Autor Tema: Stagecoach by Bnesty  (Pročitano 1376 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Stagecoach by Bnesty
« poslato: Oktobar 29, 2015, 12:09:12:pre podne »
Dragi forumasi, posle krace pauze evo jos jednog MOCa tacnije adaptacije jednog  seta od pre par godina, Stagecoach iz 

Lone Ranger serije. Slike za one koji se ne secaju



Cim se pojavio set, bio sam oduševljen da se TLG setio da ubaci prave kočije tj stagecoach jer to nije uradio 90tih kad se

prvi put pojavila serija Western. Medjutim nakon prvobitnog ushićena, usledio je mali šok. Kočije su bile nekako

preglomazne, u stvari to je možda loš izraz (za mene su i sva 6wide vozila preglomazna jer volim 4w, ali su uglavnom

odlično dizajnerski uradjena) bolje reći da su nekako nesrazmerna, u mnogim detaljima. Tražeći ideje kako da uradim MOC

kočije, pročitao sam da mnogi zameraju setu detalje kao što su: konjska zaprega koja deluje nekako previše mala u odnosu na

ostatak kočija, centralni deo gde su vrata koji je preširok, veličina točkova i celog donjeg dela i td td.

Bez obzira na mnogobrojne zamerke sa moje strane na set, u svakom slučaju ima puno inspirativnih momenata i daje puno ideja

za "customization".

I tako reših da na osnovu ovog seta uradim svoju 4w verziju, koja će biti mnogo srazmernija i po veličini se bolje uklapati

u moje MOC kreacije i stare Western setove.

I kao rezultat rada jedne večeri nastao je sledeći mali MOC:









Uskoro treba da mi stignu i originalne nalepnice jer natpis na krovu deluje sjajno


Kočijaš se trudi da stigne na vreme tako da ima i bič




Kočije imaju po dva stepenika sa obe strane za lakši ulazak kao i rukohvat pored vrata







Detalji kabine





Pogled na krov, koji se skida kako bi se lakše ubacio putnik, kao i kod originala




Skinut krov:






Pogled na zadnji deo kočija





On se naravno otvara kako bi se utovario prtljag i pošta





Još malo slika:













I to je sve što se tiče ovog MOCa, nadam se daste uživali.

Ali nije sve što se tiče ovog posta, napraviću malu digresiju. A ona se tiče načina fotografisanja.

Sve do ovog MOCa borio sam se sa senkama i pravljenjem odgovarajuće pozadine kako bi fotografije MOCa izgledale koliko

toliko prijatno za oko. Već jako dugo se rešavam da poradim na unapredjenju samim fotografija (nije lako niti moguće u

Photoshop-u sve doterati ako je original jako loš) uvodjenje light box-a.

Odlučio sam se da i on bude MOC :) . Umesto sečenja kutije koji mnogi koriste, iskoristio sam tehnic axle delove i spojnice

i napravio nešto što izgleda ovako:




na zadnja stranu sam postavio karton od lego kutije kako svetlo ne bi prodiralo sa te strane



Ovde se vidi kako je radjena konstrukcija



Stranice light box-a  sam obložio papirom za pečenje koji mnogi predlažu kao solidan materijal za difuziju svetlosti.


Iako sam imao jako loše izvore svetlosti (na tome ću tek morati da poradim) jako sam zadovoljan kako šljaka.
Nema jakih senki po ivicama objekta, pozadina objekta je homogenija i td. Mnogo manje sam intervenisao i u Photoshopu

posle. Zato i od mene preporuka da ko nije predje na light box što pre, da ne čeka kao ja :)


Ovaj moj light box je dosta mali i nije za veće stvari od ovih kočija, međutim nisam mogao da odolim a da ne ubacim u njega

i moj prošli MOC.



PS. Uspeo sam u međuvremenu da rešim slovo R u natpisu STORE, da donji deo ne štrči, tako da su sad sva slova u liniji


 
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2015, 12:15:09:pre podne bnesty »

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stagecoach by Bnesty
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:40:19:pre podne »
Odlično je ovo Bole, mnogo bolje izgleda od originala koji je ružnjikavo prevelik (pogledajte samo kako su konji mali u odnosu na kočiju).
A hvala i za ovo uputstvo za slikanje.  :wink:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stagecoach by Bnesty
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2015, 01:22:54:pre podne »
I da, još pitanje; jesi li ovo sekao crevo za donji stepenik?

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Stagecoach by Bnesty
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2015, 06:51:31:pre podne »
Moc ti je jako lep, nemam ni jednu zamerku. Super si veci model resize-ovao :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stagecoach by Bnesty
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2015, 10:32:53:pre podne »
Veoma lepo, i nadasve funkcionalno i igrivo! I ovo već deluje kao prava kočija, u srazmeri sa okolinom...

Moram malo da se pridružim pritužbi o "nesrazmernosti" vozila iz filmskih tema. Isti je problem i sa Jurassic World setovima (prvenstveno Unimog), koje ću takođe modifikovati čim sakupim celu seriju.

Milsim i da je ovo prvi put da je neko napravio Lego (ali LEGO) Lightbox!!! Osim papira za pečenje (koje TLG ne proizvodi), svi delovi su original, uključujući i karton!  :wink:
...и нестадох у измаглици...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stagecoach by Bnesty
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2015, 09:51:22:pre podne »
odlican moc, vidi se jedna zrela tehnika a za light box kompletno se slazem, mada bi meni trebao jedan sto moze da se savije na 1x1x1cm da bi stao u moju sobu  :wacky: :bored:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

monsinjor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stagecoach by Bnesty
« Odgovor #6 poslato: Decembar 20, 2015, 11:01:09:pre podne »
Jako lijepa kočija.
I sviđa mi se što je realnija od ove setovske, iz Lone Rangera. Ona je dosta velika spram konja, izgleda mi kao da bi još dva konja trebala da ju vuku.
Svaka čast.