Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 59197 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #435 poslato: Decembar 31, 2012, 09:17:16:pre podne »
Ma to je sve ok thx Sammaele na predlogu..ali nama treba narucioc :(

stanislaw

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #436 poslato: Decembar 31, 2012, 02:06:35:posle podne »
Ćao drugari, ako hoćete ja mogu da probam da vam budem naručilac za ovaj store. Nemam Paypal tako da moram da razjasnim sa likom oko IBAN uplate - verovatno bi je primio, ali u varijanti da svi troškovi transfera padaju na našu stranu - to treba još ispitati. Ja na nemačklom prilično direktno mogu da prodiskutujem stvar sa prodavcem. Poštarina je 6 evra do pola kile, 10 evra do kile, a kazneni paušal od 60 centi po poziciji se naplaćuje samo ako je prosečna vrednost pozicije ispod 2 evra, što neće biti problem ako ste namerili da kupujete setiće ili figurine.
Dajte mi računicu koliko vam je teška/skupa porudžbina pa da vidimo kako ćemo...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #437 poslato: Decembar 31, 2012, 04:03:54:posle podne »
OK odlicno hvala puno :smile2: ...izdogovaracu se sa Lesom i Profom pa ti javljam kako stojimo

aca

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #438 poslato: Januar 01, 2013, 03:06:32:posle podne »
Tomte није некоректан, али се треба пажљиво сабрати пре наручивања.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #439 poslato: Januar 01, 2013, 03:21:23:posle podne »
U kom smislu?

stanislaw

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #440 poslato: Januar 01, 2013, 03:53:58:posle podne »
Tom je korektan prodavac a u radnji nema šta nema, a kolega je prosto hteo da kaže da mora strogo da se pazi na računicu da prosečna vrednost lota ne padne ispod 2 evra, da ne bi bilo kaznenih taksi...
Stanislav

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #441 poslato: Januar 01, 2013, 04:51:59:posle podne »
Par utisaka o radnji:

-kockice su mu Ok
-ima veliki izbor
-dosta je skup
-postarina je oko 10 eura - citajte najsitnija slova
-postoji varijanta da postarina bude manja, ali onda dodaje njihov PDV na cjenu

World - Non-EU 27 - Priority Airmail
Time: ~2 weeks (delays arise from National Customs) Price: 6€ -500g/17.8oz, 10€ -1000g/35.7oz, 20€ -2000g/71.4oz. 5.99€ are added as you don\'t pay VAT (tax in EU) due to time/consuming export documentation for German fiscal authority.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #442 poslato: Januar 01, 2013, 08:52:51:posle podne »
Duke je objasnio sustinu. Npr. Milosh23 naruci 20 raznoraznih sitnih delova koji svaki vredi 0.5 eura, i svaki pripada razlicitom lot-u. Vrednost narudzbine bude 10 eura. A on svoje sortiranje (cimanje i nalazenje kockica) papreno naplacuje. To moze da bude 8, 12 ili 15 eura. Zato sam napisao da je za izbegavanje.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

stanislaw

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #443 poslato: Januar 01, 2013, 09:16:17:posle podne »
Gorepomenuta radnja je dobra kombinacija ako se kupuje jedan setić plus neki pojedinačni delovi, ukupne vrednosti recimo oko 35eur, jer onda pošiljka ne podleže carini a set vadi prosek vrednosti lota na 2eur tako da se ne plaća ekstra tarifa za cimanje na komad...
E sad već kad neko hoće dva dobra seta teško je uklopiti se u računicu, a osnovni smisao ove radnje je po meni to što od pojedinačnih delova nema šta nema, po ceni prihvatljivoj ako se kupuje u kombinaciji sa manjim setom.

