Autor Tema: Spremanje Lego kockica  (Pročitano 40319 puta)

Toma

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #45 poslato: Avgust 22, 2011, 06:59:30:posle podne »
Bio sam danas do Merkura na Karaburmi i nasao neke kutije za odlaganje. Mogu se kupiti pojedinacno za 285RSD po komadu:


ili u okviru kompleta za 1523RSD:


Kao sto se i vidi kutije mogu da se slazu jedna na drugu a jedini problem koji ja vidim je taj sto se ne mogu skroz zatvoriti... Sta mislite, da li je ovo dobro resenje?

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #46 poslato: Avgust 22, 2011, 07:27:17:posle podne »
nije, prasina ce ti biti neresiv problem
plus jedna ta kosta 285din, znas koliko kockica mozes da kupis na bricklinku za te pare:)
mislim da su za one sitne kockice idealni oni klaseri sto ih je dugme prodavao (prelistaj ovu temu, ima negde link), a na drugom mestu one sto sam ih opisivao, mislim u ovoj temi, okacio sam i slike. i jedne i druge kostaju 1000 i nesto din, jeftinije od onog kompleta koji ti ne bi bio zgodan, cini mi se

iz mog iskustva kao nekog ko se neprestano igra sa lego kockicama i pravi nesto, najbolji nacin cuvanja lego kockica, kad je u pitanju prostor, preglednost i zastita od prasine su zip-lock kesice

idealne su jerr ih ima svih velicina, i sve sem najvecih kockica drzim tu. najvece kockice (paneli i sl) drzim u obicnim pijacnim kesama.

Sistem sa kesama je super jer, kada se ne igras, mozes sve da ih stavis u veliku kesu (od metroa, na primer), i sve zajedno u orman (dalje od svetla); sve ti je pregledno jer su providne, ne rasipaju se, i mozes da ih slazes pored sebe na stolu/krevetu/fotelji jednu uz drugu i lego tako ide u visinu, ne u sirinu :)

sobzirom da su zip-lock lego ne moze da ispadne iz njih, zasticeno je od prasine.

Probao sam zaista maltene sve, i to je najbolji nacin (imam cak i 50 kutija od eurokrema u kojima sam drzao kockice, problem je bio sto se ne vidi gde je sta i plus sto su kutije ovalne, pa zauzimaju mnogo mesta. plus, nekih kockcia imam za desetinu kutije, a nekih za tri kutije, i onda one malo napunjene stavljao sam jednu u drugu, pa onda minut preturanja da nadjem crni 1x4 brick arch, prodje me i volja na pola :)

eto, iz 30 godina iskustva igranja sa lego kockicama (krenuo sam da se igram sa tri:))), moj savet su: zip-lock kesice.
narocito sto su nenormalno jeftine, a tih 1500 dinara sacuvaj za minifig seriju 5 :)

a ako bas hoces da se pohvalis sa slikama svoje kolekcije (to je kao kada bi neki gradjevinac otisao na gradiliste i sa ponosom pokazivao dva slepera peska koje mu je na gomilu istovario kamion:)) onda mozes sve kesice da stavis u one plasticne, velike, mislim da je przulj okacio fotku tih kutija, i onda da ih drzis tako, mada ce ti opet biti lepo rasporedjene unutar kutije i znaces gde je sta

za pocetak, ako ne mozes da nadjes te kesice, ja imam tonu koju koristim, i iskreno ne mogu da se setim odakle mi, tako da mogu da ti posluze dok se ne snadjes.

eto:)

Djapeto

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #47 poslato: Avgust 22, 2011, 07:49:16:posle podne »
Super stvar!

Bas koristan savet. Hvala Angeli!

Minimalno mesta, veoma jeftino, veoma pregledno, resenje za grupicu od par kockica koje zauzimaju puno mesta, bas kao sta si naveo.

Mozda je prednost kutije jedino sto iz kesice verovatno moras cesto ili ponekad da prospes kockice a u kutiji ih prevrces dok ne nadjes sta ti treba i nema sakupljanja nego samo zatvoris poklopac.

Ima onih kutijica za odlaganje hrane, kojih ima milion velicina i imaju providne poklopce ili su skroz providne.

Toma

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #48 poslato: Avgust 22, 2011, 09:08:57:posle podne »
OK, sutra idem da pronadjem te zip-lock kesice... A ako ne uspem, znam i kome da se obratim :)

Hvala puno Angeli!

Djapeto

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #49 poslato: Avgust 22, 2011, 09:28:14:posle podne »
Druze ajde ako si vec u ozbiljnoj misiji :smile2: pronalazenja idealnih mesta za odlaganje kockica, posto ce i meni ta informacija biti vazna zbog pribavljanja istih, pogledaj ako budes imao vremena kod kineza, oni imaju razne drangulije, i u nekim drugim prodavnicama, plasticne kutije providne ili sa providnim poklopcima.
Koje su cene, gde ih ima i koliko su raznovrsne po velicini i obliku.

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #50 poslato: Avgust 22, 2011, 10:38:39:posle podne »
:)
nista bre :)
verujem da ih im ili kod kineza, ili u radnjama tipa \"uradi sam\" na nbgd-u
radnje koje prodaju sitnice (ferumi, radnje koje produja sice i dugmice i sl) sigurno imaju te kesice, pa mozes da pitas njih odakle ih nabavljaju - zatim svi sa bricklinka koriste te kesice, tako da bilo koji prodavac, ako bude imao vremena&zelje, moze da da ideju gde ih nabaviti

kad ljudi procitaju tovj post, mozda ce se neko setiti jos negde gde imaju da se kupe :)

i znaj, nemoj da se zaleces da kupis 200 kesica jedne te iste velicine, ako mozes, gledaj da kupis od najvecih do najmanjih, i totalno je svejedno ako napunis kesicu samo malo, one se lako smotaju i zguzvaju da ne zauzimaju mesto :)

i sobzirom da vidim da se nova generacija forumasha sprema za lego pohode, aj opet da napravimo onu narudzbinu iz poljske? ova prodavnica stim da je opet fokus na \"brick\" kockicama, 1x1 i 1x2 i sl :)
mada sad gledam, imao je 30.000 plavih 1x2, sad ima jos samo 900 :) sad mi zao sto nisam kupio. mada, taj prodavac ima obicaj da ne upisuje sve sto ima, pa mu mozemo baciti mejl da vidimo sta jos ima sa strane ;) tj da li bas tih ima a da ih nije uneo. isto kao i prvi put, on salje onom mom ortaku koji je isto u poljskoj, ortak prepakuje u torbu i salje busom za bg. za visno od torbe bus je od 10 do 35e - ali se ne placa carina. 35 e platio sam za onih 40kg lego kockica :) kofer je bio toliko tezak da nisam mogao da ga dignem i ubacim u autobus :)


strelica pokazuje na minifigurinu, da se stekne utisak koliko je to bilo kockica
...nazalost, ni jedna jedina kockica od tih nije isla meni, pomogao sam nekom decku koji je hteo da kupi kockice; ostavio mi je par stotina plavih 1x2 za Menzoberranzan koji ste videli na izlozbi, i sad kad pomislim, nikad mu to nisam vratio, a on nijednom nije pozvao da pita...
jel ste raspolozeni? Ako da, da nastavimo pricu o ovome na temi \"narucivanje preko bricklinka\"

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #51 poslato: Avgust 22, 2011, 11:14:33:posle podne »
Prebacuj pricu na pravu temu :smile2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #52 poslato: Avgust 23, 2011, 10:59:24:pre podne »
Zip kesice sam ja jeftino kupovao na nbg buvljaku, imas sirok spektar velicina...
Problem sa zip kesicama je mogucnost cepanja ako si nestrpljiv...ili malo dete...znam, verujte...
...и нестадох у измаглици...

