Autor Tema: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji  (Pročitano 3623 puta)

kamera

  • Gost
Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« poslato: Septembar 04, 2012, 07:07:14:posle podne »
Ovu temu sam vec dugo hteo da otvorim i otvorio sam je po pianju rasprostranjenosti lego kocki u Srbiji posto u  Srbiji ima malo dece koja su zainteresovana za lego sto je veoma tuzno :sad:  posto je lego proglasena za najbolju igracku sveta a i sa njom deca odkrivaju kako je lepo igrati se i praviti uz pomoc maste a to isto tako otkrivaju i preko izlozbi naseg kluba koje su ceste.Tako da bih vas zamolio da prokomentarisete  i kazete vase misljenje u vezi ove teme :cry: :cry: :cry: :cry:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2012, 07:28:58:posle podne »
[video]http://www.youtube.com/watch?v=OBzoUx7pUP4[/video]
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Hexx

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2012, 07:38:03:posle podne »
Gledaj to ovako, sve se uvek svodi na novac, mi imamo u proseku makar duplo manje plate od nekih drugih evropskih zemalja (od nekih i četvorostruko), a kod nas je lego duplo skuplji nego u tim zemljama.
I to je to.
Deci (a i roditeljima) je jednostavnije da kupe kompjuter, i besplatno ili piratski skinu igrice i svi srećni. Čak i da kupiš WoW i plaćaš ga svakog meseca opet je jeftinija zabava od lega.

Mene zapravo zanima da li od vas omladinaca ima neko ko se navukao na lego, a da mu roditelji nisu već imali nešto starih kockica?

Što se našeg kluba tiče, jeste da postoji dobra volja da se organizuju izložbe, i ja verujem da to bude i deci i odraslima interesantno, ali nažalost oni ni na koji način ne mogu da pomognu da se lego učini dostupnijim, osim da podele po koju nagradu... Čak štaviše, Hipopotamus kao prodavac je za pretprošlu izložbu povisio cene svojih proizvoda, što je em bezobrazno, em demotivišuće za sve... Ono, hteo bi da kupiš detetu vatreni nindža hram, a on je pola tvoje plate...

Nadam se da će se stanje popraviti kada se promeni carinski zakon, uvede paypal, uđe u EU, štagod, za sada, jedino što možemo je da se međusobno potpomažemo i pretačemo iz šupljeg u prazno :beaten:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2012, 09:44:57:posle podne »
treba edukovati ljude da izvade debitne kartice a onda ima milijarda sajtova na netu koji nude i lego tima www.zavvi.com pa www.sendit.com i sl. Zavvi can vise ni ne naplacuje postarinu.
A ovde naravno www.kocka.rs koji je isto poceo da dize cene ali koji je i dalje jeftiniji nego pljackasi ovde.
Dok trgovci u srbiji misle da na jedan ulozen dinar moraju da zarade sedamdeset moje pare nece videti.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Angeli

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2012, 12:22:15:pre podne »
Citat: \"dr.zli\" post=14290
Dok trgovci u srbiji misle da na jedan ulozen dinar moraju da zarade sedamdeset moje pare nece videti.


  a pritom nista ne rade :) nista ne proizvode, nista ne provredjuju, samo uzmu proizvod A i prodaju ga kao proizvod A po mnogo vecoj ceni, zeleci tako sebi da naprave zaradu. Radim knjigovodstvo i neke firme koje samo preprodaju proizvode, imau opseg zarade od 30 do 170%.

...znas li sta je 170%, to je kada oni otkupe npr flasu vina po 200 din i prodaju je po 540 (primer iz stvarnog izvota:)

Sve su toprivatne radnje koje nisu u PDV-u, i placaju vec unapred utvrdjenu sumu novca. Pritom vlasnik koji je ujedno i prodavac sedi po ceo dan blejeci na fejsbuku i/ili igrajuci igrice online, i kuka kako ima tezak posao :)

Pritom, uzasno drski: kupio sam sajlu za otpushavanje odvoda, u radnji za 800 din. Prekoputa malo bolja za 3000din. dodjem kuci, probam, sajla se raspadne. Vratim, kazu, nazalost, ne vracamo robu, lepo pise (a natpis istampan na A4 formatu, vidi se trecina iza nekih vreca. Ja tu isp***im i pozovem gazdu, koji mi se nasmejao \"sta ocekujes za 800 din?\"
\"Pa, rekoh, trebali ste da napisete da sajla nista ne valja, iskreno, da kosta 1 din ne bih je kupio\"
\"Znas kako, mozes da se zalis kome hoces, samo da znas da moras da ostavis ime i prezime, i posle ce te ta firma pozvati, i mogu da te tuze zbog klevete, i kaznu su par hiljada eura\"
\"Znate kako, te vase price su neosnovane, a ja nisam neko ko je neupucen\" - i tu se pozovem na trzisnu inspekciju u kojoj mi radi majka, i na znanje koje sam sakupio slusajuci je/gledajuci kako radi posao. Tu se odmah primirio i prokomentarisao:
Pa dobro, koliko je to para? KOLIKO? Pravis frku za 800 dinara?! Dodji sutra dacu ti ja 1000\"

Em me je pokrao, em mi je uzeo vreme, posto sam tri puta morao da se vracam od prodavnice do kuce, Em je probao nasilnicki da me iscima i uplasi da se ne bunim (kao, ako nastavim da se bunim, moracu da platim par hiljada eura), em je uvredio, kako moje pare nista ne vrede

...a ja kod sebe imao tacno jos 2200 din, i hteo svoje pare odmah, da mogu preko puta da kupim onu od 3000, i najzad otpusim odvod da mogu da se istusiram bez da poplavim kucu...

Stoka, prava stoka, ne kazem da su svi takvi, ali 99% njih bi htelo da se obogati na brzaka (ustvari, hteli bi da izvuku pogresne investicije - primer je hippo, jer sve sto on naruci odmah placa, ne kad proda - sve lego kockice kod njega su njegova svojina, i ako nesto ne proda, na velikom je gubitku, tako da shvatam velike cene, dok u kocki.rs uglavnom kupuju ono sto je naruceno, tako da nemaju veliku kolicinu para vezano u proizvodima.

Sa druge strane, nameti drzave su stvarno ogromni. Necu ni da ulazim u PDV, pricam o porezima, doprinosima, nametima, troskovima za poslovni prostor, POREZU na poslovni prostor, itd itd itd to onih najkretenskijih od najkretenskijih nameta, kao sto su placanje preplate na TV (ja npr nemam tv u kuci, a svakog meseca primam sa strujom racun); i najgori, SOKOJ, gde ti moras da platis svakog meseca par hiljada dinara na konto toga sto slusas muziku u lokalu, bez obzira da li je to domaca ili satrana muzika, ili TVOJA muzika koju si snimio u studiju i vrtis DVD. Ako imas monitor na kome je samo jedna slika - tvoja reklama, opet placas. I slicno.

Evropske zemlje koje imaju najvishe lego kockica/lego radnji su upravo one koje imaju najsredjeniju ekonomiju, i najprijateljskije okrenutu politiku prema obicnom gradjaninu, a to su Nemacka, Holandija i Poljska.

Zanimljivo, istog dana narucim koverat iste velicine i tezine iz Nemacke i Madjarske, ovaj iz Nemacke dodje zapar dana, ovaj iz Madjarske (koja je bliza) dodje za dve nedelje.

Ta sredjenost, (ili nesredjenost) se ogleda u svim sferama zivota kada se uporede jedna takva zemlja i nasa, i to se odrazava i na lego kockice. Moj neki personalni shmek je da smo u toj situaciji jer smo kao nacija uzasno lenji, strasno neorganizovanji, nenormalno sujetni i totalno podlozni korupciji, tj retko ko da ne bi uzeo pare da pogura nesto ili da uradi nesto za nekog, sem ako ne ocekuje neku drugu vrstu dobiti.

Kad ce lego kockice postati sastavni deo naseg drustva,nesto sto maltene svi sebi mozeo da priustimo u velikim kolicinama? Kada zavlada neko kao Dusan, i donese nesto kao Dusanov zakonik, gde je pootpustao sve matora i korumpirane cinovnike i na njihovo mesto doveo mlade, tek skolovane ljude, dao im velike plate i uveo zakon da onaj ko primi mito - gubi glavu.

I da narod krene da radi. Oko mene, u susednim zgradama ima 12 ljudi godina od 18 do 35. SAMO JA radim. svi ostali bleje po ceo dan i noc ii napolju, ili za kompom, dok njihovi matorci rade neke slaboplacene poslove, i pritom stalno kukaju kako nema posla. Pitao sam da bilo ko od njih jedan dan ode i raznese mi neka dokumenta, i platio bih 1000 din, posao od max sat i po, dva, i odgovor je bio, jao brate mrzi me, pa gde po ovoj vrucini\". Sa druge strane, njegova mama ustane u 5, skuva rucak, pegla i ode na posao, vrati se u 17 h, pere ili sta vec, odgleda spansku seriju i u krevet - oba pogresna, i nijedno nema zivot

Hocu da ti kazem da razlog sto nemamo lego kockica je taj sto nemamo para, razlog sto nemamo para je zato sto smo pogresno vaspitavani vezano za rad, i zato sto ucimo jedno drugog da je ok biti lenj. A mozda mislis da jedan prodavac koji hoce da zaradi 100e na prodaji jedne kutije lego kockica ili jedan klinac koji ne bi da se oznoji u busu noseci fasciklu sa tacke A na tacku B, kao usamljeni slucajevi ne znace mnogo, ali neka ti 1000 ljudi da 1 e (sto je nista), ti vec imas 1000e
Neka ti svaki covek u bg-u da JEDAN DINAR dnevno, sto je opet nista, ti imas 2.000.000 dinara dnevno, iliti 60 miliona dinara mesecno, sto je 600.000 eura (manje vise:)

jedan covek nije bitan, ali kada je svaki drugi, oseti se :)

to ti je kao kad pravas visok zamak od lego kockica: lego kockice imaju varijaciju od 0.01m po kockic. Nije mnogo, zar ne, sta je to, stoti deo milimetra. Moja prosecna gradjevina visoka je 100 kockica - puta 0,01mm je 1mm e kada se nesto ne slaze za 1 mm, to je rupa koja se itekako vidi, krov ne moze da se psoji, most je kriv i sl.

U Srbiji ima mnogo dece koja bi se slatkoigrala sa lego kockicama, da ih imaju...

aca

  • Gost
Odg: Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2012, 12:43:22:posle podne »
99% се слажем са Ангелијем, а овде ћу да додам коментар КАКО решити проблем:

1. прво скидање глава. Док иједна власт или народ то не почну да раде, нема напретка;
2. онда пријавиш сваку свињарију и узмеш рачун (колико знам, и они који нису у систему ПДВа имају обавезу да ти издају рачун). Комшија украде струју, а ти се правиш блесав (\"није то моја ствар\"). Јесте, јер после ту крађу (као и све остале) наплате из твог џепа.
У оваквом стању у држави и да има десет хиљада инспектора не би могли свуда да стигну
3. када се десе 1. и 2, онда ће почети да важи \"иста правила за све у сваком тренутку\", а не да неко плаћа претплату, Инфостан, струју, таксе за легализацију, а онда дође неки министар и каже \"легализација је од сада бесплатна\" (=дивља градња, односно крађа је потпуно у реду).
4. не треба генерализовати да сви људи неће да раде: идите у \"Темпо\" и слична места да видите како се радници сатиру од посла (за бедне плате). Они који неће да раде су се угнездили у систему и труде се да се ништа не промени...
5. што се тиче ТВ претплате, то многе жуља, али тога има и у Немачкој, као и дилема да ли да се плаћа или не: http://www.toytowngermany.com/wiki/Television_license. Али када важе правила 1-3, онда нема секирације. Треба имати у виду да СВЕ кошта и да све што је БЕСПЛАТНО неко мора да плати.
6. док год родитељи могу да издржавају своју децу нераднике, која неће да уче, а неће ни да раде, деца ће бити нерадници, а касније ће постати одрасли нерадници.

Citat: \"Angeli\" post=14291
Citat: \"dr.zli\" post=14290
Dok trgovci u srbiji misle da na jedan ulozen dinar moraju da zarade sedamdeset moje pare nece videti.


  a pritom nista ne rade :) nista ne proizvode, nista ne provredjuju, samo uzmu proizvod A i prodaju ga kao proizvod A po mnogo vecoj ceni, zeleci tako sebi da naprave zaradu. Radim knjigovodstvo i neke firme koje samo preprodaju proizvode, imau opseg zarade od 30 do 170%.

...znas li sta je 170%, to je kada oni otkupe npr flasu vina po 200 din i prodaju je po 540 (primer iz stvarnog izvota:)


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2012, 01:20:56:posle podne »
Odosmo u off, ali ako se plaća TV pretplata \"javnom servisu\" onda i taj \"javni servis\" mora da bude (1) nekomercijalan (znači nema reklama) i (2) njegovo poslovanje transparentno (a ne da plaća pojedinim zaposlenima letovanje na bahamima, masažu kavijarom, i slično - lično sam video račune za ove stavke).

Plus da se lepo to definiše kao porez ili da se sklopi ugovor sa javnim servisom, ovako osnov za plaćanje ne postoji.

Djapeto

  • Gost
Re: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2012, 03:40:25:posle podne »
Postoje dva faktora standard i svest, na prvo ne mozemo da uticemo tj. mozemo ali s obzirom na dubinu problema to ce se tesko i sporo popravljati. Tesko mozemo da uticemo na visinu plate i stopu nezaposlenosti te vampirskih marzi koje idu i preko 100% svuda pa i u lego svetu u Srbiji, eto zasto me nije sramota sto ne platim PDV kad kupim svercovanu igracku.

Kad je u pitanju standard, pa istina je negde izmedju engleske poslovice: \"Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari\" tj. nekvalitetne svari koje se brzo raspadnu a pritome nisu toliko jeftinije od lega, i sa druge strane nepostojanja srednje klase ili postojanje koje se meri u promilima te stotina hiljada gladne dece koje su zeljne cokolade a ne kvalitetne igracke.

Zato nam ostaje da uticemo na svest ljudi, da je lego najigracka 20. veka i buducnosti takodje, zbog razvoja kreativnosti i kvaliteta izrade a najbolje su izlozbe da se to pokaze, da je isplativa investicija, dugo traje moze da se proda kasnije i po vecoj ceni ako se cuvaju delovi i u smislu habanja i u smislu gubitka nekih delova seta. Da je gomila igracaka nesto jeftinija a sumljivog kvaliteta itd.

Ovo je pravo mesto ,cini mi se, i pravi nacin da se to radi, kroz forum i kasnije klub gde se zajdnickim snagama moze dosta toga da se uradi.

aca

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2012, 12:19:25:posle podne »
Самаел, потпуно си у праву.
И Ђапето је потпуно у праву, мада пресељење Лега у Кину (прво су почеле фигурице...) ме озбиљно забрињава.

И опет, погледајте тачку 1.
Овима што летују на Бахамима уопште није у интересу да се било шта промени, нити роне сузе над децом која немају ни за чоколаде, а камоли за играчке.

С друге стране, треба гурати Лего јер је добра играчка и људи треба да се запитају да ли постоји нешто друго осим пуког преживљавања у 21. веку, у једној сасвим пристојно богатој земљи као што је Србијица.

Ово ме подести на један стари виц из времена социјализма:

Главно питање у хришћанству је: има ли живота после смрти?
Главно питање у комунизму је: има ли живота ПРЕ смрти?

Завршио са дискусијом ван теме. :bored:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2012, 03:11:29:posle podne »
molio bih i da ostali prestanu da prde daleko od teme!

hvala na razumevanju.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #10 poslato: Septembar 13, 2012, 08:24:49:posle podne »
ej, znam da si rekao \"ne\", ali ovo je novi info za mene: lego seli jos neke pogone u Kinu, ne samo kolektibl minifiguirne?! Jel to proverena informacija?
Ako jeste, da pokupujem sto vise ovih starih lego kockica, jer kad pocnu tamo da ih proizvode - to mi je sto mi je :) Nijedna kula mi ne bi bila visa od 80 cm

aca

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #11 poslato: Septembar 17, 2012, 11:58:07:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=14436
ej, znam da si rekao \"ne\", ali ovo je novi info za mene: lego seli jos neke pogone u Kinu, ne samo kolektibl minifiguirne?!


Онда да отворимо \"Распрострањеност Лега у Кини\" па да тамо богорадимо на задату тему.

luka00

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #12 poslato: Septembar 17, 2012, 08:12:27:posle podne »
Meni je zao sto
1) deca uzrasta preko 10 stide da kazu da se igraju sa legom i tada i prestaju
2) cini mi se da je ovo neko vec napiso,ali ne znam da li ima neko dete koje se igra s legom a da mu se neko iz porodice nije igrao legom

kamera

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #13 poslato: Septembar 17, 2012, 08:37:44:posle podne »
ja sam prvi poceo i super mi je
 :grin2: :grin2: :grin2: :grin2: :grin2:

luka00

  • Gost
Odg: Rasprostranjenost lego kocki u Srbiji
« Odgovor #14 poslato: Septembar 17, 2012, 08:40:35:posle podne »
fala bogu