stanislaw

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #444 poslato: Januar 01, 2013, 11:54:23:posle podne »
Imam jedno pitanje vezano za prijem pošiljki iz inostranstva. U slučaju da je pošiljka adresirana na vaše ime i prezime i vašu kućnu adresu iz Beograda, ali je ispunjena i rubrika za ime firme (bilo firma gde radite, ili potpuno nepostojeća firma), carinski organi će protumačiti da je primalac pošiljke pravno lice i primeniće poseban postupak carinjenja koji važi za pravna lica. To znači, umesto da vam poštar donese ocarinjenu pošiljku na vrata ili ostavi obaveštenje o podizanju u lokalnoj pošti, pošiljka će biti preusmerena na carinjenje u Poštu br. 2 na glavnoj železničkoj stanici i vi ćete na kuću dobiti plavi koverat sa obaveštenjem o tome.
Zatim svakog dana od 8 ujutro možete otići tamo, objasnićete da je došlo do zabune i da pošiljku podižete kao fizičko lice na koje je pošiljka adresirana, pa će otvaranje i carinjenje pošiljke biti obavljeno PRED VAMA, na licu mesta ćete uplatiti dug po carinskom pregledu i ocarinjenu pošiljku će vam predati u ruke - neće putovati do vaše lokalne pošte.
Ovo je interesantno iz dva razloga: prvo, ne znam da li može malko da ubrza proces prijema pošiljke, jer se obaveštenje primaocu trigeruje čim se pošiljka zavede na ulazu na carinjenje (otklanja se mogućnost zastoja u carrinjenju ili prosleđivanju na odredišnu poštu), a drugo ako očekujete da je pošiljka granični slučaj imate priliku da pričate sa carinskim organom pre nego što vam odrežu onako kako oni misle da treba. Sigurno je samo da će u ovom slučaju osnovica biti obračunavana po PS-u na deklarisanu vrednost PLUS svi transportni troškovi. Ukoliko nekim čudom dokumentacija o vrednosti pošiljke nedostaje, moći ćete da pišete izjavu o njenoj vrednosti, naravno ukoliko carinski organ oceni da je vaš iskaz u granicama razumnog.
Ima li neko mišljenje na sličnu temu?

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #445 poslato: Januar 02, 2013, 02:02:10:pre podne »
o bre Stanislave :)
mozda je to nesto super, mozda nije, stvarno ne znam. Ali ono sto bih preporucio je sledece:

- narucivati preko bricklinka, a na bricklink staviti svoju privatnu adresu (ili nekog rodjaka koji ima sanduche:), i ne pominjati firmu.

- placati iskljucivo preko paypala, a ko ga nema moze iscimati nekog ko ima, i ponuditi neki sitan procenat ili neku drugu uslugu (tipa da taj sto placa naruci nesto, a ne plati postarinu, ili neki drugi lep gest, poklon u kockicama ili sl)

- narucivati do 49.99e vrednosti bez postarine

- napravio sam racunicu iz iskustva - treking i osiguranje se ne isplati - kada saberem pakete koji mi nisu stigli i pakete koji jesu, da sam na svaki platio par eura za treking, doslo bi mi sedam do deset puta skuplje nego vrednost paketa koji mi nisu stigli. Po meni, ako uzimas jednom ili dva puta, uzmi treking i osiguranje. Ako uzimas cesto, a po malo, nemoj.

- Pre narudzbine UVEK procitaj \"uslove prodavca\" (obicno je pola strane:)

- koristi \"wanted\" listu, tako mozes odmah da vidis da li je prodavac vredan detaljnijeg preturanja po inventaru ili ne

Ovo su ti manje vishe sva pravila (mozda sam nesto zaboravio) za srecan shoping :) Ne kazem da ovo gore sto si napisao je bolje ili losije, ali je definitivno komplikovanije, duze traje i zahteva vise cimanja. Sad sve zavisi od toga cega imas (vremena ili para ili zivaca :) a sta ti nedostaje :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #446 poslato: Januar 02, 2013, 08:52:00:pre podne »
Citat: \"stanislaw\" post=18577
Imam jedno pitanje vezano za prijem pošiljki iz inostranstva. U slučaju da je pošiljka adresirana na vaše ime i prezime i vašu kućnu adresu iz Beograda, ali je ispunjena i rubrika za ime firme (bilo firma gde radite, ili potpuno nepostojeća firma), carinski organi će protumačiti da je primalac pošiljke pravno lice i primeniće poseban postupak carinjenja koji važi za pravna lica. To znači, umesto da vam poštar donese ocarinjenu pošiljku na vrata ili ostavi obaveštenje o podizanju u lokalnoj pošti, pošiljka će biti preusmerena na carinjenje u Poštu br. 2 na glavnoj železničkoj stanici i vi ćete na kuću dobiti plavi koverat sa obaveštenjem o tome.
Zatim svakog dana od 8 ujutro možete otići tamo, objasnićete da je došlo do zabune i da pošiljku podižete kao fizičko lice na koje je pošiljka adresirana, pa će otvaranje i carinjenje pošiljke biti obavljeno PRED VAMA, na licu mesta ćete uplatiti dug po carinskom pregledu i ocarinjenu pošiljku će vam predati u ruke - neće putovati do vaše lokalne pošte.
Ovo je interesantno iz dva razloga: prvo, ne znam da li može malko da ubrza proces prijema pošiljke, jer se obaveštenje primaocu trigeruje čim se pošiljka zavede na ulazu na carinjenje (otklanja se mogućnost zastoja u carrinjenju ili prosleđivanju na odredišnu poštu), a drugo ako očekujete da je pošiljka granični slučaj imate priliku da pričate sa carinskim organom pre nego što vam odrežu onako kako oni misle da treba. Sigurno je samo da će u ovom slučaju osnovica biti obračunavana po PS-u na deklarisanu vrednost PLUS svi transportni troškovi. Ukoliko nekim čudom dokumentacija o vrednosti pošiljke nedostaje, moći ćete da pišete izjavu o njenoj vrednosti, naravno ukoliko carinski organ oceni da je vaš iskaz u granicama razumnog.
Ima li neko mišljenje na sličnu temu?

Nisam nikad ovo pokušavao, ali sama pomisao na plavi koverat i odlazak u carinsku poštu (koja će uskoro biti premeštena u GPC tj. na auto put za Novi Sad) u meni izaziva takvu jezu da bih radije  platio dodatnu carinu nego imao posla s time. Imaj u vidu i da carina vodi evidenciju o ljudima kojima često stižu paketi, tako da posle 2-3 takve \"zabune\" može da se desi da traže da prođeš postupak uvoza kao firma, što uključuje ovlašćene špeditere i još mnogo taksi i naknada...

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #447 poslato: Januar 02, 2013, 09:41:05:pre podne »
Evo ja malo da pomognem:

Meni su vecina ranijih posiljki stizale na firmu. Razlog tome je bio visestruki. Prvo postar mi je bio sigurniji i mnogo manje se kralo kada paket ide na firmu. Drugo sekretarica je uvek tu i ne moram da brinem o paketu. Vecina stvari je stizalo bez problema. Bilo je slucajeva da paketi i ispod 50 evra dospeju u glavnu carinsku postu. Tada nastaje muka. Moras da pises izjavu (imam u firmi formular) da je roba licno tvoja a ne firmina. To lepo overis i zavedes u svojoj firmi i sa tim papirom normalno kao fizicko lice ides u glavnu carinsku postu. Posle je procedura jasna ...
U poslednje vreme sam opet poceo da koristim kucnu adresu, ipak je lakse.

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #448 poslato: Januar 03, 2013, 05:20:15:pre podne »
cela penta je da se izvaga izmedju kolicine potrosenih para i kolicine potrosenih zivcaca & vremena; onda jasno vidis sta te dodje \"jeftinije\" i to i uradis

btw, nisam to pomenuo, ali 75% od narudbina koje mi nisu stigle, prodavci su mi vratili pare (iako to nisam trazio), ili bi mi ponudili da narucim za isti iznos (sto bi znacilo da su oni sami placlai postarinu), iako je svaki put odgovornost bila na meni, zbog nacina dostave koji sam birao (najjeftiniji, bez trakinga i osiguranja)

...paypal ce kad tad doci do Srbije, a do tada, pomoc prijatelja i/ili lego entuzijaste je i dalje najbolja ideja. fizicko lice, sa sto manje shtrchanja :)

Takodje bih ti preporucio da pogledas temu \"PaB\" (ili kupovina u PaB-u, zaboravio sam kako se tacno zove, ali je ovde negde), mozda ti nesto bude zanimljivo, ili ti potakne neke sopstvene ideje, vezano za organizaciju shopinga, shipinga i placanja

aca

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #449 poslato: Januar 03, 2013, 10:40:47:posle podne »
Citat: \"stanislaw\" post=18575
Gorepomenuta radnja je dobra kombinacija ako se kupuje jedan setić plus neki pojedinačni delovi, ukupne vrednosti recimo oko 35eur, jer onda pošiljka ne podleže carini a set vadi prosek vrednosti lota na 2eur tako da se ne plaća ekstra tarifa za cimanje na komad...
E sad već kad neko hoće dva dobra seta teško je uklopiti se u računicu, a osnovni smisao ove radnje je po meni to što od pojedinačnih delova nema šta nema, po ceni prihvatljivoj ako se kupuje u kombinaciji sa manjim setom.


Браво Станиславе, узео си ми мисли из главе! Ја сам исто наручивао један сетић плус делови. За све остало је боље да набавите делове из две полуснабдевене радње. :bored:

P.S. daulex је најстручнији за набавку на фирмину адресу, све је рекао.

P.P.S. Узгред, мени је пре неког времена пошиљка из Немачке стигла за рекордних недељу дана - уопште се није задржавала на царини! Јесте да је и на претходним било назначено да вреде много мање од 50 евра, али су морали да их пропусте кроз руке...  :doubtful: