Autor Tema: NET MOC  (Pročitano 85066 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: NET MOC
« Odgovor #255 poslato: Maj 05, 2013, 01:53:09:posle podne »
verujem da je uradio u kooperaciji sa lego kompanijom, lugbulk pre vremena i sl :)

uz to, gledao sam kako ljudi prave armije u star wars-u: kupe set sa dosta minifigurina, i preprodaju kockice bez istih; tako ih minifigurine dodju dosta jeftinije, zato sto tamo negde postoje tipovi koji zele bas ta vozila, a ne i minifigurine (kao npr bg-finest kad pomene kako hoce da kupi lone ranger voz bez minifigurina, ili hobit kucicu); a verujem da su trupersi skuplji od uruk haia :)

opet, da bi sakupio ovoliko uruk haia moras kupiti 200 setova, a to je pravi podvig posle prodati; mislim da nije, posto vidim kockice koriscene iz helm\'s deep-a i samostrele i sl :)

i na kraju, ne verujem da bi bricklink mogaop da ispuni ove kapacitete :) Tu ima barem 800 do hiljadu minifigurina (samo 10 x 10 daje sto); puta prosecna cena od 4 e po minifigurini.... 4000 e:)

Zamisli sada lego entuzijastu koji ima solidnu platu od 20.000 e, sto je vishe nego dostizno ako imas obrazovanje i dobar posao u usa, odakle je ovaj graditelj, njemu nioje nista da cetiri meseca odvaja po 1000e za setove :) Sobzirom da uruk hai napad mozes naci za 25e u usa po prodavnicama, sa obicnim popustima i za manje pare, narocito sa popustima \"kupis jedan dobijes dva\" iliti 50%...

za 1000e moze kupiti 50 setova, sto je * 4 uruk haia = 200 komada.
Ako kupuje na akciji, 50%, to je 400 komada.
Sa lego kompanijom mozes napraviti dil za velike projekte, pa je mogao dobiti jos vece popuste

Neka je prodao zid i samostrel za 5 e, sto je super cena, na onih sto setova vratio je nazad 500e, tj pola para :)
Sad to isto opet moze uloziti, sto je dodatnih 200 uruk haija

Ali opet mu ostane 50 samostrela i zidova, koje opet proda po 5e (ja bih prvi uzeo te koce po toj ceni:) Sto znaci da je vratio 250e

kupio ponovo setove, ima dodatnih 100 uruk haija
i 25 samostrela/zidova, koje akoproda po 5 e to je 75e

tom matematikom, dobio je dodatnih 50, pa 25, pa 12, pa ga je mrzelo dalje da prodaje :)
znaci 400+200+100+50+25+12+6 = skoro 800 uruk haija i dodatnih 400 rohan vojnika, koje takodje moze da proda. pola odvoji za dioramu, i proda 200 po 3e, sto je daleko ispod cene na bricklinku, i dobio je nazad 600e. Ulozio je 1000, sto znaci da je potrosio 400e


jendostavnom matematikom, za 400e dobio je 800 urukhaija i 200 rohan vojnika.

Inache, ovo je upravo nacin na koji ljudi dolaze do velikih kolicina lego kockica, ali zahteva cimanje, vreme, paznju i obavestenost, a vecinu nas to mrzi da radimo, ili nismo u poziciji (jer te akcije uglavnom imas samo u usa:)

Dakle, moguce je, sa relativno malo para, ali moras imati srece da budes na pravom mestu u pravo vreme/da imas nesto kesha kod sebe

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #256 poslato: Maj 05, 2013, 02:43:33:posle podne »
Figure nisu sigurno iz Bulk-a, a i tesko da je LEGO pomogao posto je ovo licencirana tema. Jedino mozda zbog reklame da se ljudi jos vise napale.

Vise mi se cini da je dosao na ovaj drugi nacin sto si napisao, a to je kupovinom setova i prodavanjem \"nepotrebnih\" djelova. I jos taj odnos dolar=euro, pa popusti, pa Crni petak... ih i eto ih.

