Autor Tema: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)  (Pročitano 4875 puta)

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« poslato: Avgust 07, 2017, 02:41:37:posle podne »
Да ли неко има информацију о Лего продавници у тржном центру у Рајићевој? На сајту Рајићева шопинг центра у одељку лизинг - већ са нама, на списку предузећа-компанија-фирми које су већ закупиле простор стоји и ЛЕГО са радњом на 172 квадратна метра. Да ли је то званична-официјелна лего радња или је неко од наших ''заступник''?
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2017, 04:10:19:posle podne dugme »

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Рајићева
« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2017, 02:42:58:posle podne »
И да, центар још није почео са радом, нисам видео када је отварање, али сам разумео да је планирано ове године, свакако.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Рајићева
« Odgovor #2 poslato: Avgust 07, 2017, 03:08:12:posle podne »
Otvaranje je planirano za jesen. U pitanju je LEGO monobrand radnja identična onim koje su već otvorene u Hrvatskoj i Sloveniji, i vlasnici su isti. Trebalo bi dakle da ima kompletan asortiman LEGO proizvoda uključujući i ekskluzive, kao i Pick-a-Brick zid (doduše ne na čaše već na gramažu) i Build-a-Fig. Još uvek je nepoznatno kolike će biti cene, ako bude kao u HR i SLO možemo računati da su oko 10% više od evropskih.

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Рајићева
« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2017, 10:18:53:posle podne »
tu će se samo pick a brick isplatiti

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Рајићева
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2017, 06:49:22:posle podne »
tu će se samo pick a brick isplatiti
Iskreno sumnjam, u Sloveniji i Hrvatskoj se ne isplati. Ali se setovi isplate za sve koji nemaju opciju da ih nabave po nekoj povoljnijoj ceni.

brickblues

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 946
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • brickblues@instagram
Odg: Рајићева
« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2017, 07:41:47:posle podne »
Nazalost i ja sumnjam da ce od takvog Pick-A-Brick-a na grame biti vajde. Svaki koji sam imao prilike da obidjem, bio je previse skup...  :confused:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Рајићева
« Odgovor #6 poslato: Avgust 08, 2017, 08:30:58:posle podne »
iskreno dovoljno će biti ako bude bar solidan asortiman,  da kad nešto gradim ne moram da se cimam i jurim da naručujem 10tak kockica  :smilie:

brickblues

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 946
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • brickblues@instagram
Odg: Рајићева
« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2017, 08:32:30:posle podne »
Za par kockica uvek! :)

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Lego Store u Srbiji
« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2017, 02:58:06:posle podne »
Pre par nedelja javi mi majka da se otvara lego radnja u Beogradu.
Ali posto nije imala link ja shvatih da se samo otvara neka radnja koja ce prodavati Lego kocke kao sto to rade neke vec postojece.

A onda pre par dana naleteh na ovo:
http://www.telegraf.rs/vesti/ekonomija/2889896-konacno-otvara-se-prva-lego-prodavnica-u-srbiji

Da li je ovo stvarno istina i da li se stvarno radi o zvanicnom Lego Store-u (sa PAB zidom i ekskluzivnim setovima) ili se neko malo zaneo pa  izmenio vest a ostali portali kopirali i da li je dati datum stvarno tacan ili je prica slicna "Otvaranjima Ikea-e"? (obzirom u kakvoj drzavi zivimo valdja razumete moje nepoverenje)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2017, 09:51:55:posle podne »
Nije radnja kao u LOndonu, Americi, Nemackoj  itd, tj Lego Store pod direktnim ili indiretnim vlasnistvom Lego kompanije.

Ovo je radnja u fazonu tzv franšize, privatnik  (u ovom slucaju jedna madjarska firma) kupi pravo od Lega da drzi radnju koja je vizuelno identicna radnjama koje osniva Lego, sve je kao i u ostalim radnjama, ali rizik poslovanja snosi taj Madjar i cenovna politika je skoro pa njegova stvar. Rezultat cene nešto veće.

