Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 35318 puta)

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #195 poslato: Jul 06, 2012, 12:48:17:posle podne »
@ Angeli

За неке радове се види из авиона да нису радила деца, зато сам се и шалио да ће мој брат да учествује, тј. ја ћу али на његово име.

Не могу да се користе ранији МОС-ови који су објављени пре конкурса, такво је било правило, а неки су га прекршили.

То се зове варање и то није ферплеј, свако има своју савест нек ради шта хоће, ја само не желим да будем ни у каквом друштву са таквим играчима па макар то било и такмичење.

@ Papagajche

Хвала на похвалама! Што се тиче стена, тренутно не располажем толиком количином кровића, слажем се да би можда било више МОС-ерски али не за такмичење пошто то не би нико ни гледао, него ради себе, с тим да сам задовољан како је испало и како сам уклопио као целиниу, било је радова са brick build техником, који су смешни колико су симетрични, као накаква шах табла, скроз промашај, а толико материјала.

@ Sammael

Хвала!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #196 poslato: Jul 06, 2012, 01:24:58:posle podne »
Ja sam naravno, oduševljen radom!

Sjajna ideja i detalji.

Pošto pratim tvoj naoredak, mislim da ćemo gledati još puno dobrih,
kvalitetnih ali i duhovitih moceva!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #197 poslato: Jul 06, 2012, 01:42:16:posle podne »
Citat: \"Djapeto\" post=13061
@ Angeli

За неке радове се види из авиона да нису радила деца, зато сам се и шалио да ће мој брат да учествује, тј. ја ћу али на његово име.

Не могу да се користе ранији МОС-ови који су објављени пре конкурса, такво је било правило, а неки су га прекршили.

То се зове варање и то није ферплеј, свако има своју савест нек ради шта хоће, ја само не желим да будем ни у каквом друштву са таквим играчима па макар то било и такмичење.


ako smatras da je neko prekrsio pravila konkursa, imas pravo da svoje misljenje izlozis organizatoru, naravno uz dokaze...mejl adresa je ista na koju si slao rad...
Pre 2-3 godine je to bio slucaj, neko je prijavio i rad je diskvalifikovan...

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #198 poslato: Jul 06, 2012, 02:39:59:posle podne »
@ dugme

Знам за ту могућност, да сам хтео одмах би то урадио чим сам неправилност и видео, као што су сви вероватно приметили, када је рад окачен на сајту Brickenburg-a, рад је добар и без свега тога, али можда је то нијанса између награђених радова, наравно да сви који и мало прате форум знају о чему причам.
Овај по мени назови дечији рад ме стварно непријатно изненадио, али ако жири сматра да је то ок шта ја да додам, на крају ово прво се лако може доказати а ово друго мало теже али сигурно да може.

Тако да ја сигурно нећу ништа да покрећем, надам се да се то неће понављати од такмичара из Србије. Поред свега тога Brickenburg такмичење ово и сва наредна су за мене прошлост, свима из Србије честитам који су учествовали а будућим учесницима желим пуно успеха!

П.С.

Не исључујем да ће се пријавити мој брат од 6 година, не знам јел сам вам причао, али мали растура слаже као ја, тешко је и направити разлику, има да зинете кад видите рад са његовим потписом :laugh:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #199 poslato: Jul 06, 2012, 03:00:44:posle podne »
@ Sale

Хвала Сале на похвалама! Надам се да напедујем и да ћу још да напредујем, у сваком случају пуно си ми помогао у томе својим добрим саветима, велико богатство је имати таквог МОС-ера за пријатеља у моковању!

Надам се да ћу качити слике још многих надам се добрих МОС-ова али се још више надам да ћу следеће године слати слике не из Балкана него из Deutschland-a.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #200 poslato: Jul 06, 2012, 03:58:40:posle podne »
ma daj, mozda sve prihvatas previse ozbiljno :) (vidi ko ti kaze, ja sam kralj egoizma, spojim dve kockice, odmaknem se i kazem \"au, sto je odlicno!\" :)  ali sa druge strane, ne mozes uvekocekivati da ce ljudi shvatit/ gotiviti/ voleti ono sto si napravio. Zapamti jednu mudru izreku koju mi je rekao profan iz srpskog, kada smo pricali o nekoj tankoj knjizi: \"do jednostavnosti treba narasti\" :)

boli te uvo, gradis za sebe i/ili da se pohvalis drugim ljudima koji isti grade, a uvek ce biti neko ko ne voli tu temu/tehniku/osvetljenje/boju/flesh ili zute glave/ zenske minifigurine/lego kocke u globalu i sl :)

i samo da znas, gledao sam klinca na youtuba kako pravi scenu iz STAR GATE-a serijala, i odlepio, a imao je izmedju 12 i 15 godina. Kad se priblizis, jednostavne tehnike, ali kad se odaljis, kako nenormalno dobro izgleda :) Neka deca jednostavno imaju shmeka :)

Pretpostavicu da, kad je ovo i sl takmicenja u pitanju, nije stvar u nagradi, vec u slavi, predstavljanju svojih umeshnosti gradjenja i osmishljavanja, odobravanja i prepoznavanja od drugih, narocito onih ciji rad postujes, uzivanja pri osmishljavanju i gradjenju i osmehu kada te drugi pohvaljuju za ono sto si postigao ;) Nagradu mozes sigurno i sam sebi da kupis, boli te uvo ako ziri ne prepozna tvoju genijalnost, nisu ni od toliko slikara, pa ih danas kuju u zvezde :)

Ja bih preporucio da sledece godine ili kad je evc sledece brikenburg takmicenje opet izadjes, i napravis jos nesto bolje, vecei sjajnije! (ne mora vece:)))

