Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 57565 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #600 poslato: April 28, 2013, 04:08:28:posle podne »
Pa ako jos prodajes, onda cu gledati da uzmem te zute kocke od tebe :)

Sto se tice Poljaka, odgovara mi da posalje do Segedina bez vat-a, pa mi javi jel to mozes da zavrsis
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #601 poslato: April 28, 2013, 04:55:09:posle podne »
da li mogu ili ne znacu kada ga budem pozvao telefonom, a da bih ga pozvao, moram imati, barem priblizno, infi sta zelite da narucite.

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #602 poslato: April 29, 2013, 12:27:16:posle podne »
to 20 kg shipping cost is 70 usd to Serbia
it around 27 000 pcs 1x2

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #603 poslato: Maj 02, 2013, 11:07:17:pre podne »
Imam drugara u Varsavi, pa cu ja nesto sam da smislim i to da bude bez vat-a
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #604 poslato: Maj 02, 2013, 04:24:58:posle podne »
super ;)
eto vidis, kad se potrudis, sve mozes i sam ;)

elem, za Technicskinga i ostale koje vole technics: briksy je dobio GOMILU jeftinih technics delova, pa vredi pogledsti (odes na \"newest\" ili direktno na technics delove

lesa0208

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 456
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #605 poslato: Maj 18, 2013, 07:02:16:pre podne »
Hteo bih da pitam iskusne ljude koji kupuju sa BL da li mogu da preporuce neke radnje za kupovinu delova, i na koji nacin vrsite selekciju da je bas ta radnja dobra sem sto gledate feedback radnje i cene?

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #606 poslato: Maj 18, 2013, 09:33:28:pre podne »
Pored toga sta si naveo, gledaj i postarinu, dali ima limita po pitanju narudzbe.. Uvijek dobro procitaj uslove prodaje, a ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj prodavca.

Meni su omiljene radnje u Njemackoj i Americi, mada nisam imao problema ni sa ostalima. U principu izbjegavam Zabare posto njihov osjecaj za ocuvanost kockica nije bas kao kod njemaca i radnje iz Holandije zbog postarina.

stanislaw

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #607 poslato: Maj 18, 2013, 09:35:28:pre podne »
Ja radnju biram ISKLJUČIVO prema tome da li ima širok izbor delova koji mi trenutno trebaju, po dobrim cenama. Takođe uzimam u obzir da li su troškovi poštarine i dodatne naknade razumni.

Što se tiče feedbacka radnje, mislim da je to od sekundarnog značaja. Dovoljno je videti da radnja ima trocifren rejting i ovlaš se uveriti da taj rejting dolazi od ljudi koji i sami imaju kredibilne rejtinge, te da se na osnovu najnovijih ocena jasno vidi da je radnja aktivna. Kod zapadnih radnji, čim vidiš da je pravno lice, dalje nema šta da se razmišlja, šanse za prevaru u tom slučaju teže nuli.

Nisam nikako pristalica onih detaljisanja kada se svaki negativni feedback detaljno istražuje i kada se svaki naredni negativni feedback na 100 pozitivnih posmatra kao \"rejting serijskog ubice\". Generalno Bricklink nije mesto na kojem caruju prevare i jedino što vas može razočarati je eventualno kvalitet delova. A čak ni kvalitet delova ne može vas preterano razočarati ako ste ih naručili po povoljnoj ceni!
Sasvim druga priča je kupovina setova, jer set je nešto čija je ocena zavisi ne samo od prostog zbira delova, nego od mnogo toga i postoji ogromno mnogo detalja koji vas mogu razočarati, počev od stanja kutije, uputstva itd... Zato ne praktikujem kupovinu setova preko Bricklinka, jer na kraju krajeva postoji mnogo više alternativa za direktnu kupovinu setova (što kod nas, što donošenjem iz inostranstva) nego što je to slučaj sa pojedinačnim delovima.

aca

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #608 poslato: Maj 18, 2013, 05:05:00:posle podne »
Све што су Duke и Stanislaw рекли, плус:
често ми нешто није јасно па питам поруком продавца. Од тога како ми и шта одговорим могу да проценим и какав је.
Са једним сам имао проблема у комуникацији и на крају сам имао проблем и са набавком (додуше, мали).
Избегавам Скандинавце и Аустријанце због енормних поштарина. Чех ме није разочарао, напротив. Холанђани су исто у реду за мање количине.
Погледам пажљиво и непозитивне оцене и ту може да се какав тип проблема може да се појави. Неки се нпр. жале на предугачак рок испоруке, што је нама у Србији потпуно безвезе и може да се игнорише. Мали број оцена избегавам, или ако бих баш желео нешто, наручио бих мало. Ако су цене веома ниске у односу на остале, а има мали рејтинг, то смрди на превару (и било је неколико пута).
Нове коцкице су увек нове, а коришћене могу да буду у распону од не-разликује-се-од-новог до ижваканог (зато сам се ја распитивао за bricksy-ја).

У великој већини, БЛ је једно пристојно и сигурно место.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #609 poslato: Maj 19, 2013, 07:13:08:posle podne »
ovde od trece do dvanaeste strane imas dosta saveta, a ima ih i dalje, samo me mrzelo da listam. Ima bas uskostrucnih, kako koristiti wanted listu; kako koristiti mail notification listu, kako birati prodavce, koji su vec provereni i sl :)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #610 poslato: Maj 29, 2013, 11:51:04:posle podne »
ROKO86
u toj radnji ima ovo:

Mouth of Sauron za 8.5 e

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #611 poslato: Maj 31, 2013, 05:20:16:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=KiSebA

Ako ima zainteresovanih za ovu radnju, za vece kolicine, treba mi samo 1 sanarucilac. Ja sam uzeo sebi 1,300 kg
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #612 poslato: Jun 01, 2013, 03:18:18:posle podne »
zinedin se javio, radnja vise nije aktuelna.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #613 poslato: Jun 04, 2013, 11:59:27:pre podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=brickbees&itemID=44779435

Iz ove radnje treba mi 1 sanarucilac. Povoljne su kockice, tipa 0.01 po komadu, a ima ih i po 0.02 komad.

Zute sam skoro sve uzeo, ostalo je crnih, plavih, belih, crvenih. P.s. covek salje samo u Nemacku, pa cu morati da iscimam drugara, nazalost.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #614 poslato: Jun 20, 2013, 12:34:02:pre podne »
primetio sam novu modu na bricklinku: prodavci stavljaju posebne oznake za lego elemente proizvedene u Aziji.

Primer: link


\"Dark Brown Minifig, Shield Round with Rounded Front and Gold Eagle Pattern all new - never used pieces - FROM MINIFIGURE COLLECTION 71001 - NOTE COMPONENTS FROM ASIA - LOWER QUALITY\"