Ali ono što bi trebalo da bude isto, kao i u radnjama osnovanim od strane Lego, to je asortiman. Tako da očekuj setove koje si do sada samo mogao da sanjas u Srbiji: modulare, razne Lego asesoare, specijalne serije setova,  Millennium Falcon i td. Faktički sve ono sto lego nudi na Lego.com u toku godine, a kod nas dodje npr samo 70% asortimana

djmrky

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« Odgovor #10 poslato: Septembar 13, 2017, 10:08:38:pre podne »
Dakle, sutra se otvara radnja

Mada, ja i dalje ne znam kako ce oni uspeti da izadju na kraj sa cenama po kojima se moze nabaviti preko oglasa.

Ono sto se bar nadam je da ce mozda malo da dovedu u red izvesne druge lopovske firme koje deru kozu s ledja.

Ja svakako i dalje nabavljam sve sam iz Madjarske (cena kad se vrati porez je nenadmasna, pa jos kad je nesto na akciji, ihaj), mada je sa modularima cesto problem.

Eto, videcemo kako ce biti

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« Odgovor #11 poslato: Septembar 13, 2017, 10:21:18:pre podne »
Cene iz oglasa su zbog umanjenja za porez nekad čak i niže od najnižih evropskih cena, tako da se s tim sigurno neće takmičiti. Ono što će verovatno uraditi (a što je Dexy već pokušavao) je da će izvršiti pritisak na našu carinu da preseku tj. minimizuju te kanale šverca.

Dexy trenutno ima cene koje su oko 20% više od nemačkih. Ja očekujem da u radnji budu oko 10% preko nemačkih, što je onda generalno OK. Treba uzeti u obzir da Nemačka i par okolnih zemalja imaju najniže cene u Evropi*, i da je LEGO u Francuskoj, Belgiji, Skandinaviji - uključujući i Dansku - daleko skuplji. A LEGO nigde u svetu nije jeftin nikad bio.

*ne računajući Britaniju gde su cene trenutno smešne zbog Brexita i pada funte

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2017, 10:23:04:pre podne »
Dakle, sutra se otvara radnja

Mada, ja i dalje ne znam kako ce oni uspeti da izadju na kraj sa cenama po kojima se moze nabaviti preko oglasa.


Ako ce to biti cene kao u njihovim radnjama u Hrvatskoj i Madjarskoj, ne brinem za njihovu buducnost.

I sada se dosta kupuju Lego setovi u zvanicnim radnjama iako znamo kolike su cene u njima.

Uvek ce biti kupaca koji nemaju prilike da se cimaju iz insotranstva, ili da mole nekog, vec je jednostavno da odu i kupe set. Narocito kad su u pitanju setovi kojih do sada nije bilo kao Modulari, Winter Village setovi i sl. I za takve setovi preprodavci na internetu nisu nesto posebno konkuretni u odnosu na cene koje su u Hrvatskoj.

Ali naravno sve ovo pod uslovom da cene ne budu kao sada, Ninjago Movie brod u Nemackoj oko 160 EUR a kod nas oko 230 EUR


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« Odgovor #13 poslato: Septembar 13, 2017, 10:25:15:pre podne »
Ali naravno sve ovo pod uslovom da cene ne budu kao sada, Ninjago Movie brod u Nemackoj oko 160 EUR a kod nas oko 230 EUR
Ozbiljno? Očekivao sam oko 200, ovo je baš sumanuto.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO Monobrand Store Beograd (Rajićeva)
« Odgovor #14 poslato: Septembar 13, 2017, 10:41:17:pre podne »
Ali naravno sve ovo pod uslovom da cene ne budu kao sada, Ninjago Movie brod u Nemackoj oko 160 EUR a kod nas oko 230 EUR
Ozbiljno? Očekivao sam oko 200, ovo je baš sumanuto.

27.000 dinara

https://www.dexy.co.rs/the-lego-ninjago-movie/10766262-lego-ninjago-movie-destinys-bounty
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2017, 10:46:11:pre podne bnesty »