Autor Tema: Dragi moji,  (Pročitano 5035 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Dragi moji,
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 17, 2011, 06:06:08:posle podne »
BTW Upravo sam se setio jos necega(iako je malo mnogo kasno)!
Mozda tvoji(a i moji) roditelji nece to da prihvate zato sto su nam modeli mali ,a za njih i prosti.
Problem je u nemastini kockica i para.Ako bi imao sve kockice koje ti trebaju ,pa ako bi skockao neku skulpturu (kao nathan sawaya) ili neki veliki moc kao angelijev drow dvorac,tada bi roditelji videli lepotu lega.

djomla666

  • Gost
Re: Odg: Dragi moji,
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 17, 2011, 07:44:38:posle podne »
I ja mislim da je u tome problem. Da im pokazem onaj moj zubati MOC ili Paja, ne verujem da bi ih impresioniralo. Ali da napravim nesto kao Drow castle ili skulpturu Sauronovog tornja, ostavio bih sigurno jaci utisak

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Dragi moji,
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 17, 2011, 08:33:40:posle podne »
APSOLUTNA GREŠKA!!!  

Ni pod tačkom razno tako razmišljati!!!
Ne padajte na šeme VELIKO=LEPO
Kvantitet nije obavezno i kvalitet. Jedna od osnovnih
grešaka SVIH generacija je upravo takvo razmišljanje!!!
A ako matorci ne razumeju vaš hobi, sigurno nije problem u
VELIČINI vaše kreacije ili vrsti hobija kojim se bavite.
Problem je u njima jer ne kontaju da je njihovo dete srećno dok radi nešto što voli,
što ga interesuje, uz čega provodi pre svega KORISNO svoje slobodno vreme.
Ali to ne znači da neće kad tad shvatiti i postati i srećni i zadovoljni.
Tim pre kad razmisle šta sve okupira neke vaše drugare il bolje reći ISPIRA im mozgove...
Samo lagano i opušteno. Jaz generacija UVEK je  postojao i postojaće.
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Dragi moji,
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 17, 2011, 08:47:53:posle podne »
Ima istine u tome.Moj otac je protiv lega a cesto mi kaze da ne zeli da se odusevljava mojim moc-ovima zato sto su malecki i da nih i prvenci mogu da naprave.
Ali kad tad ,njegove barikade ce popustiti zato sto svakog dana razvijam novo oruzje ,a onda mu samo ostaje povlacenje!I onda ce moja vojska kockica pokoriti ceo STAN!MUAHAHAHA!!!
(bas sam off topic)

djomla666

  • Gost
Re: Odg: Dragi moji,
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 17, 2011, 09:03:35:posle podne »
Ja mislim da je kod mojih problem i kinta. Bez obzira da li ja ustedeo ili mi oni dali, ipak im je to uvek trn u oku. Kad budem poceo da radim, videcemo kako ce se onda ponasati

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Dragi moji,
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 17, 2011, 10:13:21:posle podne »
moji su cutali na lego zato sto sam imao svoju sobu a bio dobar djak. ali poslednje su mi kupili tipa sa 10 godina :)
 
a da, vecinu kockica, sigurno jedno 80%, kupio sam kada sam se osamostalio i krenuo sam da zaradjujem - a to je obicno pocetak srednje (olk, ne zaradjujes sam ali dobijes neki dzeparac pa mozes da odvojis), pa onda fax (tu radis nesto honorarno, , umesto novih kupis polovne knjige i sl:)

bice ok, sto vise ide vreme, sve ce vam lakse biti da kupujete kockice :)

sve dok ne dobijete svoju decu, pretpostavljam, ali sad trba da ulete sa iskustvom ovi sa porodicama :)

inace, roditelje moze da odusevi nesto sto ste napravili, ali to traje dok gledaju, i nikad ikad nece na konto toga kupiti jos kockica (vecina njih:)), jer za njih, to je samo igra :)

i stvarno i jeste samo igrA, ustvari, ali bas bas uzivamo u njoj :)

Djapeto

  • Gost
Odg: Dragi moji,
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 17, 2011, 10:41:14:posle podne »
Glavni i osnovni problem je standard.

Ovde je zona prezivljavanja a u razvijenim, nekorumpiranim i nemafijaskim drzavama je zona kvalitetnog zivota!

Poznati nas psiholog Zoran Milivojevic je skovao te termine zona kvalitetnog zivota i zona prezivljavanja, jer te zone ili okruzenja uticu na razliku u pogledu i dozivljavanju stvari i pojava.

Na primer, ovaj novi kingdoms set, viteski turnir, je 120e.

To je pola nase prosecne plate, koja je krvavo zaradjena, posto kod nas ne postoji radno vreme kao na zapadu od 8 sati, nego radis dok robovlasnici ne kazu stop. :angry: :ninja: :karate:

To je manje od 5% nemacke plate, ljudi manje od 5%! Fantazija!

Kako bi Nemac gledao na set od 1200 evra, da prevedemo na nas odnos?

P.S. Taj set ce tamo biti 120e a kod nas 180 evra, i jos nesto mnogo ljudi radi za 180 evra mesecno i za mnogo manje, ako uopste imaju srece da rade ili spadaju u onih 1.000.000 koji ne rade!


P.S.II Sa tom nasom crkavicom ljudi jedva plate preskupe takse i hranu koja je zato dva puta skuplja i sve je apsolutno skuplje nego u Nemackoj, provereno.

Jesu vam sem lega poznati termini ustedjevina, osiguranje, zimovanje, promena auta, plocica u kupatilu...To se tamo podrazumeva.

Kupiti detetu lego tamo kao ovde kupiti mu zvake!

E sad, zasto sam nas uporedio sa Nemackom a ne nekom africkom zemljom ni sam ne znam :sad:

Slozio bih se sa Saletom, da li ce neki MOC biti lep ne zavisi od toga da li je mali ili velik.

djomla666

  • Gost
Re: Odg: Dragi moji,
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 18, 2011, 11:03:03:pre podne »
Resenje se samo namece. Skockani, pravac Nemacka! :grin2:  

Salu na stranu, sve je tacno sto Djape kaze. Jos je gore ako si student...

Djapeto

  • Gost
Odg: Dragi moji,
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 18, 2011, 11:54:16:pre podne »
U Nemacku, mozda, ako da Bog, radimo na tome, ali u off-topic smo otisli sigurno i to u dalek off-topic :laugh:

Nego Djomlice tvojim dolaskom izgleda pocinje nova era skockanih, nije slucajno na tvom predstavljenju zapoceto ovako mnogo vaznih tema i preispitivanja stavova legoljubaca :laugh:

Sta znaci dobar MOC, odnos velicine i kvaliteta, jaz generacija, odnos dece i roditelja, uloga dijaloga i razumevanja, uticaj kvaliteta zivota na zivotne poglede... :laugh:

djomla666

  • Gost
Odg: Dragi moji,
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 18, 2011, 03:50:58:posle podne »
Hahahahahhahahaha, ja mu dodjem nesto k\'o Dzon Majnard Kejns. U sve se razumem i svugde me ima, a u stvari nista konkretno nisam rekao. :laugh: