Autor Tema: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u  (Pročitano 5882 puta)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #15 poslato: Decembar 16, 2011, 08:05:20:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=6302
danas mi je stiglo pismo sa delovima iz
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Sajmon72

sve je ok ali mi je poslao pogresan ceo lot XD
Nije da mi ne trebaju tih 4 kockice ali mogao je da malo obrati paznju, nisam siguran da cu uzimati vise od njega...


Ti si bar dobio paket, moj se izgubio na putu od Sajmona do mene.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #16 poslato: Januar 08, 2012, 01:48:29:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=tomte
Ova radnja Brick Takeover je uveliko za izbegavanje. Covek naplacuje u startu osiguranje od 6eura, plus minimalna postarina 6 eura. Obavezno naplacuje pakovanje, jednom je za nekih 75 lotova trazio cak 45! eura za pakovanje. Mozda su mu neki delovi jeftiniji nego u drugim radnjama, ali i niko ne zna za ove zamke.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2012, 11:08:23:pre podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8094
http://www.bricklink.com/store.asp?p=tomte
Ova radnja Brick Takeover je uveliko za izbegavanje. Covek naplacuje u startu osiguranje od 6eura, plus minimalna postarina 6 eura. Obavezno naplacuje pakovanje, jednom je za nekih 75 lotova trazio cak 45! eura za pakovanje. Mozda su mu neki delovi jeftiniji nego u drugim radnjama, ali i niko ne zna za ove zamke.

Ја сам наручивао код њега и не могу да кажем да је некоректан, али математика му је врло компликована. Он наплаћује пенале ако је просечна цена партије (лота) мања од 2 евра и за пуно ситних то изађе астрономски. Мислим да су велика радња и да им ово није хоби, него посао!
Ја сам наручивао од њега (између осталог и за тебе) и све је било у реду, али штос је што сам наручивао за Немачку и што сам имао један комплетић од 15 евра плус ситни делови, тако да је просечна цена по партији била већа од 2 евра.

Што се тиче осигурања од 6 евра за Србију, то је свињарија. :shy:

Наравоученије: увек се добро издоговарајте са продавцем пре било какве акције, поготову пре плаћања!
Иако је мејл стерилан, доста можете да сазнате о продавцу (на првом месту, како говори енглески)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2012, 11:59:11:pre podne »
Citat: \"aca\" post=8204
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8094
http://www.bricklink.com/store.asp?p=tomte
Ova radnja Brick Takeover je uveliko za izbegavanje. Covek naplacuje u startu osiguranje od 6eura, plus minimalna postarina 6 eura. Obavezno naplacuje pakovanje, jednom je za nekih 75 lotova trazio cak 45! eura za pakovanje. Mozda su mu neki delovi jeftiniji nego u drugim radnjama, ali i niko ne zna za ove zamke.

Ја сам наручивао код њега и не могу да кажем да је некоректан, али математика му је врло компликована. Он наплаћује пенале ако је просечна цена партије (лота) мања од 2 евра и за пуно ситних то изађе астрономски. Мислим да су велика радња и да им ово није хоби, него посао!
Ја сам наручивао од њега (између осталог и за тебе) и све је било у реду, али штос је што сам наручивао за Немачку и што сам имао један комплетић од 15 евра плус ситни делови, тако да је просечна цена по партији била већа од 2 евра.

Што се тиче осигурања од 6 евра за Србију, то је свињарија. :shy:

Наравоученије: увек се добро издоговарајте са продавцем пре било какве акције, поготову пре плаћања!
Иако је мејл стерилан, доста можете да сазнате о продавцу (на првом месту, како говори енглески)


ja uvek UVEK citam i splash i store terms stranicu - i tamo uvek sve pishe. a ako ne pise, prodavac ne moze da trazi, i to je to.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2012, 12:01:35:posle podne »
Poucen dobrim iskustvom kod njega (narudzbina iz juna meseca, na nemacku adresu), resio sam opet da narucujem, ali na Srbiju - medjutim skuplja pita nego tepsija
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

nimnim

  • Gost
Odg: Odlicni shop-ovi
« Odgovor #20 poslato: Maj 25, 2012, 05:41:23:posle podne »
Preporucujem prodavnice Fedibeka iz Madjarske i Alpine Bricks iz Austrije. Kod ove prve postarina je besplatna osim za velike ploce (baseplate, roadplate....), dok je kod Alpine Bricks kvalitet robe odlican, a kockice su vrhunski spakovane. Kupovao sam kod njih desetak puta i svaki put sam bio zadovoljan. Napominjem da sam nekoliko puta slao novac pismom (doduse manje iznose, 10 ili 20 evra) i uvek je sve bilo u redu.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #21 poslato: Maj 25, 2012, 06:38:00:posle podne »
Evo od koga sam ja u poslednje vreme naručivao:

bunte-steine-aus-daenemark (Nemačka) - odličan izbor, dobre cene za pojedine artikle, relativno povoljan shipping, munjevito slanje (istog dana kada se plati). Jedina mana je što je sada podignut minimum order na 50 EUR, a kako je to naš limit za carinu, onda treba uklopiti order tako da bude TAČNO 50 EUR što je ponekad zeznuto.

PLAYEXPERT.nl (Holandija) - verujem da će se mnogi složiti da je ovo jedna od najboljih prodavnica za kupovinu setova u Evropi. Spremni su da set otpakuju, raspakuju, prepakuju... kako god se dogovorite s njima. Mana je malo komplikovan sistem računanja poštarine i tih dodatnih usluga, ali cene setova to obično opravdavaju.

A Slim Chance (Engleska) - Solidan izbor, dobre cene, jeftino i brzo slanje.

MT Bricks (Nemačka) - Zaista OGROMAN izbor delova u OGROMNIM količinama. Vodite računa samo da poštarina raste ne samo po težini nego i po vrednosti paketa.

Naručivao sam iz još nekoliko radnji i bilo je OK ali ih neću preporučivati dok ne budem provukao barem još neku porudžbinu preko njih.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #22 poslato: Maj 26, 2012, 10:27:36:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=11940
Evo od koga sam ja u poslednje vreme naručivao:

bunte-steine-aus-daenemark (Nemačka) - odličan izbor, dobre cene za pojedine artikle, relativno povoljan shipping, munjevito slanje (istog dana kada se plati). Jedina mana je što je sada podignut minimum order na 50 EUR, a kako je to naš limit za carinu, onda treba uklopiti order tako da bude TAČNO 50 EUR što je ponekad zeznuto.


Prodavac radnje se zove Leif, do sada sam 5-6 puta narucivao kod njega, u principu mozes sa njim da se dogovoris da ne osigurava paket (iako po njegovim pravilima pise da osigurava kad je preko 30-40e cini mi e), jednom mi je poslao vrednost lega od nekih 85e, preporucenom postom.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!