Ђапето

  • Gost
Odg: NET MOC
« Odgovor #257 poslato: Maj 05, 2013, 02:46:35:posle podne »
Свака ти часта Ангели на ентузијазму! Све што си написоа има смисла.

Доказао си та је могуће ово урадити и ја исто мислим после погледаних слика да је могуће направити овкав МОС :grin2:

Шалу на страну, колико је пара много или мало је релативно, шта је дотични мислио, хтео и желео је још непознатије, колико се цимао око овога или онога, дефинитно много труда и дефинитно много коцкица које имају велику вредност на БЛ-у.

Сад можемо и овако да поставимо ствари ово је скуп МОС у односу на друге одличне МОС-ове јер и ти велики мокери знају за мале паре да набаве ово и оно и свашта нешто знају, али философији и причи нема краја само треба имати и издвојити довољно слободног времена за философију и причу. :grin2:

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: NET MOC
« Odgovor #258 poslato: Maj 07, 2013, 08:52:59:pre podne »
OMG, Svemirski Kraken, nema nam spasa! :laugh:



Viđeno ovde, ima i link ka Flickru. Carevi su ga \'ladno izložili u sedištu firme. :smile2:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #259 poslato: Maj 11, 2013, 08:12:16:pre podne »
odavno me nešto nije ovoliko oduševilo :confuzed2:

http://www.flickr.com/photos/40543176@N03/8724147809/in/photostream/

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Re: NET MOC
« Odgovor #260 poslato: Maj 11, 2013, 09:04:22:pre podne »
PREKRASAN, ako se može tako reći za zmaja!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NET MOC
« Odgovor #261 poslato: Maj 11, 2013, 09:29:06:pre podne »
Vrhunski zmajček! :love:  I ostali \"zverovi\" su odlični :grin2:

Ђапето

  • Gost
Odg: NET MOC
« Odgovor #262 poslato: Maj 11, 2013, 11:24:06:pre podne »
Стварно вансеријски! :amazed:

Angeli

  • Gost
Re: NET MOC
« Odgovor #263 poslato: Maj 14, 2013, 09:35:40:pre podne »
secate li se kadfa sam prichao o ovome?:)

Ђапето

  • Gost
Odg: NET MOC
« Odgovor #264 poslato: Maj 15, 2013, 04:20:55:posle podne »
Mega Sale style :laugh:


Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Re: NET MOC
« Odgovor #265 poslato: Maj 15, 2013, 07:03:02:posle podne »
:grin2:

Sviđa mi se prednji deo ovog izdžikalog razarača.

Da, miriše mi poznato :laugh:

Eve style, dodao bi, bar što se tiče tog \"nosa\"
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: NET MOC
« Odgovor #266 poslato: Maj 22, 2013, 05:06:05:posle podne »
haha ,koja fora
http://www.flickr.com/photos/dtowncracka/8778733633/lightbox/
Pitam sestru (4 god.)jel ti hoces da tvoje frends tako pobiju moje vojnike ?Njena reakcija e pa moje lego friends mogu i sad da ih ubiju ,uzmu pesak u oci pa uzmu sargarepe i tras tras...
Ja sam u soku xD

aca

  • Gost
Odg: NET MOC
« Odgovor #267 poslato: Maj 24, 2013, 09:06:07:pre podne »
Ја мојој ћерки од 4 године не купујем френдсе, него искључиво чикице и тетице (које су у мањку, али поправићу то).
Можда нисам у праву? Коментари?

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: NET MOC
« Odgovor #268 poslato: Maj 24, 2013, 05:11:52:posle podne »
pa moras prvo da kazes zasto to(ne)radis  :wacky:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: NET MOC
« Odgovor #269 poslato: Maj 26, 2013, 09:45:19:pre podne »

Isolation by Karf Oohlu, on Flickr


jel zna neko ovaj veliki sivi \"bojler/bubanj za vesh mashinu\" od cega je?
(brick)link molim...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."