Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 56282 puta)

aca

  • Gost
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #120 poslato: Januar 18, 2012, 08:18:42:posle podne »
Самаеле, делимично си у праву.
Паре узимам унапред само ако је наруџбина превелика, јер (разумно) сматрам да ако некоме узмем паре, онда се и обавезујем, а искрено речено, Лего је само мањи део мог живота. Дакле, очекујем толеранцију од себе и од других, али и одговорност.
С друге стране, пошто обично и ја (односно Зоки) наручујемо заједно, можеш мислити како би изгледало да чекам да ми сви уплате?! Па онда да ми пошаљу наруџбе?
Што се тиче PDFa, није проблем у томе, него у \"пљапању\". Ако си икада прекуцавао туђе наруџбе, знаш о чему причам.
Приде људи цеде поштарину до бесмисла. Да бих то предупредио, ставио сам и тачну формулу по којој је делим, нема никакве произвољности.
Нисам ни толико глуп - не радим за неколико стотина динара поштарине уштеде, јер се то не исплати. Ко не верује, нека направи групну наруџбу.
Цела ова прича би имала смисла да смо сви чланови Клуба, па да нас везује нешто више осим форума. Да се разумемо, нити ја коме нешто замерам, нити сам разочаран (јер имам пуно година и рада са људима па знам шта могу да очекујем), нити планирам некога да бијем... само ћу мало да о\'ладим, ништа више.

Citat: \"Sammael\" post=8533
Aco, samo da pomenem da mi nisi javio da li su ti stigli oni rogovi koje sam naručio iz neke od radnji (ne sećam se više koje) preko tebe. Ništa bitno ni hitno, ali ako imaš neke sive rogove (ako se dobro sećam) viška, moji su.

Да не будем малициозан, али управо о томе сам писао. Ако ти не знаш од кога, како ја да знам? :confuzed2:
Колико се сећам, од тебе нисам добио наруџбу за сиве рогове. Ако можеш да нађеш када си ми писао, пошаљи ми поруку и пробаћу да додам ако има места.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #121 poslato: Januar 18, 2012, 08:23:25:posle podne »
Kako god bilo meni propala porudzbina na MT Bricks-u.....:sad:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #122 poslato: Januar 18, 2012, 08:56:15:posle podne »
mislim da se gubi iz vida da su lego kockice zabava i da su tu da bi donele zadovoljstvo, a ne nerviranje ;)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #123 poslato: Januar 18, 2012, 09:00:25:posle podne »
E pa ja sam prilicno iznerviran....da li je moguce da od moje porudzbine iz MT Bricks-a sada nema vise od pola kocaka koje sam porucio ...nijedan crni dino lizard NI JEDNA JEDINA Reddish Brown Brick, Modified 1 x 4 Log a bilo ih je par stotina....

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #124 poslato: Januar 18, 2012, 10:53:09:posle podne »
Evo i ja nesto da kazem i predlozim.

Prvo sto se tice Zokija i Ace, nemam sta da kazem, sem da su momci prva liga. Da ulazim u polemike oko toga ko je koliko dobar ne pada mi napamet.
Po meni treba uvesti teme tipa feedback+ i feetback-, kako bi se polako sticala slika o svakom clanu foruma, naravno mislim vezano iskljucivo za trgovinu i saradju.
Iskreno i ja planiram preko BIH da uzmem paypal i veoma bi mi znacilo da iscitam temu sa kim da saradjujem.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #125 poslato: Januar 19, 2012, 03:35:24:pre podne »
Citat: \"aca\" post=8535
Самаеле, делимично си у праву.
Паре узимам унапред само ако је наруџбина превелика, јер (разумно) сматрам да ако некоме узмем паре, онда се и обавезујем, а искрено речено, Лего је само мањи део мог живота. Дакле, очекујем толеранцију од себе и од других, али и одговорност.

Ako kreneš u priču organizacije naručivanja, onda se svakako obavezuješ na to da ćeš istu i sprovesti.

Citat
С друге стране, пошто обично и ја (односно Зоки) наручујемо заједно, можеш мислити како би изгледало да чекам да ми сви уплате?! Па онда да ми пошаљу наруџбе?

Mogu i to vrlo dobro pošto već godinama radim isto to. Nije apsolutno nikakav problem, osim ako ne preteraš sa brojem paralelnih porudžbina (što se ovde apsolutno desilo). Recimo da daš rok od 5 dana da ljudi pošalju porudžbinu, ti je prekucaš, pošalješ svima koliko treba da uplate zajedno sa shippingom i gotovo.

Citat
Што се тиче PDFa, није проблем у томе, него у \"пљапању\". Ако си икада прекуцавао туђе наруџбе, знаш о чему причам.

Prvi put u životu čujem za termin \"pljapanje.\" Koliko sam primetio iz vaših postova, redovno se dešava da (1) ako se porudžbina šalje kao HTML fajl istekne posle izvesnog vremena i ne može da se procesira i (2) dok stigne svakako iščezne i onda postaje problem utvrditi šta je ko naručio.

Citat
Цела ова прича би имала смисла да смо сви чланови Клуба, па да нас везује нешто више осим форума.

To ne bi trebalo da ima previše veze, ali u svakom slučaju - zašto se ne učlanite u klub?

Citat
Да не будем малициозан, али управо о томе сам писао. Ако ти не знаш од кога, како ја да знам? :confuzed2:

Tako što za svaku narudžbinu vodiš evidenciju ko je naručio šta i u kojim količinama? Ja bar tako radim kad naručujem za druge.

Citat
Колико се сећам, од тебе нисам добио наруџбу за сиве рогове. Ако можеш да нађеш када си ми писао, пошаљи ми поруку и пробаћу да додам ако има места.

Problem je u onome što sam ranije pisao, odnosno u preobimnom threadu za naručivanje gde je nemoguće naći bilo šta i gde je bilo 5 paralelnih porudžbina u isto vreme.

Evo inače moje poruke: http://skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=31&id=1392&limit=10&limitstart=370&Itemid=137&lang=en#6839

Svakako nemoj da dodaješ sada ako nije tada bilo dodato jer ću svakako i sam naručivati nešto u skorije vreme, a i Skockani imaju uskoro svoje mesečno klupsko naručivanje.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #126 poslato: Januar 19, 2012, 03:47:07:pre podne »
Citat: \"daulex\" post=8539
Evo i ja nesto da kazem i predlozim.

Prvo sto se tice Zokija i Ace, nemam sta da kazem, sem da su momci prva liga. Da ulazim u polemike oko toga ko je koliko dobar ne pada mi napamet.
Po meni treba uvesti teme tipa feedback+ i feetback-, kako bi se polako sticala slika o svakom clanu foruma, naravno mislim vezano iskljucivo za trgovinu i saradju.
Iskreno i ja planiram preko BIH da uzmem paypal i veoma bi mi znacilo da iscitam temu sa kim da saradjujem.

Feedback teme su mač sa dve oštrice, s jedne strane su vrlo korisne a s druge mogu da posluže za neopravdano pljuvanje/uništavanje nečije reputacije.

Dajte predlog za to kako bi feedback mogao da funkcioniše pa da administratori mogu da razmisle o potencijalnim reperkusijama i tome koliko bi ovo bilo komplikovano za implementaciju i održavanje.

Npr. na nekim od foruma koje posećujem je rešeno tako što svaki član koji nešto prodaje/kupuje ima svoju feedback temu koju ne otvara sam već je otvori neko s kim je sarađivao, a sam taj član nema pravo da postuje u toj temi, tj. ako mu nešto smeta treba da se obrati direktno adminima pa onda oni to rešavaju.

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #127 poslato: Januar 19, 2012, 08:01:22:pre podne »
svega ovog ne bi bilo da je Pera odmah otisao u policiju :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #128 poslato: Januar 19, 2012, 08:03:55:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=8542
svega ovog ne bi bilo da je Pera odmah otisao u policiju :)

:grin2:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #129 poslato: Januar 19, 2012, 10:09:54:pre podne »
ja sam čuo za \"pljapanje\" :laugh:

Hexx

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #130 poslato: Januar 19, 2012, 02:05:50:posle podne »
Ja isto nemam pojma šta je \"pljapanje\", ali sam se vodio onim Marfijevim zakonom - ako ne razumeš neku stručnu reč, preskoči je, tekst će imati smisla i bez nje :wink2:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #131 poslato: Januar 19, 2012, 02:14:04:posle podne »
Ako nesto ne razumes, onda odes na Vukajliju :-)

Elem, pljapanje-po mom prevodu, maltretiranje i mucenje tastature :-) Taj termin se pojavio na Benchmark forumu medju kompjuterskim znalcima.

Onaj ko je probao da ispljapa porudzbine a vece su od 20 lotova, zivce je iskidao. Treba opaliti sifru artikla, pa naci odgovarajucu boju, pa tek na kraju kolicinu. Ja imam zivaca da ispljapam 3-4 lota za nekog drugog i nisam mazohista svakako. Zato se i porudzbine salju kao snimljene strane, pa spakovane.

Od screenshotova i pdf-a nikakve vajde... :-)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #132 poslato: Januar 19, 2012, 02:32:56:posle podne »
Stiglo:
Mike\'s emporium
Eldorado - (ona stara narudzbina, nek mi se jave 2-3 nepoznata narucioca)
Artur - Uzimam u subotu

Ostalo jos nije stiglo. Okupljanje verovatno u subotu oko 12h kod sata.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #133 poslato: Januar 19, 2012, 02:34:40:posle podne »
Eldorado stara narudzbina???

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #134 poslato: Januar 19, 2012, 02:36:40:posle podne »
Tako je. Imali smo mi staru, pre ove nove.
A novu cu platiti kad dobijem preostale pare od forumasa, tako da moras da se strpis.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!