Autor Tema: Ponuda u bg-u  (Pročitano 60988 puta)

stanislaw

  • Gost
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #210 poslato: Februar 05, 2014, 08:56:16:posle podne »
Ako je PilotToy nastavljač Turbo Limača kao što je DexyCo nastavljač Magme, onda je to praktično sve ista kuća pa je i za očekivati da su cene u PilotToy na nivou DexyCo...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #211 poslato: Februar 06, 2014, 07:38:03:pre podne »
Citat: \"stanislaw\" post=31519
Evo onda samo još jedno pitanjce:
Pošto ti čikaš uvoznika da izađe u javnost sa navodnim lošim uslovima od strane Lega, a on baš neće, da li bi onda ti lično bio voljan (sa ili bez konsultovanja Lego grupe) da medijski forsiraš to pitanje skupoće Lego setova?
Ili drugim rečima, da li uopšte ima smisla uživljavati se u neku ulogu mirovnjaka ili sudije na relaciji Lego-uvoznik, ili je sve što lego community realno može da uradi da se požali Lego grupi na skupe cene i da čeka neka bolja vremena?


o tome ce javnost biti obavestena kad se nesto po tom pitanju desi, gromopucateljna saopstenja i najave ostavljam drugima :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #212 poslato: Februar 06, 2014, 11:52:06:pre podne »
Citat: \"bnesty\" post=31521
Danas sam slucajno svratio u PilotToy, u Nusicevoj (velika robna kuca, nekad Turbo Limac).

Sto se tice lega, klasika dranje, mislim na cene. Jedino intersantno da sam prvi put video Architecture setove. Imaju 21004, oko 6500 dinara.

U DexyCo u Nusicevoj imaju minifigure iz serije Lego Movie , oko 350 din

U McDonaldu uz Happy meal se dobijaju plasticne case, hologramske,  sa motivima iz Lego Movie (a ja se nadao neki promo polybag ce biti)


Ja sam juce bio do Delta City i U MC-u od ponude su imali samo 2 vrste umesto 8 koliko bi trebalo da ih bude.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #213 poslato: Februar 06, 2014, 07:38:08:posle podne »
Citat: \"stanislaw\" post=31516
Iz toga da su \"nestrateška\" tržišta tipa UAE ili Srbija u principu jednaka zaključujemo da je nerealno da srpski distributer, ko god to bio, očekuje neke \"povlašćene\" nabavne cene, pa makar carina na igračke bila 15% samo kod nas i nigde više... Ja kažem na šta domaći distributer može \"da se vadi\", a u kojoj meri to pije vodu sasvim je drugo pitanje. Ja inače nisam radio analizu na temu da li su domaće maloprodajne cene Lega 200% ili 500% veće od nemačkih, ako si ti obradio neke preciznije podatke odlično bi bilo da ih prezentuješ. Mada sam si rekao da je Nemačka povlašćeno tržište (da i ne spominjemo USA gde su cene u EUR bukvalno prepisane u dolare...) tako da je otvoreno pitanje koje je to tržište uporedivo sa nama koje ćemo da uzmemo kao reper za \"normalne cene\"...


Ja stvarno ne znam koji ti deo situacije nije jasan?! Sa nama je uporedivo svako tržište drugog reda, pored ostalog i Bosna i Hrvatska, koje imaju duplo i preko toga niže cene nego kod nas!

A pozivanje na carinu i pdv je tako jadno da je teško naći reči koje bi opisale moje gađenje prema tom \"aktu\"...sve države imaju neki vid tog poreza, kod nas pdv u evropi vat (oba po 20%), naši ne plaćaju njihov porez pošto se roba izvozi, a carina od 10% (a igračke iz EU bi trebala biti i niža od toga) je daleeeko ispod 200-300% većih cena nego kod nas. Pljačka nema opravdanje, svaki zlotvor se \"vadi\" na nešto što je zaboga van njegovih moći (od džeparoša preko pedofila do ubice), ali to što se ti osećaš kao ovca za šišanje ti ne daje za pravo da osporavaš borbu onih koji ne kleče pred pljačkašima. :angry:

