Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 56282 puta)

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #75 poslato: Januar 08, 2012, 01:56:51:posle podne »
E sta ti je Svaba, nema varanja ...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #76 poslato: Januar 08, 2012, 02:01:36:posle podne »
Razumem Zorana ali razumem i Nemca...nece da mu zbog porudzbine od 130e zatvore radnju tamo su vrlo rigorozni po pitanju tih stvari :|

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #77 poslato: Januar 08, 2012, 02:03:14:posle podne »
Ako još šalje DHL-om a ne Deutsche Post-om, sledi (vrlo verovatno) i taksa u iznosu od 50 EUR koju DHL naplaćuje za \"špediterske usluge\" tj. proces carinjenja, tako da se apsolutno ne isplati od njega naručivati.

I ako šalje kao fizičko lice, a gotovo sigurno šalje, onda nema nikakve šanse da ga na bilo koji način zezaju zbog deklarisane vrednosti paketa. Nego je jednostavno takav... iskreno, ja u poslednje vreme kad naručujem nešto skuplje obično prvo proverim s prodavcem da li hoće da deklariše manju vrednost, pa tek onda naručujem.

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #78 poslato: Januar 08, 2012, 02:11:27:posle podne »
prodavci nikad ne lazu na vrednosti paketa, jer je u svakoj zemlji to kaznjivo zakonom (ako su legalna firma)

neka ti posalje u dva paketa, reci mu samo da logicno to rasporedi, pa ce postarina biti manja - reci mu i zasto rasporedjuje, i na koje vrednosti - mada na 130 e nema neke velike filozofije,  65 i 65

i koji je prodavac u pitanju? mozda ga znam, sa par imam opusten odnos

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #79 poslato: Januar 08, 2012, 02:29:49:posle podne »
Napisah vec, u pitanju je More Than Bricks.
Otkazao sam vec narudzbinu.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #80 poslato: Januar 09, 2012, 11:39:13:posle podne »
za one koji vole dinosauruse - najjeftinija ponuda, (do sada, a da sam je video) a pritom je u Evropi, pa je manji shipping :)

link do radnje

19e
16e
8e
8e
5e
2.8e
16e
imam utisak da ako sada ne dodjem do dinosaurusa, nikad necu, sobzirom na kolektibl serije i LOTR koji dolaze :)  jedan tiranosaurus (crveni), jedan onaj mali, najjeftiniji, zeleni, i po jedan od raptora... huh :) gde bi mi bio kraj :)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #81 poslato: Januar 10, 2012, 11:57:50:pre podne »
Najjeftinija madjarska radnja - a narucivali smo vec:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Fedibeka

IZMENA:
Narucivanje do veceras do 24h je rok za slanje narudzbina. Nema nikakvih ogranicenja po pitanju cene ili tezine.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #82 poslato: Januar 11, 2012, 11:47:44:pre podne »
Ipak ima jos mesta kod Fedibeke, za narucivanje.

Molio bih moderatora da zakljuca temu, posto su se svi slozili u razgovoru sa mnom da su zbunjeni time, sta je aktuelno a sta nije.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #83 poslato: Januar 11, 2012, 12:11:18:posle podne »
Видим да је овде праштало око Нове године...

Citat: \"Angeli\" post=7858
sacekao bih ja da se digne na min 30

i dobio sam mejl - \"naruci, i plati kad god hoces, kada se feedback popne koliko zelis\"

tako da... ok je, ali ne mogu da se zezam, jos jedan NPB i brishu me :)

Колико NPB треба да имаш да те бришу?


Citat: \"Angeli\" post=7872
btw, sad vec pocinjem malo da pizdim; svako od vas ko mi je do sada poslao vise od deset mejlova i/ili sms-ova, sram da vas bude (da, da, znate vi koji ste :) )

zamisli, deset sms-ova od vas deset koji narucujete, to je stotinu sms-ova na koje moram da odgovorim :)
a nije samo deset, jedan od vas poslao mi je 43 (slovima: cetrdeset tri) poruke :) :) :) narudzbina je manja od 5 eura (slovima PET EURA:) ) - a obicno od velicine narudzbine direktno proporcionalno zavisi i njeno planiranje

Причај ми о томе... има један члан на форуму који ми дугује за 90 рогова и неке џиџабиџе, скоро 20 евра и не могу да га нахватам два месеца...


Citat: \"milosh23\" post=8096
Razumem Zorana ali razumem i Nemca...nece da mu zbog porudzbine od 130e zatvore radnju tamo su vrlo rigorozni po pitanju tih stvari :|

Зато сам ја све наруџбе за Каменог морао да делим на пакете до 50 евра. А пита он мене што не узмем онај пакет од 2kg, јефтинији је. А ја њему објасним колико ће да ме кошта ако ме оцарине, и он човек лепо разумеде.
Сви они морају да потпишу декларацију о вредности пакета, а потпис вреди нешто у Немачкој, да не кажем да има законску тежину.
Неко може и да се глупра са тим, али шта им то треба у животу? На крају карејва, то је наша царина, а не њихова.


Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8206
Ipak ima jos mesta kod Fedibeke, za narucivanje.

Molio bih moderatora da zakljuca temu, posto su se svi slozili u razgovoru sa mnom da su zbunjeni time, sta je aktuelno a sta nije.


А шта када закључа? Да се вратимо на стару тему?

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #84 poslato: Januar 11, 2012, 12:12:54:posle podne »
da, stvarno bi mogla da se zakljuca ona prva tema, da se ne bi zbunjivali ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.698
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #85 poslato: Januar 11, 2012, 12:21:35:posle podne »
administrator bi mogao da zaključa obe ove teme naručivanje na bricklink-u i da otvori podsekciju u ovom delu foruma: \"naručivanja na bricklink-u\", u kojoj bi onaj ko naručuje otvarao temu i pisao u nazivu ime prodavnice i eventualno datum otvaranja...i da u svojoj temi obaveštava ljude o toj porudžbini...na kraju kada se porudžbina razdeli ko je šta uzeo, da onaj ko je otvorio temu napiše da je priča završena i da se tema zaključa...

mislim da bi taj način bio najpregledniji i najefikasniji

aca

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #86 poslato: Januar 11, 2012, 12:24:06:posle podne »
То изгледа најцелисходније, али бих молио да се тема не закључава зато што ја имам неколико колективних наруџби које су започете, а још нису завршене.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #87 poslato: Januar 11, 2012, 04:39:51:posle podne »
Citat: \"aca\" post=8215

Причај ми о томе... има један члан на форуму који ми дугује за 90 рогова и неке џиџабиџе, скоро 20 евра и не могу да га нахватам два месеца...


Лепо сам ти ја ономад рекао кад смо се налазили, немој да будеш луд, да дајеш своје паре унапред за људе које не знаш, па после да их јуриш за паре. Но, сад си искуснији...
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Hexx

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #88 poslato: Januar 11, 2012, 04:48:42:posle podne »
Ja podržavam da se otvori podsekcija za bricklink.

@aca, pa ono, ako se čovek ne javlja, nije mu stalo, a ti stavi te delove na prodaju. Sigurno će se naći neko zainteresovan. (evo recimo ja bih uzeo te rogove :grin2:  )

Djapeto

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #89 poslato: Januar 11, 2012, 05:15:50:posle podne »
@ aca

okaci ovde ono sto neko nije hteo da uzme, sto je stvarno nekorektno. prodaces to verovatno dosta brzo.