Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32746 puta)

Djapeto

  • Gost
Djapetovi MOC-ovi
« poslato: Avgust 06, 2011, 11:02:19:pre podne »
Black falcon castle:



Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2011, 11:06:18:pre podne »





Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2011, 11:07:41:pre podne »



Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2011, 11:09:59:pre podne »
Battering ram - modifikacija 6043






Angeli

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2011, 01:39:35:posle podne »
super ;)
dok sam gledao fotke cuo sam zvono kako zvoni za uzbunu ;)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2011, 03:11:07:posle podne »
Sve mi se svidja sem srpske zastave na vrhu(ne zato sto mrzim srbiju vec zato sto se nekako ne uklapa uz temu zamka).Podseca me na set kings castle.Majstorski odradjeno!!! :grin2:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2011, 04:35:14:posle podne »
Хвала другари!

Што се тиче заставе. То је део замка где је једино јавља црвена боја, због престола и крова, тако да црвена може, мислим да је и пожељно, да ту иде заједно са комбинацијом плаве и беле које се налазе на штиту сокола.
Тешко питање за једног Србина: Којим редом поређати белу, црвену и плаву? :grin2:
Србина, Словака, Чеха, Немца, Буњевца... и које све корене немама, на које сам веома поносан, и то је неретки случај код нас на северу Србије тј. у Војводини. Посебно сам поносан на државу у којој живим и њену историју, често горку али више него славну. Па ето због тога.

Морао сам да ставим и крст. Сад убацио сам још један древни симбол, не само српски него га имају још много државе а први су га имали Персијанци па у овом облику створили Византијци. Представља оквир врата, не знам колико сам га добро урадио да би га посматрач приметио?

Видим Васке да се разумеш у налепнице, требаће ми то умеће, али не знам колико је то блиска а колико далека будућност. Косовски бој би ми било више него задовољство да урадим!

Замак је направљен што каже народ уз помоћ штапа и канапа. Извукао сам 110% од коцикица која сам имао. Сигурно би могло ту још свашта да се дода и прошири.

Затворска кула, мислим да ми је добро испала с обзиром да се састоји само од две спојене коцке, два затвора, мислим да је једноставна а добра комбинација.

Мислим да је кула \"звонара\" нешто што би замкови требало да имају, или бар неки у серији. Деци би чини ми се било интересантно, можда и неки звук уз то, не знам где се све јављају звуци у лего сетовим и како то функционише, али мислим да би то била добра идеја.

Када се помера сајлица, све лепо функционише, звоно иде лево десно. Мост се подиже на точкић, механизам је уз помоћ техник коцкица одноцно зубчаника, смештен је у кули.

Не знам јесте приметили што се накупи пуно жабокречине испод моста :grin2: срећом и не види се колико има прашине.

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2011, 04:49:36:posle podne »
Battering ram - модификација 6043

Ударни ован, по нашки, функционише одлично, лепо се помера уназад а онда отвара капију елегантно :grin2:

Као катапулт када сам био мали ме је фасцинирао, и данас мислим да је непревазиђен по лепоти, лего дизајнери су били на задатку.

Међутим кад треба да избаци коцкице, ко се играо са њим кад је био мали зна да је труба и то велика.

Коцкица обично удари у главу змаја, ако је некад пребаци за читавих центиметар то је реткост. :grin2:

Катапулт који имам од сокола је исто леп али мало више добаци.

Двоструки катапулт од lion kings-a ili 6039 Twin Arm Launcher је тата мата за све, тај скоро пребаци замак, па мора да се пази и тренира :laugh:

Мислим да су требали да направе од њега управо ударног овна тј. Battering ram. Та змајевска глава моћно изгледа и вероватно улива страх у кости свима који се каче са витезима змаја :grin2:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2011, 04:58:03:posle podne »
Још једна порука, извињавам се :grin2:

Кад су већ у фазону филмова,стрипова и легенди, можда би Лего требао све нас заљубљенике у средњи век да обрадује са АРТУРОМ !!!

Замислите Камелот, Округли сто, Артура, Мерлина, Ланселота, Гинивер,  Госпу из језера, Ескалибур, затим један сет са мачем у камену, па одговарајући негативци...:amazed:

Какви би то били сетови!

aca

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #9 poslato: Avgust 06, 2011, 09:28:18:posle podne »
Замак је баш леп, само напред!

Citat: \"Djapeto\" post=3988
срећом и не види се колико има прашине, срамота, средићемо то.


Прашину сам приметио тек када си је ти поменуо. Мислим да је та прашина на врху замка супер ствар, дала му је неку патину времена. Немој да чистиш!:wacky:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2011, 02:06:57:posle podne »
Djapeto,slobodno mi kazi koje nalepnice ti trebaju i za sta i odmah cu da ih uradim.Moje nalepnice su providne tako da se savrseno uklapaju uz boju kockica.Ako imas bilo sta sto sam naveo u clanku ima li neko neke delove mozemo da se menjamo!Ja tebi dam PUNO nalepnica a ti meni neke delove.Sta kazes?

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2011, 04:17:08:posle podne »
Договорено!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #12 poslato: Avgust 08, 2011, 11:13:14:pre podne »
Djapeto,idi na ovaj link.Ovde mozes videti grb nemanjica i 3 torzoa http://www.youtube.com/user/legoVasa

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #13 poslato: Avgust 08, 2011, 11:34:15:pre podne »
Браво мајсторе!

Стварно је одрађено профи!

Једва чекам да саставим витезе лозе Немањића!

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #14 poslato: Avgust 10, 2011, 11:47:46:pre podne »
Serbian medieval knights

powered by Vasa

Vasa\'s greаt stickers!


Коначно мој први лего српски средњовековни витез!

Уз помоћ Васе као што сам и навео горе.

Као што се види боје су супер и слика тј. грб је одрађен мајсторски.

Могућности су огромне, моја најомиљенија тема је средњи век па зато витез, али све што замслите можете да урадите!

Још једна добра ствар за све легољубце, а то је решење за све оне омиљене фигурице из детињства које су излизане.

Моји стари витези који су од превеликог дружења са мном док сам био мали изгубили своје боје сада ће добити нове и то какве!

Добио сам и налепнице за штитове и заставу, али то још треба да набавим, као и да урадим још пар витеза. Међу њима Обилића који има супер грб три бела коња(главе коња), то ми је следећа поруџбина од Васе.