Citat: \"stanislaw\" post=31519
Evo onda samo još jedno pitanjce:
Pošto ti čikaš uvoznika da izađe u javnost sa navodnim lošim uslovima od strane Lega, a on baš neće, da li bi onda ti lično bio voljan (sa ili bez konsultovanja Lego grupe) da medijski forsiraš to pitanje skupoće Lego setova?
Ili drugim rečima, da li uopšte ima smisla uživljavati se u neku ulogu mirovnjaka ili sudije na relaciji Lego-uvoznik, ili je sve što lego community realno može da uradi da se požali Lego grupi na skupe cene i da čeka neka bolja vremena?


Prva polovina - dobio si odgovor, akcije su već pokrenute, čim budu počele da padaju glave bićete obavešteni. :indian:
Druga polovina - ukratko, nisu vukovi toliko zli koliko su ovce glupe... Posebno one koje su prihvatile šišanje kao lifestyle... :emo: ...yeah...

Citat: \"stanislaw\" post=31516
A ovo o \"samohvali i lupetanju\" možeš sam da uputiš na odgovarajuću adresu ako ti je opet do prepucavanja, ja nisam ničiji poštar niti želim da imam veze s tim.

Ne brini S, vidimo mi DexyCo zastavice kako se vijore sa kula-od-tri/deset-metera(tm)... :tongue2:
...и нестадох у измаглици...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #214 poslato: April 16, 2014, 01:50:03:posle podne »
Dexy je dobio CMF Simpsons serije po ceni od 349din/kom

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #215 poslato: April 16, 2014, 01:55:05:posle podne »
Pa to mi deluje kao ok cena, obzirom da su rekli da ce je povecati

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #216 poslato: April 23, 2014, 02:06:50:posle podne »
mislim da se neko raspitivao, a danas sam i prvi put video u prodavnici:

cena je manje od 3000,-

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #217 poslato: April 23, 2014, 09:13:35:posle podne »
Samo da obavestim i novosađane da ima i u Big tržnom centru u Dexy prodavnici Simpson figurica za 349din.
A ima i iz nekoliko drugih serija ostataka  :biggrin:

Dylan666

  • Član kluba (redovni)
  • Full Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #218 poslato: Maj 15, 2014, 08:11:30:posle podne »
Е људи, данас сам био на Бановом брду, отворена је нова Dexy Co продавница и имају 10% попуста на све артикле до 15.6. Е сад, нисам видео сетове (мислим да немају), нити су ме занимали због папрених цена, али минифигуре су 314 дин. Имају од 10-е серије до Симпсонових, због којих сам и ишао. :smilie: Адреса је Пожешка 60.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #219 poslato: Maj 15, 2014, 08:15:08:posle podne »
Hvala ya obaveštenje :)

Dylan666

  • Član kluba (redovni)
  • Full Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #220 poslato: Maj 16, 2014, 03:10:29:posle podne »
Нема на чему. :wink:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #221 poslato: Avgust 05, 2014, 06:59:28:posle podne »
u lavirintu su se pojavili novi friends i arctic setovi, pojavio se 70728, a možda i novi superheroes setovi (ne poznajem previše tematiku, ali ima ih dosta različitih iz ove godine)

u pilot toys-u je trenutno popust 30% na sve igračke (do 31.08.) uključujući i lego

u magičnoj oazi postoji nešto što se zove "popust iznenađenja na kasi", ali se nisam udubljivao šta on konkretno znači

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #222 poslato: Avgust 05, 2014, 07:01:04:posle podne »
budes iznenadjen jer popusta nema?  :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #223 poslato: Avgust 05, 2014, 08:40:13:posle podne »
Ako je kao prošle godine, onda prilikom kupovine izvlačiš cedulju iz šešira i na njoj je random popust (tipa od 5-30%).

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: Ponuda u bg-u
« Odgovor #224 poslato: Avgust 09, 2014, 10:15:04:posle podne »
Dobih danas flajer Magične oaze, kaže da je popust na sve u radnji 20-50%.