Toma

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #53 poslato: Avgust 31, 2011, 08:20:17:pre podne »
Danas sam konacno nasao vemena da skoknem do Buvljaka na NBG-u... :party:  Nasao sam zip-lock kesice i uzeo jedan paket (posto samo tako prodaju), tako da sada imam 100 komada dimenzije 17x20 cm... Ako nekome budu trebale moze slobodno da se javi, preko pola mi je visak...

Angeli

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #54 poslato: Avgust 31, 2011, 03:05:03:posle podne »
koliko si platio kesice, i ako se secas cene kesica drugih dimenzija? i koliko ima kesica u paketu? :)

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #55 poslato: Septembar 01, 2011, 07:28:55:pre podne »
Citat: \"Toma\" post=4347
Ako nekome budu trebale moze slobodno da se javi, preko pola mi je visak...


nemaš ti višak kesica, već manjak kockica :tongue2:

Toma

  • Gost
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #56 poslato: Septembar 01, 2011, 04:58:40:posle podne »
Ima 100 kesica u paketu, i ove 17x20cm sam platio 570 din. Ne mogu da se setim tacnih dimenzija i cena ostalih ali ima sigurno barem 20 razlicitih velicina a cene idu otprilike od oko 150 din za 3x4cm pa sve do nekih 900 za 25x30cm...



@Sektaash:
potpuno se slazem :laugh: :laugh:

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #57 poslato: Septembar 02, 2011, 10:26:01:posle podne »
Cao svima,

s obzirom da sam u jednom setu koji sam kupio preko ebay-a imao nekoliko belih kockica koje su pozutele od sunca resio sam da isprobam da im vratim prvobitnu boju uz pomoc saveta koje sam nasao na eurobricks-u:

http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=30285&st=36

Kupio sam 2 bocice (200 ml) troprocentnog rastvora hidrogena (vodonik peroksid) u apoteci i sipao ih u staklenu teglu, stavio u nju pozutele lego kockice i ostavio ih na terasi. S obzirom da mi je terasa okrenuta na severozapad nemam puno direktne sunceve svetlosti (par sati na dan) ali i to je bilo dovoljno da nakon tri dana sve kockice u tegli se \"oporave\" i da im se vrati vrlo lepa bela boja :-).

Nakon toga sam ih dobro isprao vodom i sada sam ih ostavio na susenje. Kockice na dodir su delovale drugacije (pomalo klizave), ali sada posto su se poptpuno osusile deluju na dodir kao bilo koja lego kocka. Takodje cini mi se da nisu izgubile na cvrstini i da se obro spajaju sa drugim kockicama. Takodje sam eksperiment izveo i na jednoj svetlo sivoj kockici i rezultati su zadovoljavajuci (na eurobricks-u je pisalo da im se malo promeni boja ali ja za sada to nisam primetio).

Iduci put kad budem izvodio ovaj eksperiment pokusacu da uslikam koju fotku pa da pokazem rezultate.

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #58 poslato: Septembar 06, 2011, 09:24:22:posle podne »
U Rodi na NBG imaju FINO zip kesice na odjelu gdje su kese za zamrzivac, folije za pecenje...
Ja sam nasao sledeca pakovanja:

1l - 20 kom. - 90din
3l - 12 kom. - 90 din
mix - 20kom. - 94 din
   -0.25l - 4kom,
   -0.5l - 4 kom,
   -1l - 4 kom.
   -2l - 4kom,
   -3l - 4 kom.

Dodati cu dimenzije kad izmjerim.

Poz.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Spremanje Lego kockica
« Odgovor #59 poslato: Septembar 09, 2011, 08:41:54:pre podne »
nikako ne uzimati fino tanke svetloplave kesice u kojima se slabo vidi sadrzaj... uzeti obavezno one svetlije - providne sa rucnim zatvaranjem. cisto da se zna da postoje 2 vrste.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!