Autor Tema: Prikazi igara koje ste igrali  (Pročitano 2101 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Prikazi igara koje ste igrali
« poslato: Jun 21, 2012, 08:37:27:pre podne »
Posto nemamo offtopic temu a forum je sasvim ok i korektan, ja cu ovo da ostavim ovde dok se admini ne dogovore gde da otvore.
U ovoj temi bi mogli da postujemo sve vezano za igrice koje igramo i da malo razglabamo o njima ;)
Za pocetak evo sta mi je uzelo zadnjih mesec dana zivota ;)

MOD za ARMA2 - DAYZ

Arma 2
DayZ Mod

Za one koji ne znaju, arma 2 je Vojna simulacija ceske firme Bohemia Interactive poznatije po svom prvencu Operation Flashpoint. Karakterisu je komplikovane komande, ograoman prostor na kome se igra odvija kao i neverovatna kolicina vozila i oruzja koja se mogu probati i voziti u igri.
Lajtmotiv igre je multiplayer jer omogucava ogromne sukobe svih rodova vojske uz realno modeliranu balistiku. Vozila nisu bas najsretnija (pogotovo avioni) ali su realna u smislu da za tenk tim mora da ima posadu - vozaca, nisandziju i komandira sto multiplayer cini veoma zanimljivim.
Engine je unapredjena verzija engine-a koriscenog u VBS vojnom simulatoru koji ameri koriste, u ovoj verziji napravljen je da izgleda jako lepo ali ko je igrao Flashpoint ili probao VBS vidi da je to i dalje isti kostur sa novim odelom.

par slika:









e sad, zamislite sve ovo, doduse bez tenkova i aviona postavljeno u zombi apokalipsi u kojoj morate da jedete, pijete, u kojoj mozete da slomite nogu ili se inficirate? E to je DayZ mod koji je trenutno u alfa fazi ali ga redovno igra preko 200k ljudi :D





youtube video u kome je sve jako lepo objasnjeno:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=mOB7YGgREFg[/video]


igra li iko ovo ili nesto ovako zanimljivo? :D
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Hexx

  • Gost
Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2012, 03:21:42:pre podne »
Ja sam otkrio ovo pre nekog vremena:



Tj. ponovo otkrio u smislu da sam ovo nekad igrao još kod ćaleta na poslu na 386-ici :grin2:

Sad sam nabavio verziju za Win7 i ne mogu prosto da se odvojim :love:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2012, 01:11:23:posle podne »
Ja sam igrao strategije vecinom i Ancient Wars Sparta je najbolja.Tu su i rise of nations,paraworld,LOTR,Rayman 3,Battlefield2 i 3 i sta jos sve nisam igrao.
Sad igram online Drakensang i beplatno je.
http://www.youtube.com/watch?v=e_WhO8U2ftk

Kida igrica.Ko hoce na werian nek se prijavi da mu pomognem da se nabudzi ja sam max lvl tj. 40lvl.:)
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2012, 05:16:15:posle podne »
Citat: \"Hexx\" post=14869
Ja sam otkrio ovo pre nekog vremena:



Tj. ponovo otkrio u smislu da sam ovo nekad igrao još kod ćaleta na poslu na 386-ici :grin2:

Sad sam nabavio verziju za Win7 i ne mogu prosto da se odvojim :love:


Cooovece!!! Supaplex! :love:

...znaci sad se zove Rocks and Diamonds...

Ja trenutno igram Terrariu (da, jos uvek) i Minecraft na smenu. Ponovo sam uzeo da predjem kompletan Morrowind sa ekspanzijama, ali sam u nesto duzoj pauzi...
...и нестадох у измаглици...

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2012, 07:23:44:posle podne »
Jedna od mojih omiljenih igara je Gothic, tj. serijal Gothic igara 1,2 i 3 (ima i 4 ali ga jos nisam igrao). To je onaj sirovi RPG sa odlicnim gameplay-om i strasno dobrom pricom. Mnogi kazu da je Gothic 3 dosta losiji od prva dva dela i da dosta baguje, ali meni je bio ekstra( jos je kasnije izasao patch koji otklanja skoro sve greske).

gothic2


gothic3

p.s. Naravno muzika u sva tri dela je vrhunska.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2013, 01:40:43:posle podne »
Jeste li igrali Heroje 3, tj. Heroes Might and Magic 3? Meni je to jedna od omiljenih igara; omiljena vojska Rampart :grin2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #6 poslato: Avgust 29, 2013, 01:52:49:posle podne »
slazem se za gothic, prvi ddeo mi je jedan od najboljih rpg-ova koje sam igrao!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #7 poslato: Avgust 29, 2013, 02:19:35:posle podne »
Hmm taj Gothic mi nikad nesto nije bio nesto posebno :bored:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2013, 02:25:47:posle podne »
Gothic I i II spadaju u top 10 RPGova koje sam igrao... a igrao sam ih mnogo.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #9 poslato: Avgust 29, 2013, 02:43:18:posle podne »
Fallout 1 i 2 bez konkurencije....:smile2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #10 poslato: Avgust 29, 2013, 02:58:25:posle podne »
Fallout prvi u klai postapokalipticnog, a gothic 1 prvi u klasi fantasy open world rpg-eva.
Takodje, planescape torment je jedan od najboljih ako ne i najbolji fantasy rpg koji sam ikada igrao.

Videcemo kakvi ce ispasti wasteland 2 i torment:tides of numenera, ali s\'obzirom koja ekipa to radi mislim da ce biti sjajni.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prikazi igara koje ste igrali
« Odgovor #11 poslato: Avgust 29, 2013, 11:04:08:posle podne »
Ja ne volim postapokalipticnu tematiku i zombi invaziju ni u filmovima, serijama, ni u igricama. Nikada me to nije privlacilo, pa sam igrao malo igrica na tu temu, nebitno da li je to rpg, fps, rts...
Volim igre iz \"realnog sveta\" i epske fantastike.

Jedna od najtezis strategija koju sam igrao, a koju mnogo volim je American Conquest Fight Back. Ne znam kako to, ali tek skoro sam saznao da ima i nastavak Divided Nation i koji moram imati. Gledao sam na torentu i igra ima jako malo seed-ova, a neki pominju i da ima virus, pa sam odustao od te ideje. Danas sam slucajno zapazio sa desne strane novog prijatelja kluba gameS i video da imaju u prodaji ceo komplet American Conquest, tako da cu svratiti jedan dan do njih. :grin2: