Autor Tema: Gospodar prstenova i Hobit  (Pročitano 17528 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #30 poslato: Novembar 14, 2012, 10:33:22:posle podne »
Citat
A sad možemo da se vratimo LOTR-u i Hobbit-u, a ja ću otvoriti novu temu za podizanje duha omladini


Moze,moze.:laugh:

E da,da se vratimo filmu.Bio bi red.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #31 poslato: Novembar 17, 2012, 07:46:59:posle podne »
kul video

p.s. nikad mi ne uspe iz prve da postavim neki video

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #32 poslato: Novembar 17, 2012, 11:39:22:posle podne »
Najaca scena sa Aragornom i nogama orke.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #33 poslato: Novembar 19, 2012, 07:05:32:posle podne »
Slažem se!:devil2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #34 poslato: Novembar 19, 2012, 07:08:26:posle podne »
Ne znam, nešto mi ne leži ovaj humor...

Hexx

  • Gost
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #35 poslato: Novembar 19, 2012, 10:03:27:posle podne »
A dobro, ovo je pravljeno za dečicu... Meni je bilo zabavno kad je Gimli repetirao sekiru :)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #36 poslato: Novembar 19, 2012, 10:04:01:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=16360
Ne znam, nešto mi ne leži ovaj humor...


Pravo da ti kazem ni meni, a i cudno mi da je Lego to ubacio.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #37 poslato: Novembar 20, 2012, 06:00:03:posle podne »
najnoviji trejler za film

[video]http://www.youtube.com/watch?v=_IYMgqWXH8Y&feature=g-vrec[/video]

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #38 poslato: Novembar 20, 2012, 06:36:42:posle podne »
Hm? Ima 2 meseca kako sam gledao taj trejler.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #39 poslato: Novembar 20, 2012, 07:05:09:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=16424
Hm? Ima 2 meseca kako sam gledao taj trejler.


izgleda da mi je promakao tada :sad:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #40 poslato: Novembar 20, 2012, 08:47:41:posle podne »
Kolko je extra.Ne verujem rodjenim ocima.:amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #41 poslato: Novembar 21, 2012, 08:49:57:posle podne »
Ovaj film svakako gledam!!!:love:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #42 poslato: Novembar 22, 2012, 04:25:10:posle podne »
Evo jednog fan-made trejlera koji u sebe inkorporira scene iz svih ostalih... uživajte:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3Hy6O682OGI#!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #43 poslato: Novembar 25, 2012, 10:09:13:posle podne »
evo najnovijeg i verovato poslednjeg video log-a pitera džeksona pre premijere prvog filma

[video]http://www.youtube.com/watch?v=4vqyzHwnEiY&feature=player_detailpage[/video]

ako sve bude teklo po planu, montaža će biti završena 2 dana pre svetske premijere na novom zelandu, 28.11.2012.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #44 poslato: Novembar 28, 2012, 11:12:07:pre podne »
Spektakularna premijera “Hobita”
Izvor: B92

Skoro sto hiljada ljudi iz celog sveta prisustvovalo je premijeri filma “Hobit: Neočekivano putovanje” Pitera Džeksona koja je održana 28. novembra u Velingtonu na Novom Zelandu.



Oko devetnaest časova po lokalnom vremenu hiljade ljudi okupljenih u centru Velingtona na trenutak je zaćutalo. Na visokoj pozornici obrasloj travom, do koje je vodio pola kilometra dug crveni tepih, otvorila su se sada već kultna ogrula vrata od drveta i na scenu je stupio reditelj Piter Džekson.

“Volimo da ostavimo sve za poslednji minut, pa mi ne zamerite ako malo odužim govor jer još nisam siguran da li je film stigao do dvorane”, našalio se reditelj i pozdravio poštovaoce Tolkinovog dela koji su prethodnih dana na Novi Zeland stigli sa svih meridijana.

“’Gospodar prstenova’ bio je tako divno iskustvo i sada smo u mogućnosti da vam predstavimo ‘Hobita’ i konačno se čini da je sve na svom mestu, kao da je bilo suđeno da budemo baš ovde”, kazao je Džekson, dodajući da je neverovatna broj prisutnih činjenica od koje se morate uplašiti, prenosi lokalni portal “One News”.

Prema procenama lokalnih medija, svaki treći stanovnik Velingtona prisustvovao je premijeri, a uz brojne fanove iz inostranstva dostignuta je magična cifra od sto hiljada posetilaca. Oni su celog dana pristizali u centar grada i strpljivo čekali na omiljene zvezde koje takođe nisu imale lak zadatak. Naime, šetnja po crvenom tepihu trajala je više od dva sata, uz nezaobilazno zaustavljanje i fotografisanje sa fanovima, davanje izjava medijima i poziranje reporterima.
Martin Frimen i Piter Džekson na premijeri (Beta/AP)
Martin Frimen i Piter Džekson na premijeri (Beta/AP)

Uprkos šaljivoj najavi, Džekson se nije dugo zadržao na sceni, već se zaputio kao dvorani “Embassy Theatre” u kojoj je sat kasnije prikazan prvi deo najavljene trilogije, nazvan “Hobit: Neočekivano putovanje” (Hobbit: An Unexpected Journey).

prema procenama lokalnih medija, Neobično dugim crvenim tepihom, u čijim su se prvim redovima već od 16 sati fanovi borili za naklonost zvezda sa medijima, prošetale su skoro sve zvezde koje igraju u filmu: Martin Frimen, Ilajdža Vud, Endi Serkis, Orlando Blum, Kejt Blanšet i drugi.