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #201 poslato: Jul 06, 2012, 07:33:39:posle podne »
ajde i ja da kazem koju mada nisam pratio to takmicenje uopste obzirom da je tema bili city (ali ja ipak imam par setova i figurica iz te teme, moras da poradis na tome :)).
tema je dakle bila city ali ti si ih potpuno iznenadio. e sad bih ti ispricao legendu  sa prijemnog na arhitekturu (ziva istina, ali je dobila status legende, dugmetova devojka mmora znati za nju), ne bih da pisem sad i sirim da ne zvucim kako deka iz \"only fools and horses\" (during the war... ali ispricacu ti jednog dana kad se upoznamo). poenta je - budi siguran da su se koplja lomila oko tvog rada u slucaju da je zasedao neki ziri i gledao svaki rad ponaosob. mozda ti je falio samo neki josh mali detalj (mozda bas pomenuti cirada ili tockovi) i da se sada shepuris nagradom :)

a ucestvovati ili ne ucestvovati... pa ja sam bio u slicnoj dilemi na FBTB forumu ljubutelja SW i Super heroes... sistem glasanja je drugaciji (navodno glasaju clanovi foruma) ali neki glasovi totalno nemaju smisla. misleci da kvalitet mora da se progura makar blizu vrha ako ne u finale takmicenja i da prvi put jednostavno ljudi nisu skapirali ili da ja nisam skapirao, resio sam da ucestvujem ponovo i iskoristim steceno iskustvo... kad ono -  opet isto! (ako se secate teme vezano za to drugo takmicenje: http://www.skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=10&id=12247&Itemid=137&lang=en).
 i mislim da sam opet slicno prosao - recimo na gornjoj tercini. ali pritom racunajte da su donja trecina - osmogodisnjaci sa \"sladoled\" konstrukcijama. a sto je najgore opet skoro isti ljudi odnesu prvih 4-5 mesta!! :angry:  
i sad ide potencijalna teorija zavere - nece im se da daju pare za shipment za nagrade, ili namestaju sebi nagrade ili mrze srbe, ruse, liliputance i kineze... ali ipak ucestvovacu opet! dok stvarno nesto ne osvojim. i onda cu da im kazem E J*&^%  JA I VAS I VASHE KOCKICE I VASHE NAGRADE I AMERIKU I.... bla_bla... i onda te kockice posaljem gladnoj deci u afriku. ili ih samo zapalim! :devil2: (Zli me primiio na tu ideju, ja stvarno dosad nisam bio u tom fazonu:))

dakle da citiram svoju omiljenu majicu svog omiljenog benda za konacnu poruku:
BE STRONG BE WRONG!

a majicu sa ovakvim natpisom da kupite angeliju za rodjendan :grin2: :
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #202 poslato: Jul 06, 2012, 08:49:27:posle podne »
@ yanakin

Не могу да ћутим и кад сви ћуте и праве се блесави да не виде! Мој мото!

Због тога сам написао све не прозивајући никог директно, иако сви знају о чему се ради, а понеки се праве блесави као нису упућени па траже појашњење. Иако сам знао да ће прича вероватно да оде на страну, да будем сврстан међу егоисте, да сам љубоморан или не могу да поднесем пораз или хоћу неки сетић, по цену тога нећу да ћутим, не може то тако да прође а да нико ни не помене, а знам да мисле и кометаришу међусобно, с тим да не иструјем нигде правду.
Бранио бих сваки добар рад па и мој из принципа, али нисам кукао што нисам освојио ништа, него што сам дао максимум и што сам имао страшну инспирацију, која будимо реалини налети само, а остала не примћена у преводу не конташ са са жиријем, јер мени је битно све да има МОС и причу и оригиналност и кративност и целину и добру технику, то је као уметност ту нема погрешно и ником ту ништа од жирија не замерам.

Не подностим неферплеј, како други живе са тим, не знам нити ме занима, не подносим и не ћутим.

Мала исправка, тема није била сити него саобраћај а то је широк појам, и драго ми је да је тако јер је то много плодније за креативност.

Angeli и Yanakine хвала још једном за лепе речи и савете, ценим то!
 
Завршио бих сад са овом причом, било прошло, честитам поново свима и желим успех свим будућим такмичарима.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #203 poslato: Jul 06, 2012, 11:09:22:posle podne »
ako bude takva majica, neka bude crna sa crvenim slovima :)

Djapeto

  • Gost
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #204 poslato: Septembar 17, 2012, 10:03:13:pre podne »
Blacksmith\'s bellow - ковачки мех

минифиг скала, за мене бар доста захтевна, било би боље са  wedge у средини у tan боји било би реалинјие јер више личи на кожу, тренутно немам али набавићу већ












Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #205 poslato: Septembar 17, 2012, 10:08:32:pre podne »
Ekstra je! Zaista zahtevna stvarčica za minifig skalu, ali mislim da je rezultat spektakularan.

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #206 poslato: Septembar 17, 2012, 10:23:20:pre podne »
bas odlicno izgleda, sa tan kockicom ce biti jos realnije

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #207 poslato: Septembar 17, 2012, 11:47:14:pre podne »
Auu! Odlično, odlično :smile2:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #208 poslato: Septembar 17, 2012, 04:23:45:posle podne »
Svetski al nase ,al ozbiljno! xD
Svaka cast! Jedva cekam  da vidim ostatak!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #209 poslato: Septembar 17, 2012, 07:30:57:posle podne »
Fantastično!

Definitivno se vidi potpuna orijentisanost na temu sa spektakularnim rezultatima.
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!