Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 71352 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #525 poslato: Februar 17, 2013, 06:59:28:posle podne »

Ragnarok (dobro ime za cudoviste:)
Doduse, u narodu poznat kao Rancor :) Ima da se nadje ovde za 16.5e po komadu. Ovu radnju sam izabrao zato sto je proverena, zato sto ima mali min buy (3.nesto eura) i zato sto ima normalan shipping., ali najvishe zato sto imaju uzasno veliki izbor delova, narocito za minifigurine (pogledati slemove, macheve, oklope i sl svima kojima je to zanimljivo)

ima ih i ovde za 15.9 e po komadu, i min buy je 1 e :)

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #526 poslato: Februar 23, 2013, 02:39:41:posle podne »
1x2 su na putu ;)
ako je nekom bas bas frka zbog gradnje, mogu da mu dam od ovih koje vec imam, ali su koriscene (jednom, dodushe, ali svejedno:), a ove koje dolaze su potpuno nove ;)

A kad dodje tako kesa trans clear elemenata, maltene mi se ne uzimaju u ruku, kako se cakle, da im se ne upropasti sjaj :)

Na totalno drugu temu, prijatelj mi ide u Nemacku krajem meseca (kolima), i ponudio se da donese kockice; Sobzirom da Nemacka ima jake prodavce na Bricklinku, time bi se ustedelo na postarini, a sa prodavcima sa kojima imam dil, kao npr briksy, ne bi morao da se placa VAT; sa briksyjem postarina nije problem, ali je problem carina, kada su paketi teski po par kila, bez obzira sto npr imam 400 onih Ice planet tockova, koji su bili po 0.001 e, pa je bilo glupo ne uzeti ih :)

Bilo kako bilo, uskoro cu dobiti imena gradova kroz koje ce proci, pa ce biti lakse za plan; Ja obezbedjujem da momak pokupi kockice, i da ih donese; na vama je da se dogovorite sve sa prodavcem; mozete platiti odmah, paypalom ili transferom ili kako god, ili u dogovoru sa prodavcem, da momak da pare kad preuzima (ovo ce proci kod proverenih prodavaca, posto retko kad pakuju a da nisu dobili pare, narocito ako je mnogo lotova u pitanju)

- Preuzimanje, benzin, transport, carina, to cu ja da sredim, i to ne mroate placati nista. Placate samo kockice koje narucite. Sami organizujete narudzbine, ako nemate bricklink nalog, moze i preko mog; imati na umu da feedback rejting ima uticaja na to da li ce prodavac pristati na neki dil ili ne;

- Sobzirom da je auto u pitanju, fokusirajte se na teske i kabaste kockice, gde bi postarina bila ogromna, i gde bi carina bila zeznuta; narudzbine od 10e gde je postarina 3.5e gube smisao u tom slucaju, jer mogu bez problema da se naruce i ovako. Prichamo o ustedama od 20, 50, 100e (posta+carina)

- Setovi uopste nisu problem da se prenesu, ako moze da ih izvadi iz kutije i neotvorene kesice stavi u obicnu kesu. U suprotnom, ne verujem da moze da prenese vishe od jednog, dva, a da ne privlachi paznju.

Eto, nadam se da sam pomogao :)

note: Sobzirom da im je briksy glavni, cak iako ne prolasi kroz njegov grad, videcu da mi posalje kockice na neku njegovu nemacku adresu, i postarina je 3e u tom slucaju, koja isto pada na mene :)
Drugim recima, iz briksija sigurno ide paket, kako god puklo da puklo :)

stanislaw

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #527 poslato: Februar 23, 2013, 07:05:59:posle podne »
Angeli,
akcija sa dovozom delova iz Nemačke je svakako lepa & plemenita ideja, evo sad sam gledao mapu, Bricksy je iz Dresdena, što znači da bi tvom drugaru bilo usput ako ide u Berlin, Hanover, Hamburg... Ukoliko ide negde u južnu Nemačku, onda vrlo teško, jer onda bi mu Dresden bio praktično u kontrasmeru od Beograda... U svakom slučaju, javi pa da vidimo kakav je program...
Ja sam mislio da organizujem nešto slično sledećeg meseca negde u južnoj Nemačkoj, region Kurpfalca (al sam ga objasnio), samo što idem avionom pa bi naglasak bio na malim ali skupim stvarčicama... Naravno lepo bi mi poslužila i iskustva ljudi koji budu učestvovali u tvojoj akciji (pogotovo po pitanju neplaćanja PDV-a na kockice u Nemačkoj!) pa vas sve pozivam da do početka marta svi javite odakle ste uzimali i kako ste prošli...

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #528 poslato: Februar 24, 2013, 02:48:47:pre podne »
PDV (VAT) ne placamo zato sto je briksy poznat prodavac, tj ja sam mu poznat kupac, i onda pristaje da ne bude sve \"bas po zakonu\"; Takodje, ako ovaj moj prijatelj ne prolazi pored njega, videcemo da posalje ceo paket negde gde ce ovaj prolaziti, jer je shiping flat (uvek ista cena), dge god da salje, a kad je Nemacka u pitanju, cena je 3e. Obicno od njega kupujemo teske kockice, mnogo komada, pa mu shiping do srbije bude 30, 40 e. Isplati se i njemu. Da li bi neki drugi prodavac pristao, zaista je individualno.

