Autor Tema: Licno preuzimanje  (Pročitano 1504 puta)

djmrky

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Licno preuzimanje
« poslato: Novembar 17, 2015, 06:36:59:posle podne »
Pozdrav svima,

Jako malo znam o Bricklink-u, ali trenutno me zanima jedna stvar: Ko su ti ljudi koji tu prodaju, da li je moguce sa nekima od njih dogovoriti i neko licno preuzimanje? Recimo, video sam nesto interesantno i vidim da je prodavac iz Beca, a planiram da idem tamo u nekom momentu. Da li se neko licno preuzimanje moze dogovoriti i kako se to radi, uopste da li se tako nesto praktikuje ?

Hvala unapred

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Licno preuzimanje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2015, 06:53:03:posle podne »
Ako prodavac napise da je moguce licno preuzimanje, onda je moguce...mada je cesto moguce dogovoriti licno preuzimanje i kada prodavac nije eksplicitno napisao da postoji i ta opcija. Nista te ne kosta da pitas prodavca, pre narucivanja, da li je moguce licno preuzeti LEGO od njega... Imaj na umu da ti niko nece cuvati robu duze od 7 dana...tako da je najbolje da ih kontaktiras kada si siguran u datum putovanja...to je sto se tice prodavaca van Srbije...

Sto se tice prodavaca iz Srbije, ako ima neko iz tvog grada, ne sumnjam da ce ti izaci u susret, da licno preuzmes kockice...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Licno preuzimanje
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2015, 06:56:09:posle podne »
evo pokusacu da ti pomognem i odgovorim

To su sjajni ljudi koji trguju tamo. Sa mojih cirka 200 transakcija za 11 godina imao sam samo jednu neprijatnost vise sile, izgubljena posiljka. Najbolji pokazatelj da li je neko ok kupac ili prodavac  su feedback-ovi. Oni koji imaju par negativnih zato sto ne daj boze ne posalju posiljku ili ne plate u nekom roku odmah su banovani na sajtu. Ja uvek gledam da potencijalni prodavac ima dosta feedbackova, npr bar stotinak i da nema mnogo negativnih zbog ocajne usluge i sl.

Koliko znam, vecina prodavaca bi pristala da preuzmes posiljku i licno. Najbolje da ih pitas pre nego sto narucis.

Ukoliko imas jos pitanja tu smo, vecina clanova foruma ima iskustva sa bricklinkom

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Licno preuzimanje
« Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2016, 09:30:18:pre podne »
znam da je godinu dana kasnije, ali sve se slažem sa odgovorima :D