Autor Tema: Opadanje kvaliteta.  (Pročitano 1036 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2023, 09:56:59:posle podne »
Tako je.
U pocetku kad su elasticniji, slepe se , kasnije postanu kruti i moze rizicno da bude rastavljanje, mada uglavnom to vazi za reddish brown delove.
Naravno dva bricka ce uvek lako da se odvajaju, ali tipa veliki plejt na velikom plejtu je jaiks.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #16 poslato: Jun 20, 2023, 12:15:56:pre podne »
Zanimljiva stvar mi je pala na pamet.



Ball joint socket delovi su u pocetku bili skoro neunistivi



Onda su 2006/7 pojedine boje postale problematicne, najvise ova zelena, maltene je nemoguce pronaci setove sa ovim delovima bez ostecenja.



Ne znam da li su hteli da poprave situaciju, ali 2008 su redizajnirali sockete da budu pod uglovima i od kruce plastike, zbog cega su skoro svi pucali. Opet, maltene nemoguce naci delove u dobrom stanju, zato su cene bionicle setova od 10e danas po 100e.



Onda od 2012 Lego je izbacio CCBS sistem i od tada nije bilo polomljenih socketa. Kao da je malo elasticnija plastika i odlicni su delovi, bas posticu na igru i nisam imao straha da ce da puknu.



Sve to da bi pre neku god uveli novi dizajn za sockete, koji ne znam kako ce da prodju, dizajn mi deluje mnogo primitivniji od ccbs.

Zanimljivo mi je koliko Lego stalno ide napred nazad napred nazad sa ovakvim stvarima.

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #17 poslato: Avgust 09, 2023, 06:00:37:posle podne »
Danas sam sa klincem (4 godine), slagao 31032. Tu šta je delova, tamno crvenih, bordo, popucalo...
To realno vredi 100 dinara. I to da se dobro razmisli. Banditi. Zajebano je kad čovek voli bandite...

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #18 poslato: Avgust 29, 2023, 09:30:02:posle podne »
Danas smo gradili 31004. S T R A Š N O. Duže traje smoki mojim klincima. Popucalo je 10ak tamno braon kockica. Kineska bofl roba je kremen kamen za ovo...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #19 poslato: Avgust 30, 2023, 12:04:47:posle podne »
Tako nekako. lakse je rastaviti model koji je tek sastavljen nego neki koji je sedeo 2 godine.

Razlike u temperaturi, suncevi zraci itd, svakavih faktora tu ima.

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 04, 2023, 07:55:28:posle podne »
Kvalitet je vec duze u slobodnom padu, ali zato cene redovno rastu, zaista razocaravajuce.
Primetio sam da neke vece kocke (npr. 1x8 brick-ovi) ponekad imaju nekakve cudne ogrebotine, kao da su išmirglane kocke sa strane.

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 05, 2023, 10:53:07:pre podne »
Ubeđen sam da ne prave namenski krševe za naše tržište. Nego, eksperimentišu sa ciljem kako kažu (da lepo zvuči) optimizacije troškova, a što znači sa što manje dobiti što više. E ono što ispadne mnogo loše, što ne prođe kontrolu kvaliteta, e to pakuj i šalji jadnicima i nižoj rasi.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 05, 2023, 04:47:52:posle podne »
ne verujem da salju razlicite vrzije razlicitim ,,rasama,,.

Imas setove za sad i za ostatak sveta koliko ja znam. Isti setovi su i za srb i za tipa nemacku.

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 06, 2023, 09:11:48:pre podne »
Mislim da ovde nije slucaj nutele jer su setovi kod kojih sam primetio ovu novu vrstu problema svi kupljeni u Danskoj.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 07, 2023, 09:31:58:posle podne »
Ah, nedostaje mi kada je na svakoj lego kutiji pisalo components made in denmark, hungary and czech republic.
Tada nije bilo ovakvih razgovora.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #25 poslato: Novembar 20, 2023, 02:00:53:posle podne »
Vizuelno Lego kockice, ove danasnje, narocito u poslednjih 2-3 godine i one iz 80,90tih je kao nebo i zemlja.

Ove danasnje deluju kao sto bi 80-tih izgledala kopija tadasnjih lego kockica (izgled boje, plastike pre svega).

Moje stare kockice iz 80tih svasta su trpele (rušenja, mnogooo korišcenja, mnogo bacakanja) i retko koja da je pukla, deformisana i sl. Moje kockice posle 2000-tih su uglavnom pažene i mažene, u svakom slucaju malo koriscene, ali pucanja je i te kako ima (pri rasklapanju skoro novog seta, pri otvaranju kese sa kockicama iz seta koji je odlezao u kutiji pa sam resio ponovo da ga sastavim....)

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #26 poslato: Novembar 21, 2023, 03:00:50:posle podne »
Sve se to oseća i vidi. Samo, to je takva drskost kompanije... Jedan dobar, masovan i uporan bojkot... Pa ili cenu podelite sa 4 ili napravite kako valja za ove pare...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Opadanje kvaliteta.
« Odgovor #27 poslato: Novembar 21, 2023, 11:33:04:posle podne »
U sustini Lego se plasira sa ovim adults welcome marketingom kao modni brend. Kao i svi modni brendovi, vise placate marketing nego prizvod.