Za nosenje kockica, ovaj moj ide pa ide, njemu je svejedno da li ce staviti jos jednu kesu kockica u kola ili ne

Kada sam ono organizovao donosenje kockica iz Poljske, onom shemom prodavac-prijatelj, prijatelj prepakuje i posalje busom, jedan od clanova foruma uzeo je preko 30 kilograma kockica (JEDVA sam ih preneo od stanice do kuce:)) i to je bilo upravo ono sto mi je i bila zamisao - dosta kockica (komada), malo lotova, teske i kabaste stvari. Jedino sto mogu da zalim je sto nisam imao dovoljno para da i sam uzmem toliko :)

Kasnije je isti taj momak dolazi praznim kolima (samo sa deovjkom) u bg, i dao sam ponudu ovde, npr 40.000 komada za 58.000 dinara 1x2 brick crvena :) itd

Ali te ponude dodju, budu kratko i prodju, i pitanje je da li ljudi koji zele te kocke, u datom momentu imaju pare, ili pare koje imaju, da li zele da daju na lego kocke. Bilo kako bilo, tih ponuda ce biti jos, narocito sada kada smo se povezali sa lugovima koji imaju PaBove na 10min setnje od kuce :)

...jedna PaB casa je 15$ = 11.3e

U jednu casu stane izmedju 3000 i 4000 1x1 round plate-a :) Za 11 eura :)
Mislim da su PaBovi dushu dali za sitne delove, madjarski, poljski i nemacki preprodavci za vece, a italijani za jeftine kocke, kome ne smeta da su BAS koriscene.

Kada su setovi u pitanju, preporucio bih ti da vidis sa osobama koje te pitaju da doneses da li je ok da izvadis iz kutije i da bacis iste; to ce ti BAS smanjiti zapreminu prtljaga, iako ce kilaza biti ista; ako jos dozvole da prepakujes kesice u zip kesice, bice jos bolje. Ljudima kojima nije bitna kutija, ovo je super prilika

Ljudima kojima jeste bitna kutija, imam kutiju od Helm\'s Deep-a i Uruk Hai army koje planiram da bacim, pa ako neko zeli, mogu da poklonim.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #529 poslato: Februar 24, 2013, 07:22:22:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=21183
Ljudima kojima jeste bitna kutija, imam kutiju od Helm\'s Deep-a i Uruk Hai army koje planiram da bacim, pa ako neko zeli, mogu da poklonim.


Ja se javljam za kutije! Bacanje ne dolazi u obzir :grin2:

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #530 poslato: Februar 24, 2013, 10:23:47:pre podne »
Angeli wrote:
Citat
Kasnije je isti taj momak dolazi praznim kolima (samo sa deovjkom) u bg, i dao sam ponudu ovde, npr 40.000 komada za 58.000 dinara 1x2 brick crvena :) itd


Druze za ove ponude sam zainteresovan kao i prosli put. Javio sam se kasno a ti rece da sam bio jedini koji je pitao za ponudu ...

Pozdrav

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #531 poslato: Februar 24, 2013, 11:16:33:pre podne »
pa da, niko se nije javio :)
nazalost, ta ponuda je bilo samo tada, nemam vise mogucnost da donesem te kockice iz Poljske :(

Ali bice uskoro narucivanje samo trans-clear delova (1x2 plate i brick), a posto ce cena biti slicna... potpuno providan dvorac ili voz:) ko ga ne bi pozeleo :)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #532 poslato: Februar 25, 2013, 09:57:35:pre podne »
Kod Magnusa ima ovih 100 kapuljaca za 15,1 eura



novo! :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #533 poslato: Februar 25, 2013, 12:31:32:posle podne »
A u kojoj boji ima?Samo crna?
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #534 poslato: Februar 25, 2013, 11:00:30:posle podne »
za Nemacku: Decko krece u sredu, ide u Rosenberg (kod Minhena), i moze da obidje sto je u krugu od 50km; organizovacu da se donese paket od briksija do njega, i videcu sada Nemacke prodavce iz Minhena. Ako neko ima vec nesto organizovano, sad je pravo vreme da se javi, ako zeli prevoz :)

ne volim da ostavljam mob ovako, ali nije ni bitno: sobzirom da je vreme faktor, mozete me dobiti na Edit: priv. Preporuka je: prelistati prodavce u Minhenu, i pogledati briksy - briksy ima neke stvari poprilicno jeftine, baciti pogled. Fokus je na manje lotova, velikim kolicinama.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #535 poslato: Februar 26, 2013, 10:37:17:pre podne »
Rosenberg uopste nije blizu Minhena, vec Stutgarta. Taj Rosenberg je blizu Heidenheima, gde imam rodjaka i gde sam boravio tokom 2006. godine na Mondijalu i znam taj kraj
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #536 poslato: Februar 27, 2013, 02:28:59:pre podne »
Rosenhajm, ne Rosenberg, moja greska :) Obrni okreni, to je pored Minhena :)

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #537 poslato: Februar 27, 2013, 02:12:11:posle podne »
apdejt: sto se tiche briksija i setova, evo jos jednog linka

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #538 poslato: Mart 05, 2013, 07:36:32:posle podne »
oce li te kockice za dz sto su trebale da stignu u subotu pre mesec dana? :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #539 poslato: Mart 05, 2013, 08:08:56:posle podne »
Ja moje narucio kad i vi samo iz druge prodavnice i stigle mi jos pre dve nedelje :grin2: