ima i jednu tajnu komoru gde na žalost svetlosni mačevi ne mogu da stanu, bar ne sklopljeni. Morate ih rastaviti i tako ih ubaciti da bi stali.\"
macevi se i transportuju isključeni (rastavljeni), tako da je ovo sasvim logično rešenje :wacky:

i naravno, super su ti fotke.

soda

  • Gost
Odg: 8092 - Luke`s Landspeeder
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2011, 03:33:39:posle podne »
http://www.brickset.com/detail/?Set=4501-1   monci pogledaj te ovo ja mislim da bi ovo ispunilo vase zelje pogledajte

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: 8092 - Luke`s Landspeeder
« Odgovor #6 poslato: Avgust 12, 2011, 01:38:53:posle podne »
Set 4501 je zaista vrhunski i nazalost jako redak i ne verujem da tako lako moze da se nabavi. Sam Greedo iz ovog seta je jedna od najskupljih minifova ;)