Najavljeni izostanak jednog od najstarijih članova ekipe, glumca Ijana Mekelena, nadoknađen je emitovanom video porukom u kojoj je poručio: “Žalim što nisam sada u mom duhovnom domu, Velingtonu. Znam da vas sve čekaju lepi trenuci. Saljem ljubav svima!”

Premijeru “Hobita” podržale su i brojne druge zvezde, a najviše pažnje izazvalo je kratko pojavljivanje reditelja Džejmsa Kamerona, koji je na Novom Zelandu snimao delove svog filma “Avatar”.

Govoreći o kritikama koje je Džekson pretrpeo na račun novog načina snimanja filmova sa većim brojem frejmova po sekundi od dosadašnjeg, Kameron je rekao da je i sam bio suočen sa sličnim skepticizmom kada je primenio modernu 3D tehnologiju na \"Avataru\", koji je sada film sa najvećom zaradom na svetu.

\"Ako 48 bude prihvaćen, \'Avatar\' će onda to iskoristiti. Mi smo sa \'Avatarom\' krenuli sa 3D, sada Piter to radi sa \'Hobitom’. Potreban je smeo potez da bi se stvari promenile\", rekao je Kameron a prenosi AFP.

 PROČITAJTE: \"Hobit\" - nova filmska revolucija

Kejt Blanšet i Ilajdža Vud na premijeri (Beta/AP)
Kejt Blanšet i Ilajdža Vud na premijeri (Beta/AP)

Britanski glumac Martin Friman, koji je uneo i komični element u ulogu Bilba Baginsa, rekao je da smatra da je reditelj Piter Džekson uradio neverovatan posao u filmu. \"Opet je to uradio. Možda je čak i bolji od \"Gospodara prstenova\", rekao je Friman.

Producent Beri Mejers, u ime kuće “Warner Bros”, kazao je da je ponosan što sarađuje sa “genijalnim Novozelanđaninom”, Piterom Džeksonom.

“Veoma smo uzbuđeno zbog predstavljanja prvog od tri filma. Teško je zamisliti prikladnije mesto za premijeru od Velingtona, koji se ovih dana transformisao u Srednju zemlju”, kazao je Mejers upućujući reditelju šaljivu poruku.

“Imamo veoma posebnu poruku za tebe Džeksone. Kao prvo, želimo ti sve najbolje, i kao drugo, nemoj da staješ nakon trećeg dela”, dodao je Mejers kroz smeh.

Jedna od stvari o kojima se govori u ovom filmu je i pomenuta rediteljeva odluka da film snimi koristeći 48 frejmova po sekundi umesto tradicionalnih 24, u nadi da će poboljšati kvalitet slike.

Neki kažu da je zbog toga slika previše čista i deluje toliko realistično da ubija magiju filma. Džekson, pak, to poredi sa prelaskom sa vinila na CD-ove.

\"Zaista mislim da je 48 frejmova fantastično i radujem se reakcijama\", rekao je Džekson. \"O tome se toliko pričalo ali filmi je napokon prikazan pa ljudi mogu sami da odluče\".

Crveni tepih snimljen iz vazduha (YT Screenshot)
Crveni tepih snimljen iz vazduha (YT Screenshot)

Džekson je rekao da je čudno raditi intenzivno na projektu dve godine i onda ga podeliti sa svetom. \"Malo vam se zavrti u glavi od toga\", rekao je on.

Džekson je na konferenciji za novinare pre premijere rekao da su mnogi mladi zainteresovani da film gledaju na svojim ajpedima.

\"Zbog toga ćemo morati da odlazak u bioskop učinimo magičnijim i spektakularnijim, kako bi se ljudi ponovo vratili filmovima\", rekao je on.

Džekson je rekao i da je svega 1.000 do 25.000 bioskopa u svetu opremljeno da prikazuje 48 frejmova tako da će većina ljudi \"Hobita\" gledati u tradicionalnom formatu. Film je, takođe, snimljen i u 3D formatu.

Prvi deo epske fantazije o avanturama Bilba Baginsa pod nazivom \'\'Hobit: Neočekivano putovanje\'\' stiže u domaće bioskope 13. decembra u 3D tehnologiji, saopšteno je iz distributerske kuće “Tuck”.

Drugi deo Džeksonovog prednastavka, nazvan “Hobit: Tamo i ponovo nazad”, biće premijerno prikazan 13. decembra sledeće godine.