Autor Tema: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne  (Pročitano 7736 puta)

lesa0208

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 456
    • Pogledaj profil
Re: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #15 poslato: Decembar 10, 2012, 11:49:08:posle podne »
Na kupindu 12000 na Kupujem prodajem je stavio cenu od 150e...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2012, 12:05:42:pre podne »
Citat: \"dugme\" post=17284
bilo bi jako lepo od administratora da ove poruke vezane za limundo prodavce izdvoji u zasebnu temu pod nazivom: limundo oglasi, verovali ili ne  (ili tako nešto)

jer baš i nema veze diskusija koja se razvija sa osnovnom idejom teme... :sad:


pa kad sam pravio temu, bio sam u fazonu SVE zanimljive sitnice :) A ovo potpada :)
...ah, neko je vec rasparcao :) dodjavola :)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #17 poslato: Decembar 11, 2012, 01:59:23:pre podne »
Salu na stranu, ali ovo nisu original Lego kocke. Zao mi je ljudi koji ce pasti na foru i mozda kupiti ovo detetu.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #18 poslato: Decembar 11, 2012, 02:05:11:posle podne »
...pa valjda postoji neka sluzba na tom sajtu kojoj mogu da se prijave prevare?

...stim da cesto ljudi nisu ni svesni da lego nije original, jer se nikad nisu preterano zanimali ili unosili u tematiku, ako im je to bila marginalna igracka, sto je potpuno normalno

...mozda da neko kontaktira prodavca pa da mu kaze? ali pitanje je da li bi to ista promenilo.

nevezano za bilo sta, sad kad me udarila emocija, sedim i razmisljam kako za mesec dana punim 35 godina, a pricham o lego kockicama :) da nema vas ostalih da mi pokazete kako ljubav prema legu ne poznaje godine, osecao bih se bas cudno :) Pozdrav :)))))

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #19 poslato: Decembar 11, 2012, 07:41:23:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=17293
Salu na stranu, ali ovo nisu original Lego kocke. Zao mi je ljudi koji ce pasti na foru i mozda kupiti ovo detetu.


ne znam na osnovu čega si to zaključio...

slike jesu muljave, al 90% ovoga je sigurno lego...e sad, što on to ceni 150€, a realno vredi 20-30, to je druga priča...


a što se tiče toga da kod nas ljudi sve kockice slične lego-u zovu lego, nije ništa čudno, nebrojeni su primeri kada se jedan brend kao što je lego (kaladont, digitron, hanzaplast) poistovećuju sa celom grupom proizvoda koji su iz iste kategorije: kockice za slaganje ( pasta za zube, kalkulator, flaster)...

aca

  • Gost
Odg: Re: Zanimljive sitnice vezano za Lego
« Odgovor #20 poslato: Decembar 11, 2012, 09:18:48:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=17271
nije preterano nepismen?:)
stamparske greske ne uzimam u obzir, jer se one dese svima (i meni:) pri brzom kucanju, govorim samo o gramatickim, koje se kontantno ponavljaju, i zaista bodu ochi, i o stilskim, koje pale ochi :)


Ма немој да се толико нервираш, пола грешака су слепљено \"не-\". :tongue2:  А ко још пази на стил ако није гардероба?! :laugh:
Мени већ озбиљно одговарају на другој теми у вези стилских примедби, људи једноставно немају осећаја. :shy:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #21 poslato: Decembar 12, 2012, 10:03:32:pre podne »
Citat: \"dugme\" post=17335
Citat: \"Dzoni\" post=17293
Salu na stranu, ali ovo nisu original Lego kocke. Zao mi je ljudi koji ce pasti na foru i mozda kupiti ovo detetu.


ne znam na osnovu čega si to zaključio...


Mozda i gresim, ali ove boje mi ne izgledaju kao original Lego. Npr. ona sekira-koplje(tj. halbert), mislim da se ne proizvodi u crvenoj boji, onda one tri figurice na jednoj slici ne lice mi na Lego itd.

lion knight

  • Gost
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #22 poslato: Decembar 13, 2012, 02:45:17:posle podne »
Među tim kockama definitivno ima i kineskih kopija (deo figurica koje očigledno nisu original i onaj piratski pištolj u srebrnoj boji govore da će se među kockama naći i one na kojima ne piše LEGO).

Čak sam svojevremeno iz najbolje namere porukom skrenuo pažnju tom prodavcu na to da mu nisu sve kocke original, nakon čega je usledio njegov vrlo bezobrazan (uz to i nepismen) odgovor... Nekim ljudima zaista ne treba pružati nikakvu pomoć... :bored:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #23 poslato: Decembar 13, 2012, 06:30:12:posle podne »
Nije da nece da prihvati pomoc, nego hoce da zaradi dosta na kockama koje je kupio za 99 din. Zasto bi on slusao tamo nekog lika ako moze da uvali to nekome ko ne poznaje razliku kao sto je npr. Dugme :wink2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #24 poslato: Decembar 13, 2012, 07:10:31:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=17428
Nije da nece da prihvati pomoc, nego hoce da zaradi dosta na kockama koje je kupio za 99 din. Zasto bi on slusao tamo nekog lika ako moze da uvali to nekome ko ne poznaje razliku kao sto je npr. Dugme :wink2:


meni sigurno neće uvaliti te kockice, pošto generalno izbegavam da kupujem na neviđeno gomile nesortiranih kockica...pogotovo po cenama koje su 5-10 puta iznad realnih... :tongue2:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #25 poslato: Decembar 13, 2012, 07:55:37:posle podne »
Ajde ajde ne lazi video sam odmah da ih merkas posebno kada si detaljno procitao opis ponude...priznaj sad svima da si hteo i 150 EUR da das za njih...kad su \"kocike\" koje razvijaju \"mozag\" :wacky: :wink2: :tongue2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #26 poslato: Decembar 13, 2012, 07:56:46:posle podne »
skroz si me provlio...čak sam hteo da mu ponudim 400€, da čovek ne bude na gubitku... :wacky:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #27 poslato: Decembar 13, 2012, 08:17:32:posle podne »
Dugme prepoznao kvalitet i hteo da iskoristi odlicnu priliku za kupovinu :tongue2:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #28 poslato: Decembar 13, 2012, 08:21:11:posle podne »

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO oglasi za rubriku Verovali ili ne
« Odgovor #29 poslato: Decembar 13, 2012, 10:20:35:posle podne »
Ovo drugo je genijalno :laugh: