Autor Tema: LEGO Technic kolekcija  (Pročitano 1211 puta)

stanislaw

  • Gost
LEGO Technic kolekcija
« poslato: Oktobar 29, 2013, 11:14:32:pre podne »
Preko Kluba ljubitelja igracaka sam zamoljen da potrazim ozbiljnog kupca za jednu respektabilnu Lego Technic kolekciju iz devedesetih godina: 8205, 8207, 8226, 8299, 8422, 8459, 8479, 8482, 8485, 9747.
Jos nisam imao prilike da pogledam ovu kolekciju, ali sam dobio uveravanja da je sve u odlicnom stanju, ispravno i u originalnim kutijama. Kolekcija se prodaje iskljucivo kao celina, kao moguca polazna cena za direktne pregovore pominjano je 550 eura. Molim ozbiljne kupce da mi se jave na priv, a takodje je moguce i da vise ljudi formira konzorcijum kako bi se ova kolekcija otkupila u celini i zatim podelila.

stanislaw

  • Gost
Odg: LEGO Technic kolekcija
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2013, 08:32:32:posle podne »
Dragi Lego fanovi, želim da vam ponovo skrenem pažnju na ovu sjajnu kolekciju Technic klasika iz prošlog veka :wink2:  
Novost je da više nije uslov da se kolekcija prodaje isključivo kao celina, sada može i parcijalno uz uslov da se kupi makar jedan od većih setova. Bio sam i video, a bogami sam i pazario neke fantastične setove poput 6339 ili 8459.
Svi setovi su kompletni sa kutijama u solidnom stanju, uputstvima u besprekornom stanju, svim pratećim materijalima uključujući CD-ROM-ove za Windows 95, kockice su odlično očuvane, setovi su sastavljani maksimalno 2-3 puta i kockice nikada nisu mešane, naravno tu su svi motori, kutije za baterije, senzori, kontrolni paneli, daljinske komande (nisam detaljnije ispitivao elektroniku). Motorizovani setovi su na 9V po sistemu 6x1,5V formata AA (izuzev kontrolnog centra koji je 6x1,5V formata C, ali takođe ima i 220V adapter).
Pored svega toga, prvi vlasnik je relativno umeren u pogledu cene, što znači da za red veličine 100EUR možete dobiti neki od sledećih legendarnih setova:
* 8479 - Barcode Multi-Set \'97, poznatiji kao Zeleni kamion (klasični 9V motor, ide na Code Pilot 6x1,5V AA)
* 8485 - Control Center II \'95, poznatiji kao Crni helikopter / Crni dinosaurus (tri 9V motora, ide na 6x1,5V C ili strujni adapter sa train speed regulatorom)
* 9747 - Robotics Invention System \'99 (klasični 9V motor sa RCX 1.0 kontrolerom)

A za oko pola te sume nešto od ovoga:
* 8299 - Search Sub \'97, praktično nekorišćen (par pneumatskih cilindara sa prekidačem, kompletnom kablažom i vazdušnim rezervoarom)
* 8483 - CyberMaster with Storage Case \'98 (klasični 9V motor, 3 senzora, Cybermaster jedinica sa RF odašiljačem, PC-link sa 9- ili 25-pinskim serijskim kablom)

Svaki od kupaca većih setova može da po simboličnoj ceni đuture dobije i nešto od manjih setova navedenih u prvoj poruci.
E sad, začkoljica je što se sve ovo nalazi u vikend naselju iza Avale, pa predlažem da me interesenti kontaktiraju da za neki vikend organizovano odemo do vlasnika i po dobro pregovorenoj ceni razgrabimo šta ima - lepa prilika da svojoj kolekciji pridodate nešto od veličanstvenih Technic klasika.