Autor Tema: Megafactories  (Pročitano 4911 puta)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Megafactories
« poslato: Mart 22, 2011, 07:11:57:posle podne »
Upravo ide emisija Lego Megafactories na National Geographic kanalu. Za one koji ne pogledaju mogu da je skinu preko torrenta http://thepiratebay.org/torrent/6257553/National.Geographic.Megafactories.LEGO.PDTV.XviD-ViLD

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil

Angeli

  • Gost
Odg: Megafactories
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2011, 01:54:59:posle podne »
ej, ovo je super, Vaso, sad cu da odgledam :)

Edit: super je emisija; wow, kakav sistem za magacioniranje...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Megafactories
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2011, 05:01:53:posle podne »
Slazem se!

awesomenator

  • Gost
Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2011, 12:40:37:pre podne »
Ne znam za vas, ali mene je oduvek zanimalo kako izgleda LEGO fabrika.

National Geographic je napravio epizodu o LEGO fabrici u sklopu serije \"Mega Factories\"

http://www.youtube.com/watch?v=WCPGlM9TJyo

(ostale delove pronadjite u related)

Uzivajte
:wink2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2011, 07:38:32:pre podne »
zakasnio si sa objavom ovog clanka.Vec postoji clanak koji se zove megafactories.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2011, 07:55:52:pre podne »
...hehe, a najvredniji su vec odavno svukli ceo dokumentarac u visokoj rezoluciji sa torrenta...
...da li je nekom poznato postoji li prevod?
...и нестадох у измаглици...

awesomenator

  • Gost
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2011, 01:57:39:posle podne »
Ooops, nisam video, oprostite.

Jedna od stvari zasto im se divim je i ta da su i dalje ostali u Danskoj, ne samo kao centrala vec kao i proizvodnja. Imali su toliko godina finansijskih gubitaka i nisu se preselili u Kinu kao sto bi svaka druga fabrika uradila, vec su ostali kuci i istrajali u tome. Vidite sto kaze onaj momak radnik da je i njegov otac radio tu, sjajna prica!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #8 poslato: Jun 15, 2011, 08:36:36:posle podne »
Citat: \"awesomenator\" post=3419
Ooops, nisam video, oprostite.

Jedna od stvari zasto im se divim je i ta da su i dalje ostali u Danskoj, ne samo kao centrala vec kao i proizvodnja. Imali su toliko godina finansijskih gubitaka i nisu se preselili u Kinu kao sto bi svaka druga fabrika uradila, vec su ostali kuci i istrajali u tome. Vidite sto kaze onaj momak radnik da je i njegov otac radio tu, sjajna prica!



nije da se nisu preselili u kinu, ako pogledaš kutije, piše da je set pravljen u kini, češkoj, danskoj, mađarskoj, mislim da sam viđao još neku državu kao proizvođača, ali ne mogu da se setim koja...

svi kolekcionarski minifigovi se prave u kini isključivo, i primetan je drastičan pad kvaliteta u odnosu na starije figurice koje su isključivo u danskoj pravljene...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #9 poslato: Jun 15, 2011, 09:01:49:posle podne »
Slazem se.Da bi to prikrili ,lego je odlucio da novim harry potter minifigovima stavlja samo telo iz kine .Tesko je primetiti ali kad se primeti slegi veliko razocarenje... :cry:

awesomenator

  • Gost
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2011, 04:27:58:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=3424
Citat: \"awesomenator\" post=3419
Ooops, nisam video, oprostite.

Jedna od stvari zasto im se divim je i ta da su i dalje ostali u Danskoj, ne samo kao centrala vec kao i proizvodnja. Imali su toliko godina finansijskih gubitaka i nisu se preselili u Kinu kao sto bi svaka druga fabrika uradila, vec su ostali kuci i istrajali u tome. Vidite sto kaze onaj momak radnik da je i njegov otac radio tu, sjajna prica!



nije da se nisu preselili u kinu, ako pogledaš kutije, piše da je set pravljen u kini, češkoj, danskoj, mađarskoj, mislim da sam viđao još neku državu kao proizvođača, ali ne mogu da se setim koja...

svi kolekcionarski minifigovi se prave u kini isključivo, i primetan je drastičan pad kvaliteta u odnosu na starije figurice koje su isključivo u danskoj pravljene...


Nisam to znao, eto to su \"slucajno\" propustili da kazu u emisiji.. Bas sam se razocarao onda, naravno da u Kini nikad nece imati priblizno isti kvalitet, pa iako presele celu mehanizaciju i strucnjake, nije to to.

Sve u svemu nadam se da ce u narednim godinama LEGO imati vecinsku proizvodnju u Danskoj kao i do sada.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2011, 03:48:25:posle podne »
Nije bas nat geo ,ali mislim da je jednako dobar dokumentarac kao i megafactories http://www.youtube.com/watch?v=fHLHQa7aluc&feature=player_embedded#!

Angeli

  • Gost
Odg: Unutrasnjost LEGO fabrike
« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2011, 05:54:59:posle podne »
uvek volim da odgledam ove filmove:)
aj, ako naletis na jos, sve podeli ovde sa nama :)

Djapeto

  • Gost
Odg: Megafactories
« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2011, 07:38:17:posle podne »
Kakva poslastica za oci!

Bravo Vaske!

Angeli

  • Gost
Odg: Megafactories
« Odgovor #14 poslato: Avgust 30, 2011, 12:06:48:pre podne »
svi lego setovi cuvaju se na jednom emestu: link do filma