Autor Tema: naručivanje iz Beča - PaB čaše, setovi...  (Pročitano 24042 puta)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
naručivanje iz Beča - PaB čaše, setovi...
« poslato: Januar 06, 2013, 07:46:50:posle podne »
Ćao svima,


Za moju prodavnicu tj delove i setove iz moje lične kolekcije pogledajte ovu temu.


U ovoj temi ću pisati između ostalog o sniženjima i kuponima na koje naletim, kao i naredni datum mogućeg donošenja lega u Srbiju.

Sledi opis postupaka za naručivanje PaB čaša i/ili lego setove. Da krenemo od čaša:

PaB = Pick-a-Brick, misli se na zid na kom stoje razni lego delovi. Ja ću sa vremena na vreme otići do prodavnice i slikati delove koji se tamo nalaze i to objaviti na ovoj temi. Cena velike čaše je 17.99 evra, a male 9.99 evra (bez provizije, detalji dole).
Naručivanje: dolaze u obzir mere tipa, šaka, dve tri, pola čaše, cela čaša. Naravno da ne bih da potrošim više od 5-10 minuta na punjenje jedne čaše, ali ću se svakako potruditi da ubacim što više delova :) Dakle jako je važno da mi ne treba puno vremena da popunim čašu. Ako se ikad desi da rešim da provedem ceo dan u prodavnici, javiću ovde :) Svaka narudžbina treba da ima slike delova, osim ako ne budemo uspeli nekako da numerišemo delove kojih ima u tom trenutku u prodavnici, onda bi bili dovoljni samo brojevi.
Plaća se ceo iznos u napred (jer čaše ne mogu da vratim) + 2e po čaši, velika ili mala.
Sadržaj zida je ovde (pogledajte samo od kog datuma je spisak, tj kada je poslednji put ažuriran)
Par slika iz prodavnice i slike zida: Slike od 05 aprila 2017

Evo linkova za prodavnice sa setovima i ostalom lego robom:
lego.com,
amazon.de,
ebay.de
ebay.at,
toysRus,
myToys
spielemax
Provizija je oko 10% tj minimalno 3 evra. Svi koji su ikad naručili nešto preko mene znaju šta ovo znači :) U suštini zavisi od veličine/težine narudžbine jer treba to da teglim do Srbije...
Takođe pogledajte na gore navedinim sajtovima cene isporuke do Austrije.

E sad kompilikovan deo:
- Cene ne uključuje nikakvu dostavu u Srbiju ili slanje ili eventualnu carinu. U najgorem slučaju ovo bi trebala da bude još samo poštarina iz Novog Sada, Sombora ili Kikinde ka bilo gde u Srbiji, pošto planiram lično da donesem taj set. Što se tiče carine, pa tu već stara priča – 98% da neće biti nikakve carine, ali ako bude očekujem da kupac plati i taj trošak. Još mi se nikada nije desilo da plaćam to.
- Datumi dolaska su tačni koliko mogu da budu :) Ako mi se nekim čudom pokvati auto, bude nevreme, invazija Lihtenštajna ili nešto slično, neću moći da krenem kada sam napisao, ali ću se potruditi da prvom narednom prilikom dođem. Uglavnom pošaljem setove ponedeljak nakon dolaska.
- Nije moguće dobiti povraćaj poreza, jer ja živim u Austriji i to za mene ne važi.
- Cena na sajtovima uglavnom ne uključuju isporuku do mene (u Beč dakle) osim ako drugačije nije naznačeno. Treba obratiti pažnju na to da cena može biti i manja ukoliko se naruči više setova iz iste online prodavnice.
- Što se tiče plaćanja, postoji mogućnost paypal-a ili uplata dogovorene sume u dinarima na račun u telenor banci. Navodno je moguće uplatiti i direktno evre u Telenor banci ali to treba da proverimo. U slučaju uplate u telenor banci kupac se dogovara sa mnom koji to iznos u dinarima treba da bude i dobija broj računa, ili broj telefona ili mail ako i sam ima račun u Telenor banci. Što se tiče paypala, ako nemate mogućnost slanja novca prijateljima, "send money to friend" trebalo bi znate da u tom slučaju ne bih dobio ceo iznos, zbog paypal provizije. Npr ako mi pošaljete 22e, dobiću oko 20.83e...
Dodatno za setove:
- Mogu da kupim set tek nakon što dobijem bar 40% iznosa unapred.
- U slučaju da se neko predomisli a da je već platio nešto unapred, moguć je povraćaj novca sve dok ja ne uzmem set. Vraćam iznos umanjen za proviziju telenor banke, što je valjda minimalno 15 dinara. Nakon toga (dakle kada sam već kupio lego) deo (0 - 100%) od unapred predatih para mogu da vratim kupcu samo ukoliko uspem da vratim set u prodavnicu i dobijem pare nazad. Koji je to deo, kada će to biti i da li je uopšte tako nešto moguće ne mogu da znam unapred jer zavisi od prodavnice od koje kupim. Iskreno se nadam da ovih situacija neće nikada biti.
- Pre predaje para/uplate bilo bi dobro OBAVEZNO me pitajte da li je cena i dalje ista! Ja se trudim da uvek nađem za što manje para, a u međuvremenu možda je prošao popust ili slično...


Evo ko je sve zadovoljan sa porudžbinama do sada, i naravno koga mogu da preporučim za saradnju (ako sam nekoga zaboravio ovde neka mi javi - ili ako sam napisao nekoga ovde ko to ne želi izvinjenje od mene i javite da sklonim):)
Daulex, Profa21, Belgrade`s finest, milosh23, Legozemunac, drZli, Emerald Night, duke, bnesty, lesa0208, TechnicKing, Jaca73, IvanV, psixo, NikolaKBgd, Batke, dinki76, The_Enemy, zidane, Sammael, vlaja


Sledeći planirani dolazak u Srbiju je 13. april 2017.
« Poslednja izmena: April 06, 2017, 09:11:47:posle podne stonecoldcrazy »

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2013, 07:47:52:posle podne »
Ovde ću upisivati snižene cene kada naletim na neke.

mytoys sniženja

sniženja na amazonu (odaberite amazon.de)

toysrus
« Poslednja izmena: Jun 30, 2015, 10:02:24:pre podne stonecoldcrazy »

Ђапето

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2013, 08:14:14:posle podne »
Јел може неки линк продавнице или да питам за цене, или да нам јавиш неке акције у међувремену, јел би донео и неке друге ствари уз лего, последњи пут кад си окачи било у TrU на акцији ризко де лукс који вијам већ дуже време на пример?

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2013, 08:24:00:posle podne »
Pitaš za cenu, kao što sam napisao. Ako bude nekih izmena na tu temu napisaću...

Što se tiče nekih drugih stvari, to ne mogu da obećam jer bi to značilo da onda moram da se potrudim da svakome donesem šta god da traži, računajući baš bilo šta, a da se razumemo, tražiće ljudi jer je ovde nažalost sve jeftinije nego u SRB... I naravno, nemam neograničen kapacitet stvari koje mogu da ponesem  prilikom jednog odlaska :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2013, 08:30:52:posle podne »
Pih ja taman nasao jedan dobar frizider (dvokrilni) propade mi kombinacija :tongue2:

Salu na str. mozda je bolje da ti se ljudi jave dve nedelje pre tvog dolaska za Srbiju...posto jos uvek nisi siguran da li ces dolaziti i kada (zbog vremena itd.) cisto da ne bi cekali...mislim da je dve nedelje sasvim ok rok, ne cekas lego toliko puno, ti imas vremena da porucis i da ti stigne a mi da ti platimo...svi zadovoljni...i jos jednom BIG THX sto si spreman da nam pomognes oko kupovine :wink2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2013, 08:36:59:posle podne »
Da, ima i prašak za 6e sad :)

Da slažem se Miloše, javiću svakako 2-3 nedelje pre nego što budem dolazio. Mada 2 nedelje je kritičan period, jer nekada čekam da mi nešto stigne i duže od dve nedelje. Mislim, meni nije nikakav problem, ali neće svi biti toliko strpljivi, ako ja dođem u SRB, a lego u Beč tek kada se vratim :wink2:
Samo je poenta da nekad nađem neke cene snižene i onda to npr traje 2 dana i gotovo. Tako sam juče omašio da uzmem tvoju moriu za 65e :cry:  

Nema ne čemu, zaista.

Ђапето

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2013, 08:41:02:posle podne »
Другари што волим кад сте вицкасти :grin2:

Нисам тражио замрзивач, него друштвену игру али небитно, пошто то спада у играчке не у белу технику или хемију, контам да онда може да се претвори у циркус.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2013, 08:41:05:posle podne »
Pa znas kako koliko sam video akcije (PRAVE AKCIJE a ne kao ove lopovske kod nas) su ceste tako ne sumnjam da ce opet biti nesto...sto se tice perioda tj. najave tvoje ja sam rekao okvirno dve nedelje ti naravno najbolje znas koliko je vremena potrebno :wink2:

Ih sad jos i prasak za 6e...pa pazi mogao bi taman u taj frizider da mi potrpas par kesa praska :laugh:
@Djapeto sala naravno ne ljuti se...ja sam isto bio u dilemi da od koleginice porucim sto stvari posto je isla sad za praznike u Bec...ali sam odustao posto su je koleginice vec zatrpale porudzbinama :sad:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2013, 08:48:10:posle podne »
Hahaha vec zamisljam naseg drugara forumasa iz dijaspore kako stoji ispred kamiona na nekom parkingu sa spiskom...i cita Djapeto: Monster Fihters 9467: The Ghost Train, Risk De Luxe, tri mixera, Samsung Galaxy S3, 2 kese praska...Milosh23: Star Wars 9493, LOTR 9476 Orc forge, Samsung Frizider (dvokrilni), 5 kesa Persil praska...itd.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2013, 08:49:30:posle podne »
@Djapeto, da šala naravno :)

Da poznato mi je to za zatrpavanje stvarima, svaki put kad idem u SRB :laugh:

Uglavnom, kontam da dođem do Februara, ali nemam pojma, najviše se plašim da ne padne sneg, onda nema ništa. Problem je i posao, već x puta se desilo da mi u četvrtak neko nešto natovari da radim, i onda menjam planove za vikend... Mislim, zato sam ovo i stavio sad, kontam u narednih mesec ipo bi trebao da dođem u SRB, poslednji put sam bio u oktobru, red je malo da odem opet :)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2013, 08:50:32:posle podne »
Citat: \"milosh23\" post=18848
Hahaha vec zamisljam naseg drugara forumasa iz dijaspore kako stoji ispred kamiona na nekom parkingu sa spiskom...i cita Djapeto: Monster Fihters 9467: The Ghost Train, Risk De Luxe, tri mixera, Samsung Galaxy S3, 2 kese praska...Milosh23: Star Wars 9493, LOTR 9476 Orc forge, Samsung Frizider (dvokrilni), 5 kesa Persil praska...itd.



haha :)

Najgore je jednom bilo - išao sa 4 kg neke kafe, fotoaparatom i mobilnim :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2013, 08:53:12:posle podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=18851
Citat: \"milosh23\" post=18848
Hahaha vec zamisljam naseg drugara forumasa iz dijaspore kako stoji ispred kamiona na nekom parkingu sa spiskom...i cita Djapeto: Monster Fihters 9467: The Ghost Train, Risk De Luxe, tri mixera, Samsung Galaxy S3, 2 kese praska...Milosh23: Star Wars 9493, LOTR 9476 Orc forge, Samsung Frizider (dvokrilni), 5 kesa Persil praska...itd.



haha :)

Najgore je jednom bilo - išao sa 4 kg neke kafe, fotoaparatom i mobilnim :)


:laugh:

Ђапето

  • Gost
Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2013, 09:02:43:posle podne »
Овај сет 70500 ће бити мега хит! Окачићу зато и слику, цена у лего шопу је 9,99$!



занима ме цена и за овај City 60009

Chima 70000

сетови су нови не знам јесу се појавили тамо

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2013, 09:08:17:posle podne »
Pa pazi cenim da bi trebalo da ih ima vec su se kod nas pojavili na kupindu...

@stonecoldcrazy Daj nam link te radnje gde si gledao da vidimo sta jos ima...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2013, 09:45:49:posle podne »
@djapeto
70500 - 11e
6009 - 53e
70000 - 11e

dakle cene bez dostave, koja je 6e čini mi se.

@milosh23
lego, amazon, ebay, bricklink, i još par prodavnica u gradu u koje moram da odem da bih video šta ima