Autor Tema: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu  (Pročitano 4206 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« poslato: Septembar 13, 2012, 04:37:06:posle podne »
Kao sto neki znaju, izlozba je od 21. do 23. septembra u Zagrebu. Da li ima zainteresovanih za odlazak kolima?
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2012, 08:21:58:posle podne »
Aha ;)
relativno je blizu, a verujem da ce biti dobra zabava

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2012, 06:56:45:posle podne »
Nazalost koliko vidim nema interesanata.. :(
duke ce mozda otici sam, pa ocekujemo dobre fotke .. :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2012, 07:47:41:posle podne »
Posto sam u Banja Luci potruditi cu se da odem, ali ne obecavam. Sve zavisi od posla :sad:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2012, 02:25:12:pre podne »
aman, pa ja sam interesent:)
Ozbiljno bre:)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2012, 05:42:07:posle podne »
Jucer se vratih sa izlozbe, pa evo koji redak da napisem.

Nisam nesto slikao posto imaju vec slike koje su slikali clanovi kluba Kockice i koje su mnogo bolje nego da sam ih ja slikao :smile2:

Evo i linka:

http://www.flickr.com/photos/klementinakos/sets/72157631577087823/

Izlozba nije bila klasnicnog tipa sa dioramama i eksponatima. U jednom uglu je bio prostor za LEGO crtace, u drugom prostor za igru, naravno sa LEGO kockicama :tongue2: . Na drugoj strani prostorije roboti \"pogonjeni\" NXT-om cije ste mogucnosti mogli da posmatrate direktno na stolu gdje su bili postavljeni ili preko TV koji je bio pored. Odmah pored napravljena je staza sa preprekama gdje ste se mogli upoznati sa mogucnostima TECHNICS-a.
Ostali slobodan prostor uz zidove bio je popunjen istorijom kluba i  LEGO kockica kao i eksponatima (MOC-evima) espreso aparata, borbenog broda, fenomenalnih automobila, castla...
Centralni dio prostorije zauzele su diorame - Space, City, Pirati, Castle, ako sam dobro ukapirao Space Cube, kao i fenomenalni MOC koncertne bine sa pratecim sadrzajem.
Detalji (ajd da ih tako nazovem) koji su mi zapali za oko su pjesak na Space diorami, prica o zlom naucniku i zombijima koja prati City dioramu, voda koja se spusta niz stol na Castle diorami, fenomenalni brodovi, otoci i Crveni mundiri na Piratskoj diorami. Kad bi me neko pitao sta mi se najvise dopalo nebih znao sta da izvojim. Jednom rjecju sve je bilo fenomenalno. Ma sta imam vise da drobim, imate link ka slikama i uzivajte.:vampire:

Naravno iskoristio sam priliku da se upoznam sa Kockicam i malo smo procaskali.

luka00

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2012, 07:23:56:posle podne »
hvala :smile2:

Angeli

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2012, 07:26:11:posle podne »
dobri stolovi... jos sam na prvom danu, nisam video mocove, ali po onome sto sam video do sada, bice super ;)
trebali smo da odemo :) mislim da bi bio dobar dozivljaj :) Traje li jos uvek?:)

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2012, 07:33:18:posle podne »
Jucer zadnji dan bio.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2012, 08:16:23:posle podne »
Ne bih voleo pogresno da shvatite ali ovo je mnogo bolje od nase izlozbe mislim po velicini mocova i broju kockica.Odakle njima pare za tolke kocke izgleda da je zivotni standard kod njih mnogo bolji.Znaci govorim o broju kocki ne mocovima.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2012, 08:29:06:posle podne »
Zivotni standard jeste bolji ,ali mislim da su prosto bolji moceri od nas.Glavna razlika izmedju njih i nas je sto na nasim izozbama ,vecina stvari su setovi ,a kod njih mocovi.Plus imaju vecu saradnju sa drugim zemljama ,to sam zakljucio po tome sto oni imaju i brickarms.Ali zaista ,po mom misljenju ,nase mocerse vestine me mogu mnogo da se porede sa njihovim .Mozda je obrnuto ,ali ja to ne vidim .

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #11 poslato: Septembar 24, 2012, 08:32:23:posle podne »
Technic mocovi su mi bzv iz jednog razloga zato sto su nabudzeni jer sustina technica je barem za mene sto amnje kocki a vise funkcija i trazen ili ti zamisljen izgled(ne kazem da su moji bolji).Ali vidi ovako i ja da imam 30000 kockica samo za castle tematiku a ne jadnih 1500 mogao bi da napravim sta pozelis.Sto se tice nase maste ne odudaramo od njih pitanje je samo kolicine kocki.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2012, 08:52:11:posle podne »
Razlika je u tome sto ih vise ima i jednu dioramu ne radi jedan covjek nego i do desetak ljudi. S druge strane duze su u prici i naravno da im je standard bolji, pored toga prodavaci ne deru sa cjenama, nemaju problem PayPal-a itd.

Kod nas ipak vecina stvari nisu setovi. Slazem se da je jedan dio City diorame setovi, ali ta kolekcija em sto ima veliku vrjednost em sto je sama za sebe MOC. Kako vrjeme odmice sve je vise MOC-eva, ali je i dalje problem nabavka kockica, slobodnog vremena, porodica, posao ...

Sto se tice MOC-erskih vjestina, pa imate na forumu clana koji je nasiroko poznat i ciji se radovi nagradjivani. Svi znate o kome se radi tako da ga ne moram predstavljati :wink2:
A i ti Vaso radis odlicne WW MOC-eve :vampire:

Djapeto

  • Gost
Re: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2012, 08:54:58:posle podne »
Nisu losi mora se priznati posebno sto im fali Matija koji je jedan od najboljih na svetu.

Pre svega standard: vece plate, visa zarada od ulaznica jer ljudi imaju vise para,vremena i manje briga pa mogu i da posete i plate, lakse nalazenje korektnih partnera u vezi prostora, postojanje vise objekata gde se moze izlagati...

Onda dodje to da duze postoje sto ce reci da su imali vise vremena da nakupe kocke pre svega kroz bulk.

Ono na sta mozemo mi da uticemo kod nas, vise ih ima i aktivniji su, ali to je opet dosta povezano sa pricom o standardu na neki nacin.

Imamo dosta dobrih i talentovanih mokera ali uz evidentan nedostatak kocaka tako da videcemo.

Sto se tice mokerskih vestina, za sada su ispred nas realno i pitanje je da li cemo ih stici i prestici, videcemo, ja se i ne poredim sa njima niti su mi neki kriterijum posto su uvek naj-klubovi svetski za poredjenje doduse ima logike porediti se sa komsilukom ali uvek se treba porediti i ravnati sa najboljim, mene na primer Poljaci odusevljavaju sta rade kad pricamo o istoku Evrope koja ipak dosta kaska za zapadom i dalekim istokom.

LugPol sta rade majstori zanata http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=498265

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba lego kluba Kockice u Zagrebu
« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2012, 09:06:35:posle podne »
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!